Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem szobatisztaságra...

Hogy neveljem szobatisztaságra a csivavámat? Már fél éves, és hiába viszem le naponta többször, mintha szándékosan csak itthon pisilne. Nagyon zavaró már, hogy hazahozom és fél óra múlva már 2 "tócsa" van a lakásban.

Figyelt kérdés
2009. okt. 27. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy féléves kutya még kölyök. Nem elég naponta többször levinni, bizony óránként-kétóránként meg kell ezt tenni. Éjszaka is. :-( Ha kint elvégzi, alaposan megdícsérni érte. Ezenkívül odabent folyton figyelni kell. Amint nyugtalan s a helyet keresi, hogy melyik helyet tisztelje meg, azonnal levinni. ha erre már nincs idő, akkor egy, a fürdőszobában rendszerezett újságpapírhoz vinni, hogy azon végezze el a dolgát. Utána megint alaposan megdícsérni. Ha a szobába piszkít, nem szabad megbüntetni érte, mert csak a félelmet alakítod ki benne, amitől méginkább be fog pisilni.


Ha elég kitartó, türelmes, odafigyelőés következetes vagy, hamarosan meglesz az eredménye. Eleinte én is azt hittem, hogy szobatisztaságra nevelni egy kölyökkutyát lehetetlen, emberfeletti dolog, de nem az. Csak sok munkába kerül. Bizony, még éjjel is felkeltem hozzá kétóránként, hogy levigyem... Ma már akkor sem tud odabent pisilni, ha ezt parancsolnám neki, olyan erős benne az a reflex, hogy csak odakint szabad.


javaslom, szerezz be valamilyen szakkönyvet a lakásban tartott kutyák neveléséről.

2009. okt. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
xD Erről Jedd Dunham mesélt egy jó történetet, brmilyen msá kutyának belevágod az orrá párszor és megérti hogy nem a szobában kéne, ha a csivavával csinálod ezt megérti, hogy talán egyáltalán nem kéne... :D
2009. okt. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Belenyomni az orrát nagyon nem jó ötlet... Sőt, egynenesen baromság. Ráadásul a kutya nem is érti, miért csinálnád ezt vele. A pozitív megerősítés százszor hatékonyabb, mint a büntetés.
2009. okt. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
***** 17. fejezet

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. okt. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nyáron én is 2óránként levittem, de amióta suli van ez nem megy. Egyébként nem mindig csinálja ezt csak ha itthon vagyunk vele, és nem értem hogy ha hétköznap "normális" akkor hétvégén miért nem?
2009. okt. 27. 16:06
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
az én csivavám is ezt csinálja.Amit felérünk a sétából fennt pisil.Néha azért eszébe jut h lennt is tud:)Van neki ujság papir midnig lerakva,és ha kell neki akkor oda pisil.Az elején mindig oda pisilt ahol eszébe jutott,belenyomtuk a kis orrát,orrára vágtunk egy picit,és azóta már ügyes.
2009. nov. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!