Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyák?

Nagytestű kutyák?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyust, most költöztünk, nagy az udvar és vééégre lehet:) Van egy macskám, szóval mindenképp olyan kutyus kell, akivel kiskorában össze lehet szoktatni, és nagy korában sem jön egy ilyen bekattanás és széttépi. Ami fontos és nagyon fontos, hogy nagytestű legyen. Minél nagyobb annál jobb. Valamiért bolondulok a nagytestűekért. Olyan kutyus, akinek a kinézete erőt sugároz.

Pár fajtát kinéztem. Véleményeket, tapasztalatokat, ötleteket várok:)

Cane Corso, a maciölő, Akita, Dán Dog, Angol Masztiff, Német juhász, Rottweiler.

Na kutyások, mit mondtok?:)



2013. aug. 12. 18:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem német dogom van(dán dog).

A betörőt beengedné,de ki már nem...:)

Kertbe tartjuk,nagyon ritkán a folyosóra talán bejöhet.

Ha meleg helyet biztosítasz a számára akkor oké kint.

Mivel macskát sohasem tartottunk,így nem volt soha macskákkal,gyűlöli őket.DE,mivel gondolom kölyköt vennél,akkor összelehetne szoktatni,ha a macska is benne van.Az sem mindegy.

Nagytestű,ha jó minőségű tápot és ételt kap minimum 1 vagy 2 éves koráig igazi óriástestű lesz,de ez még azért is fontos hogy az izületek ne sorvadjanak el meg ilyesmik.

Elég ijesztő,a gazdájának pedig ártatlan pincsi.^^

Az enyém sokat ugat,éjjel is őrzi a házat,a családját.

Hűséges nagyon-nagyon-nagyon!Ha elmegyünk vhova a családdal,a kapuban vár meg minket,volt hogy este is a kapuban ült és várt! :)

Nagyon szeretetigénes,barátságos,idegenekkel sem támadóan lép fel,de kissé bizalmatlan.Játékos,bár jellem kérdése.

Ha evett utána ne fusson rohangásszon vagy ne játszunk vele,mert akkor könnyen elpusztulhat.

Ritkán kell fürdetni.Extra okos,értelmes.Gyerekekért rajong,kisbabákat rálehet bízni,ha jól van nevelve és ha nyugodt,mert ha szeleburdis akár 1 picit is, könnyen feldöntheti őket.Csak akkor való lakásba,ha széles és nagy.Mindenképpen nagy kert szükséges.Kiskorától nevelni kell.

Minekünk már a 2-3. dogunk,és neked is ajánlom hogy készíts vagy szerezz be ilyen "kisasztalt".

Mi csináltunk neki,ez annyi hogy akármelyik kutyát is választod,fejmagasságban ajánlatos hogy legyen a tálja,nem jó ha úgy etetjük állandóan hogy le kell hajolnia,árt a gerincének.Ritkán kell fürdetni,de szinte mindig vedlik,hullik a szőre,fésülgetni,kefélni kell,IMÁDJA!

Még annyi hogy kissé igényesebbeknek való,elég ránézni és érted mire gondolok. Mindenképpen tenyésztőtől vásárold,ajánlhatok is egyet. De farkaskörmöt el kell távolítani még kiskorában!Ha kan,és rejtettheréjű(1 van neki) akkor ivartalanítani kell,mert később rákot okozhat!

Ha a dogot választasz,amit én tiszta szívből ajánlok,szerezz be 1-2 dogos könyvet.

Nagyjából most ennyit tudok írni hirtelen...



Ui.: 12 éves vagyok,a kutyám 4 éves,8 évesen kaptam születésnapomra,és kiskora óta én nevelem! Úgyhogy bizonyos "gyerekek" kezében kezelhető.;)

Csak pár dologban segített apukám!

2013. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"Na, akkor kérdezek:

Hány, milyen kutyád volt eddig, ők mennyire voltak jól neveltek?

Mennyi a minimális idő, amit a kutyára tudsz fordítani, ha nagyon sűrű/rossz napod is van?

Mennyi időt tudsz a kutyára fordítani egy átlagos hétköznapon?

-"- hétvégén?

Vinnéd-e kutyasuliba/oviba?

Bejárhatna-e a lakásba?

Mennyit szánnál a kutya vételárára?

Mennyit szánnál a havi etetésre, ellátásra?

Hetente hány alkalommal tudnál neki kutyás társaságot biztosítani?"


Eddig 3 kutya, az egyik Német juhász, őt a-4 5s neve3te, rettenetesen okos volt, szinte mindent parancsszóra megcsinált. Aztán egy Border Collie, vele sokat foglalkoztam bár csak másfél évig lehetett nálam. Rengeteg időt töltöttem vele, betanítottam, hogy kiállításra lehessen vinni, minden alap parancsot tudott plusz jó sok trükköt, közben hozzám került egy vizsla, őt vittem túrázni meg a szomszédunk vadász, néha ő is elvitte magával. Az alapokat ő is gyönyörűen tudta.

A németjuhász saját volt, csak öregségben elment, a Collie és a vizsla pedig átmenetileg volt nálunk, menhelyről ilyen átmeneti befogadók voltunk, csak miután elvitték őket azt mondtam, hogy több nem kell, mert nagyon nehéz volt elengedni így csak sajátot akarok.


Ha rossz és sűrű napom van 2 órát akkor is, ha pedig ráérek akkor az egész délutánom a kutyáé lenne.


Átlagosan 3 óra plusz séta meglenne.


Suliba mindenképp vinném.


A kutya vételára független, kajából is azt venném, amit legtöbben javasolnak és legjobb, nem az árat nézném, szóval pénz van rá.


Kutyás társaságba heti 2-3x tudnám vinni.


Na ez alapján?

Amúgy köszönöm a válaszokat!:)

2013. aug. 12. 23:12
 13/15 anonim ***** válasza:
Ez alapján...bármelyik fajtát ajánlhatom.Válassz külső és kinn tarthatóság alapján,amelyik jobban tetszik.Pl-Moszkvai őrkutya,leonbergi,landseer,ezek kinn tartható fajták és gyönyörűek.Viszont drágábbak.
2013. aug. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Próbáld leszűkíteni a kört, hogy neked melyik tetszik a legjobban. :) Nekem speciel a Dán Dogok tetszenek nagyon és ha egyszer lesz kertes házunk, biztosan tartani fogok egyet. :) (Lakásban azért macerás lenne, főleg albiban :D)


Az totál nevelés kérdése, hogy a cicádat mennyire tűrje meg. Nekem kemény 35 centi magas kutyám van, pár hónapja lett cicám is és remekül kijönnek egymással. :) A kutyám kb 3-3,5 éves a cica meg 5. hónapos és fiú mind a kettő. Arra készülj fel, hogy az összeszoktatás első 1-2 hete húzósabb, utána már általában nincs gond. Ez alatt értem azt, hogy sokszor a cica támadná a kutyát, a kutya pedig csak játszana. A kutya lehet, hogy túl heves és állandóan rá kell szólni, mert a macskára a frászt hozza. Ha a macska ijedtében elszalad, a kutyában felkelti a vadászösztönt és menne utána. Szóval mind a kettőt tudnod kell megfékezni majd. :)

2013. aug. 13. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A német dog és a leonbergi nem igazán házőrző. Ki lehet fogni egy-egy egyedet, de alapjában véve nagyra nőtt társasági kutyák.
2013. aug. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!