Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szoptató kutyát is kell 2...

A szoptató kutyát is kell 2 hetente féregteleníteni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a kicsiket kell, de az anyjukat? Volt a fedeztetés előtt, és a szülés előtt is pár héttel féregtelenítve.
2009. okt. 27. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Mivel a tejből visszafertőződhetnek. Meg máshogy is, hiszen olyan közeli kapcsolatban vannak. De kérd ki az orvos véleményét, mert nem biztos hogy mindegyik szer jó a vemhes/szoptató szukának.
2009. okt. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Olyan szer van, ami jó neki. Ugye ő a kicsik kakiját megeszi, de ha féregtelenítem őket, akkor a férgek meghallnak. Pár napja múltak két hetesek, ezért ma féregtelenítettem először őket. Az anya kutyát is.
2009. okt. 27. 17:13
 3/4 anonim válasza:
50%
Szia! Az én tacskóm most szült 7 kiskutyát. És épp ma féregtelenítettük a kutyusokat, mivel elmúltak 4 hetesek, és majd 2 hét múlva meg kell ismételni ezt. De az anyjukkal semmit sem csináltunk. :/ Nem tudtam róla, hogy kellene.
2009. okt. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%

Igen, a kicsikkel együtt az anyát is kell 2 hetente féregteleníteni. Rendes féreghajtó jó neki, de írtad, hogy van otthon a számára való. Tudod, 1 tabletta/10kg, a kicsiknek meg szét kell törni negyedre vagy kisebbre. A pasztára is rá van írva a megfelelő adagolás.

Az anya férgessége nemcsak a kicsik felülfertőződése miatt veszélyes, hanem azért is, mert a férgek elvonják a mamától a tápanyagokat, pedig most különösen nagyon szüksége van a jó, minőségi etetésre!

Az első oltások pedig 6 hetes korban következnek.


(Csak tudnám miért elleted a kutyádat... így sincsen már elég belőlük...)

2009. okt. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!