Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha szült a kutya utána pár...

Ha szült a kutya utána pár hétig míg szoptat tényleg harapós lesz?

Figyelt kérdés
Nekem ezt egy olyan mondta, aki most ellette a kutyáját. (kerüljétek a beszólásokat nekem se tetszik...) Odamentem a kutyához és simogattam kicsit de az nem harapott a tulaj meg majdnem halálra ijedt, hogy én ott vagyok, hogy meg fog harapni a kutya... Egyébként egy puliról van szó, aki egyébként sem harapós és ismer engem.
2013. aug. 14. 10:45
 1/8 nikikee457 ***** válasza:
100%
Harapóssá válik, mert félti a kölykeit ... de ha valakiben bízik akkor nem harapja meg
2013. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Imola Ágnes ***** válasza:
97%
Az anya védi a kölykeit, de nem minden esetben harapós...ha nem jelentesz veszélyt, nem fog megharapni... van amelyik szuka hevesebben reagál, van aki nyugodtabb...egyedfüggő...
2013. aug. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Ilyenkor óvatosan kell közeledni,mert védheti a kölykeit,főleg ha éppen etet.Ha nincs a kölykökkel viszont olyan mint máskor,nyugodtan lehet vakargatni.
2013. aug. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
A gazdáját nem tiszteli ebből van a gond, téged erősebbnek, megbízhatóbbnak tart ennyi!
2013. aug. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Egy idegennel ilyenkor agresszív lehet a kutya. Attól hogy ismered, még nem vagy a család tagja. Én egyszer kivittem a pár hetes kiskutyát a ház elé megmutatni valakinek és amikor a szomszéd elment mellettünk, az anyja rátámadt pedig sosem csinált olyat és engedelmes, kiképzett kutya. Természetesen nem lett semmi, visszahívtam. De szerintem nem is lenne természetes, hogy az anyakutya minden jöttmentnek hagyja fogdosni a kölykeit.
2013. aug. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
ha jó idegrendszerű a kutya, és a gazdája is a közelében van, akkor nem támad, nem harap, mert tudja, hogy biztonságban van, ő is, a kölykök is. csak azért nem nagyon szabad ilyenkor háborgatni.
2013. aug. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha a kutyus bizodalmas, jó viszonyban van a gazdájával,akkor szó sem lehet róla, hogy megmarja a gazdit akár a kölykedzése alatt, vagy késõbb,a szoptatás alatt.Ki van zárva. (Sok száz Youtubee-videó bizonyítja ezt, tessék csak utána csekkolni. Más, idegen ember, lehetõleg az elsõ 2-3 hétben ne tapenolja a kicsiket, hacsak a gazdi nem nyugtatja meg, hogy OK. Én 2009-ben vettem a lányomnak egy kis édi yorkshire terriert, a kicsi puppy akkora volt mint egy nagyobbfajta krumpli, ...--voltak ketten--, és akkor a gazdi símogatva beszélgetett a kutyamamával egy kicsit (aki engen azelött sosem látott) majd kivette az egyiket, aztán a kezembe adta, és a mamakutyu még csak nem is morgott, csak nézte a szemivel, hogy totojgatom a kis vakarcsot. (aki -közbevetem- egy vagyonba került, de bizonyíthatom, hogy minden pénzt megér a kis édeske.A lányom jobban szereti, mint a fiuját. :-)
2014. nov. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyed függő.

Édesapám rendőrkutya kiképző volt, az itthoni németjuhászunkat is ugyanazzal a módszerrel képezte ki, tanitotta engedelmességre, de amikor megkölykedzett, két hétig ki se volt hajlando mozdulni a kölykök mellől, meg se mutatta őket senkinek, még apámnak se, pedig volt hogy vele aludt a kutya. Az én vizslám meg az első kölykeinél úgy beengedett közéjük, hogy csak lestem, pedig csak pár órásak voltak a kölykök.

2014. nov. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!