Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam hozzá, hogy...

Hogy szoktassam hozzá, hogy használja?

Figyelt kérdés
Kutyám szeretném, ha kutyaajtót használna, de tart tőle. Jutalomfalattal próbálom rávenni, elveszi róla, de ha kinyitom az ajtót, hogy áthívjam, akkor elmegy és csak távolról nézi, még étellel sem lehet rávenni, hogy közelebb jöjjön.
2013. aug. 14. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
próbáld meg azt, hogy az ajtó fedelét fölhajtod. És úgy hívod be. Jutalomfalattal is megpróbálhatod, csak az a fontos, hogy föl legyen hajtva, akkor bátrabban átmegy rajta. Ha nagyon nem akarna akkor emeld fel és tedd be az ajtón, aztán nagyon alaposan dicsérd meg+kaja. Ha néhányszor átmegy mikor föl van hajtva, akkor leengedheted. Adj neki indokot, hogy átmenjen. Menj ki, és hívd, vagy dobd ki a labdáját, úgy, hogy ő is lássa. Menj ki a pórázzal a kezedben, és hívd. Előbb utóbb át fog menni! :)
2013. aug. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Legyen jó éhes,az orra előtt tartva a falatot csalogasd a másik oldalról.A jutifalatos kezedet követve könnyebben átbújik.Kezdetben csak az egyik oldalról gyakoroljátok,aztán ha megy,a másik oldalról is.
2013. aug. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mivel sem labdával sem jutalom falattal simán nem tudtam rávenni, hogy közlekedjen rajta, eszembe jutott nekem is az, hogy átteszem az ajtón, de mivel nem voltam benne biztos, hogy ez jó megoldás felhívtam egy kutyást, aki már jó régóta foglalkozik kutyákkal és mondta, hogy meg lehet neki mutatni és rájön, hogy nem lesz semmi baja, ha közlekedik rajta, ezért most ezt csináljuk (átteszem, nagy öröm, jutalomfalat), látom, hogy első válaszoló is ajánlotta ezt. Igaz még nem közlekedik rajta egyedül, még csak ma kezdtük ezt el, de már ki-be kukucskál az ajtón, felnyitva ezzel a lengőajtót és nem rémül már meg tőle, lassan, de biztosan haladunk :) Amíg nem közlekedik rajta simán, addig a mágneskulcsot is kikapcsoltam az ajtón.
2013. aug. 15. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!