Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Szeretném...

Mit csináljak? Szeretném megfésülni a rotimat!

Figyelt kérdés
Az 1 éves rotweilerem fél a fésütől. Amint hozzáér két métert hátraugrik. Ha csak kézzel csinálom akkor is néz rám nagy ijedt szemekkel. Mit csináljak? Nagyon félős. Ha csak felemelem akezem már húzza magát. Nem én neveltem hanem keresztapám én csak most kaptam.De attól még engem is szeret nagyon sokat foglalkozok vele.

2013. aug. 15. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
vhogy jó élményekkel kéne összekötni a fésüt.jutalomfalattal próbálkozz.jó egy kis párizsi is vagy ilyesmi.az én kutyám pl. meg se szagolja ezeket a kész jutikat.
2013. aug. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Gondolom jó tenyészetből való a rotti... :/ Egy rottweilernek nem kellene félnie, szóval vagy nagyon sz*r helyről van vagy sz*r helyről van és még félre is nevelted... Ja, most látom, hogy keresztapád nevelte. Hát gratulálok neki. Kíváncsi lennék hányszor ütötte meg, ha már a kezed emelésétől is fél. Hogy rohadna meg!!!


Amúgy meg próbáld meg jutalomfalattal. Tartsd elé és érj hozzá a fésűvel, majd ha tűri, akkor add neki oda a falatot. Aztán újra tereld el falattal a figyelmét, fésülj rajta egyet és így tovább... Az enyém lefekszik, nem érdekli, ha fésülöm. Nem ijedezik és nem akar elmenni sem.

2013. aug. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs hozzászokva az érintéshez. Időnként simítsd végig a kezeddel nyugodtan és dicsérd meg, ha nyugodt marad. Akár adhatsz neki jutalomfalatot is érte.
2013. aug. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

lehet hogy a keresztapuka azt gondolta a kutyák a verésből értenek ezért fél az emberi érintéstől.


jól írták, hozzá kell szoktatnod hogy ezek kellemes dolgok, hogy az emberi kéz nem csak ártani képes. ámde ez nem megy egyik napról a másikra.


fokozatosan apró lépésenként szoktasd hozzá ezekhez.

http://www.youtube.com/watch?v=MuXwKqXTBsE


ez a videó segít szemléltetni az elméletet. nem szükséges hogy legyen klikkered, bőven elég a juti és a dicséret.

2013. aug. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, megpróbálom!
2013. aug. 15. 16:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

fontos. Guggolj mellé és ne ráhajolva kezd el fésülni. Ne felülfől a fejét hanem az oldalát (simogatásnál is itt kezd el). Mutasd meg neki a fésűt, ha megszagolja falat. Ha hozzá tudod érinteni falat.

Vagy vegyél a kezedre egy olyan gumikefét amivel a labradorokat szokták fésülni és ha a kezedtől már nem fél élvezi a simogatást akkor megpróbálhatod azzal simogatni. Ezt jobban szeretik mint a fésűt vagy a kefét mert nem hegyesek a fogai hanem tompa gumik amik kellemesen masszíroznak.

2013. aug. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!