Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kudi kennel a legjobb,...

Melyik kudi kennel a legjobb, Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nekem a Köves Bérci Betyár tetszik, szépek a kutyák, és jó ösztönűek. Azonban ezt nem értem: [link]

,,Gazdit lehetőleg Budapesten vagy Pest megyében keresünk, hogy Éki közel maradhasson a tenyésztőhöz. Feltétel, hogy a gazdi kiállításokra vigye Ékit vagy tegye lehetővé a tenyésztőnek, hogy ő elvigye." Én inkább többet fizetnék egy kutyáért, de az akkor, hadd legyen már tényleg az enyém.Én nem nagyon szeretem a kiállításokat,így én biztos nem vinném, az meg, hogy más vigye, méginkább nem engedném.



2013. aug. 19. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen ez tényleg fura és megértem az aggályaidat. Sajnos érdemi választ nem tudok adni, de talán inkább másik tenyésztőt kellene keresned.
2013. aug. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Most látom, hogy FELES tulajdonban eladó. Szóval biztos akar majd még tőle kicsit mert nagyon szép kutya. Csak gondolom nem akarja megtartani mert már sok lenne de vinni akarják még kiállításra és kölyköt is akarnak még tőle majd talán.
2013. aug. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor válasz másik kutyát, feltehetően nincs kapacitás a tenyésztőnél, hogy megtartsa így ezen a módon szeretné megtartani a kutya felett bizonyos szinten a tulajdont.

Nekem is van így eladott kutyám és más tenyésztő is adott nekem ugyanezzel a feltétellel már kutyát. Ez egy bevett gyakorlat. Rengeteg kennel szokott adni-venni társtulajdonnal kutyákat így mind a két fél számára jó.

Ugyanígy vannak kutyák akiket kizárólag kiállításra adnak el vagy sportra vagy hobbyra... joga van eldönteni a tenyésztőnek.

2013. aug. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez teljesen természetes a tenyésztőknél, ha jó a kutya és nekik már sok van otthon, akkor így adják el, hogy legyen aki rendesen foglalkozik vele, de tenyésztésben maradhasson. Ha nem tetszik a feltétel, nem veszed meg. Ilyen egyszerű. Nem te teszel szivességet a tenyésztőnek, hogy megveszed a kutyáját.
2013. aug. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pontosítok, a tenyésztő nem fogja neked semmiképpen eladni a kutyát ha nem tetszik a feltétel.
2013. aug. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
csak ez így (!!szerintem!!) olyan, mintha én kifizetnék x összeget, elvinném, etetném, orvoshoz hordaám, tanítanám, és akkor a tenyésztő elmegy, hogy villogjon vele. Még ha a kaja meg a doki pénzébe bele száll, akkor is szerintem ez elég nagy hülyeség. Inkább dupla árat fizetnék, egy kutyáét, mithogy így legyen.
2013. aug. 19. 22:49
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
De most neked mit fáj, hogy mit hogy csinál? Ez a kutya soha nem lesz a tiéd, mert nem egyeznek a céljaitok, ha meg mást nem zavar akkor az az ő dolga. A rendes tenyésztés nem egy üzlet amiben meggazdagodunk ("inkább többet fizetnék" - van amikor ingyen is odaadják ilyen helyzetben ha vállal dolgokat) hanem a fajtának a jobbá tétele! Ez a kutya veled eltűnne a süllyesztőben, ezt akarja megelőzni a tenyésztő, hogy továbbadhassa a kiváló génjeit. Ilyen egyszerű. Még kicsit művelődj a kutyatenyésztés terén.
2013. aug. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!