Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya belenyalt a szemembe...

Egy kutya belenyalt a szemembe, lehetek tőle férges?

Figyelt kérdés
Ő egy elhanyagolt kutya, még a fésülésére sem szánnak időt, félek, hogy férges és valami bajom lesz, hallottam, hogy meg is lehet vakulni tőle, már többször láttam (nem most, hanem régebben), hogy "szánkázik", húzza a fenekét a földön.
2009. okt. 29. 15:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%

igen!menj gyorsan orvoshoz!talán ki is szedi a szemed olyan súlyos!!!!nem ég?nem piros?te atyaisten.....menstd magad


ekkora barmokat manapság......ch!XP

2009. okt. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
jézus.dehogy!de azért ne puszilgasson..
2009. okt. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%

Első válaszoló!Most miért kell ilyen bunk@ stílusban válaszolni?Elég lett volna egy nem is!

Igazi paraszt vagy!

2009. okt. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

basszus de jót nevettem! :)

viccet félre téve:

nem lesz bajod, legközelebb ne engedd hogy megnyalja.(vagy inkább kerüld a kutyát)

2009. okt. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Első válaszoló! Én normálisan kérdeztem valamit, miért kell bunkónak lenni? Tudom, hogy egy tisztán tartott kutya nem okoz betegséget, de mint írtam, ő nem egy tisztán tartott kutya. Ha ő férges, akkor a féregpetéket belekenheti a szemembe és ettől félek.
2009. okt. 29. 15:50
 6/17 A kérdező kommentje:
Bocs, ha én valami betegségről hallok, rögtön tüneteket képzelek be magamnak. :) De akkor jól van.
2009. okt. 29. 15:52
 7/17 anonim válasza:
100%
Pedig lehet tőle bajod, bármilyen élőlény nyálától bajod lehet, ami be megy a szemedbe. Emlékszem, volt is egyszer olyan 1-2 éve ,hogy az egyik valamennyire ismert bokszoló a saját nyálával tisztítgatta(vagy mi) a kontaktlencséjét, és az egyik szeme el is fertőződött, és meg is vakult rá. Tehát ebből az a tanulság, hogy inkább bő vízzel mosd ki a szemed, főleg ha a göthös kutya belenyal. Első: bunkó is vagy, meg tudatlan is... halálos fegyver...
2009. okt. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A fenék szánkázás valóban a férgesség vezető tünete, de egyes kutyák konkrétan feneket törölnek/vakarnak így, illetve a bűzmirigyük ürülését segítik elő (bűzmirigy problémát is jelenthet).

A nyalással nem leszel férges. A féreg a kutya ürülékével terjed! Ha a kakis kezeddel megtörlöd a szemedet, akkor lehetsz férges szemen keresztül O_o.

Ne aggódj, nincsen semmi baj. De ha ez nem nyugtat meg, hívd fel a háziorvosodat, és kérj megerősítést.

A kutya gazdáival a helyedben meg alaposan elbeszélgetnék, elképzelésük sem lehet, hogy milyen borzalmas erősen férgesnek lenni. Egy féreghajtó mx. 1000Ft-ból kijön, nem hiszem el, hogy ennyit nem tudnak rá szánni. Oltások, séta, fésülés... nem kell ragoznom.

2009. okt. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem pedig lehetsz, bár nincs nagy valószínűsége.

menj dokihoz, a szemészeteken mégcsak várakozni sem kell sokat.

2009. okt. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én is elmennék a helyedbe orvoshoz nagyon sürgősen!! És máskor ne engedd, hogy egy elhanyagolt kutya nyalogasson, még az egészséges kutyáktól is azért el lehet kapni ezt-azt, mégis egy állat. Remélem, nem lesz semmi baj, drukkolok!
2009. okt. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!