Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb? ( ír farkas,...

Melyik a jobb? ( ír farkas, német dog) Miért érzem ezt a kedvenc fajtáim közelében?

Figyelt kérdés
Mindkét fajtát nagyon szeretem és nem tudom melyiket válasszam. A kérdéseim: melyik él tovább, melyik betegesebb? melyik eszik többet?, melyik nevelhető könnyebben?. Persze tudom, hogy egyik sem a szuper egészségéről és a kis étel igényéről híres, de választás előtt jobb tudni mindkét fajta igényeit. Amikor dog vagy ír farkas van a közelemben akkor olyan érzésem van mintha a fellegekben járnék és erőteljes csodálat jár át
2013. aug. 22. 16:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: az ír farkasnál mennyire gyakori a gyomor csavar?
2013. aug. 22. 16:39
 2/10 anonim ***** válasza:

Olvass utána külön-külön a fajta jellemzőinek! Ott leírják a z átlag életkort, a származást, az átlag viselkedést, a jellemző betegségeket.

Mielőtt felszel egy ilyen kérdést, olvass utána. Ha így tetted volna, most nem erről kérdeznél. :)

2013. aug. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valahol azt olvastam hogy a német dog 7 évig él, itt a környékünkön lakik egy néni akinek Ír farkas kutyája van és már 9 éves ilyen nagy testű kutyánál gyakori a gyomor csavarodás ezért evés után egy ideig nem célszerű őket futtatni...
2013. aug. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
igen, dogok 6-7 évig élnek csak, persze van kivétel.
2013. aug. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utánna olvastam, de érdekel olyan emberek véleménye akiknek volt/van valamelyik a kettő közül
2013. aug. 22. 16:48
 6/10 anonim ***** válasza:

van ismerősöm, akinek német dogja van, vele egyelőre még semmi probléma nincs.

Egy másik ismerősömnek szarvas agara van, ami az írfarkas elég közeli rokona, neki már volt húgyköve, kellett is műteni, de ezen kívül neki sem volt még semmi baja.

Keress tenyésztőket neten és kérdezd ki őket, szívesen fognak válaszolni szerintem:)

2013. aug. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Regisztrálj a netboard fórumra és ott van ír farkasos közösség. Tőlük minden hasznos infót megtudhatsz!
2013. aug. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vannak direkt fajtákra osztott fórumok oda is menj el nézelődni, érdeklődni. Ilyen fajtáknál pedig különösen fontos, hogy megbízható tenyésztőtől vegyél kölykök.
2013. aug. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az ír farkasok valamivel könnyedebb testfelépítésűek, mint a dogok és nincsenek is annyira szaporítva, így én arra tippelnék, hogy ők a hosszabb életűek a két fajta közül.
2013. aug. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

10 talán 20 csak német dogot tartunk.

A mostani kutyám 4 éves,tenyésztőtől van és piszok egészséges.Az ára elég húzós,bár mi nekünk a tenyésztője a barátunk és ezért kaptuk tőle a kutyát(csere).

Na most az előző dogunk is tőle volt,szintén piszok egészséges volt,de húsvétkor megmérgezték.

A dogok amúgy 10-12 évig is élnek.

A 9 év azért szerintem a minimum,de attól is függ honnan van.

Fejmagasságban kell lennie a kajájának és miután evett pihennie kell,nem szabad rohangálni engedni,mert bélcsavarodásra hajlamos,és így könnyen el is pusztulhat.

2013. aug. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!