Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rengeteg az olyan hirdetés...

Rengeteg az olyan hirdetés ahol gazdik elvesztik a kutyájukat és keresik őket. Hogyan lehetséges ez hogy elvesztik?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

kutya még sose volt elengedve és véletlen elszakad a nyakörv/póráz mivel behívhatatlan ezért előfordul hogy elfut..

Kiszökik a kerítés alatt fölött mellet között valahogy..

Kiálsz az autóval a kapun és nem veszed észre hogy meglép.

stbstbstb

2013. aug. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3756765-egy-k..


Egy régebbi kérdésem, érdekesek lehetnek számodra a válaszok.

2013. aug. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy a kutya annyira megijed valamitől, hogy kifut a világból. Mondjuk az én kutyáim inkább tőlem kérnek segítséget, ha van valami, mert szegénykéim azt hiszik, hogy minden rossz dolog büntetés tőlem. xD

Ez is egy tanulságos eset, példája a világból kifutásnak:

[link]

2013. aug. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hirtelen zaj amitől a kutya megijed.Vagy lát vmit pl macskát és hirtelen elindul.Esetleg nem behívható a kutya és a gazdi elengedi majd egy macska/nyúl vagy bármi után fut vissza nem tudja hívni.

Vagy megszökik mert a kapu/ajtó nyitva van.


Nálunk volt olyan,hogy majdnem elszöktek a kutyáink.

A panelházak körül zárnak egy udvart de 3 helyen ki lehet menni(nem kapu).Elengedtük őket,hogy játszanak egyet.Az én kutyám sose megy el messzire, behívható!! ezért is mertem elengedni de a nagy kergetőzések közben a húgom kutyája kiszaladt az egyik helyen enyém meg követte,mert játszottak ,mi rohantunk utánuk és szólítottuk őket a nevükön.Majd az én kutyám mintha meglepődött volna vissza fordult hirtelen, szerencsére a húgom kutyája is jött visszafelé.Ami még szerencse,hogy pont azon a helyen mentek ki ahol még nem forgalmas az út.

A másik (kiírtam kérdésbe is),hogy kizártuk véletlenül az egyik kutyánkat a lépcsőházba.A lenti hátsó ajtó meg nyitva van mindig.Szóval akár ki is szökhetet volna,de szerencsére nem ment el,hanem az ajtó előtt gubbasztott :D


Szóval hiába figyelmes a gazdi óvatlan pillanatok lehetnek.


Ezért fontos,hogy chip legyen a kutyákban esetleg biléta telefonszámmal :)

A legtöbben szerencsére ha kutyát találnak egyből viszik állatorvoshoz chipet leolvasni.

Télen mi is találtunk egy kutyát elvittük orvoshoz,persze chip az nem volt benne,de a facebooknak hála fél óra alatt meglett a gazdija,még az nap este.Megjegyeztem nekik,hogy chipet rakjanak a kutyába.Ez a kutya is kiszökött,mert az ajtó véletlnűl nyitva maradt.

2013. aug. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is hagytam el a kutyámat párszor, bár mindegyik olyan képtelen eset volt, hogy a hajam kettéállt :D

Egyszer kiugrott utánam az ablakon, de úgy, hogy előtte egy évig nyitott ablaknál volt otthon egyedül, és eszébe se jutott még csak kinézni se magától. Aztán nyáron egy hét folyamatos együttlét után egyik este úgy döntött, hogy ő mégis eljön utánam, kiugrott az ablakon az elsőről, majdnem felnyársalta magát, aztán sétáltatta magát másnap reggelig a környéken.

Olyan is volt, hogy új albérletbe költöztem, lakás egyik szobájába, másik szobákban a tulaj meg egy haverom, és a tulaj első nap úgy döntött, hogy ő leviszi sétálni a kutyámat, és elengedi pórázról... Úgyhogy szegény kutya fél napot kolbászolt télen a mínuszokban hót ismeretlen terepen, mire hazaértem munkából és közölték, hogy mi történt. Húsz perc alatt meglett, azon a szakaszon kolbászolt csak, ahol a beköltözés utáni összesen kettő darab sétánkat megejtettük, de majdnem meghalt örömében, amikor összefutottunk. Nem rosszindulatból engedték el egyébként, imádta a csávó a kutyákat, a barátnője is hordta át a sajátját, és ezen kívül nem is volt gond, sőt, inkább az zavart engem is meg a kutyát is, hogy túlságosan barátkozni akartak vele.

Na, szóval ezért mondom azt, hogy a chip nem hülyeség, mert akármennyire vigyázol a kutyára, egyszerűen nem lehet mindent kivédeni.

2013. aug. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én láttam egy esetet ami iskolapéldája lehetett volna a kutya eltűnésének és utána a plakátolós nagyon szeretem a kutyám szeretném visszakapni esetnek. Mentünk haza a kutyáimmal séta után, már a lépcsőháznál voltunk szinte amikor épp jött ki az egyik ott lakó a kutyájával. Meglátott minket, próbált elhúzódni a lépcső mellé az őrjöngő kutyával, rengeteg hely lett volna elmenni mellettünk, de ők nem igazán voltak olyan állapotban, hogy haladni tudnának. Na amikor melléjük értünk akkor már a kutya annyira be volt kattanva, hogy a néni nem bírt vele, a kemény 3 kg-jával, szóval csinált egy olyat, hogy a pórázt megemelte, hogy a kutya lába ne érje a földet, szóval lógott a levegőben a hámjában és közben ficánkolt, vicsorgott,ugatott és egyszer csak csinált egy olyan produkciót, hogy valahogy kibújt a hámból. Földre huppant, visszanézett ránk egy pillanatra és aztán mi már egyáltalán nem érdekeltük, elfutott az ellenkező irányba villámgyorsan. Mindeközben már kijött az unokája is a néninek aki feltehetően a "gazda" szerepét töltötte be, pont látta amikor a kutya elszalad. Szóval elkezdett visítani, hogy jajj a kutya, a mama ordította a kutya nevét, aki még csak nem is lassított, aztán a kislány sírva rohant befelé, hogy szóljon a szüleinek, közben a mama kint maradt és szólongatta még a kutyát, persze az már eltűnt a sarkon régen. Mi a kutyáimmal csak álltunk ledöbbenve, hogy mi folyik itt, ez mi? Felmentünk, de én még a liftben is csak bámultam ledöbbenve, hogy úristen mit tud eredményezni ha valaki nem neveli a kutyát. Na nem tudom hogyan, de a kutya meglett, mert másnap láttam, ahogy sétáltatják, de utána bármikor összefutottunk az egész család úgy nézett ránk mint a véres rongyra, bizonyára úgy gondolták, hogy miattunk történt, pedig mi csak szépen nyugodtan szerettünk volna hazamenni és a kutyáim még csak fel sem figyeltek különösebben a csivavájuk akciójára. Sajnos fel sem merült bennük, hogy esetleg a nevelés hiánya okozta majdnem a vesztét a kutyájuknak, ugyanis ha nem balra hanem jobbra szalad el akkor pont a négysávos közepén találja magát :/
2013. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lehetőségek száma végtelen.Kertből,kocsiból,kutyafuttatóból,sétából,bárhonnan,bármikor megpattanhatnak.
2013. aug. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!