Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázos kérdés?

Pórázos kérdés?

Figyelt kérdés

5 hónapos kiskutyám van, és sétáltatással kérnék segítséget.

Naponta több órát kinn vagyunk "sétálni". A ház mögött van egy jó 100 méteres elkerített szakasz ahol emellett labdázom vele, stb.

Séta közben egyszerűen ugrál, pattog a pórázon. MIndenkihez odarohanna, úgy húz, hogy majd megfojtja magát. Csak arra figyel ami az érdeklődését felkelti, egyszerűen nem jön mellettem - illetve néha, de nagyon ritka az olyan idillikus pillanat -

Amint észrevesz valamit, szinte repülne, egy nagy ugrással kitör, és már húzna is.

Ma kb egy óra azzal telt, hogy ha ment volna a maga feje után, megfordultam, stb. Nem használt semmit. Gondoltam, talán megtanítom kicsit a türelemre, ezért megálltunk. 10 perc után abbahagyta a póráz húzását. Akkor leült és elkezdett nyüszögni. Aztán, folyamatos megfordulásokkal nagy lassan hazaértünk.


Egyszerűen nem értem ezt. Ez a kora miatt van (mert folyton azt nézi hogyan játszhatna, kaphatna el valamit) és kinövi? Amúgy határozott vagyok, nyugodt, de egyből megtörik a varázs amint arra jön egy biciklis, egy gyalogos, felröppen egy galamb, stb.


Szóval az lenne a kérdés, hogyan bírjam rá, hogy komoly munkát végezzen -> fegyelmezetten sétáljon - (amihez látszólag semmi kedve) és rájöjjön hogy úgy is lehet jó, ha nem akar folyton mindent levadászni?



2013. szept. 2. 08:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ma reggeli sétánk 2 órát tartott. Ebből egy órát voltunk lenn, a parton. Ott szinte olyan természetesen vagyunk együtt, mintha nem is kéne póráz. De amint emberek közé érünk, előjön ez a viselkedés.
2013. szept. 2. 08:28
 2/14 Imola Ágnes ***** válasza:
Szerintem a szcializáltságát kellene először pontra tenni. Utánna a figyelmét rád irányítani. Napközben többször minden élethelyzetben mond a nevét, de csak egyszer! és ha rádfigyel, akkor abban a pillanatban kapja a jutit. Majd ezt gyakorolni ugy hogy később kapja a jutit, de csak ha folyamatosan figyel rád. Utánna ugyan ezt gyakorolni utcán, kis tömegben, majd egyre nagyobban. Ha megtanul rád figyelni, utánna működnek majd a módszereid, de míg a kutya nem figyel rád a neve hallatán, nincs az a módszer ami beválna.
2013. szept. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, értem. Valóban az ilyenkor a bibi hogy nem figyel rám. Egy ideje nem viszek magammal jutalomfalatot sétához.

Csak az a vicces, hogy mikor a parton vagyunk, ahol nincsenek nagyon emberek, szinte együtt mozgunk magától értetődően. Emberek között pedig pont az ellenkezője.

Szocializáltság - kutyasuliba el tudnám vinni végülis csak kicsit messze van és nincs kocsim. Viszont amúgy idegen kutyákkal jól kijön, velük tud viselkedni. Csak az embereket vadászná le folyton játékból, viszont nagyon hevesen.

2013. szept. 2. 09:10
 4/14 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha magadra tudod vonni a kutya figyelmét, az emberek között is tudod majd kontrolálni. Amint elindul egy ember felé, kimondod a nevét. Ha nem figyel, pórázból rövid, gyors erőteljes mozdulattal visszarántod, hogy a póráz laza legyen, és várod, míg rád figyel. Ha rád figyel, kaja. Ilyenkor általában ismét az ember felé fordul, ilyenkor kezdjük az elejétől, egészen addig, míg a kutya laza póráz mellett a jutalomfalat után is ránk figyel Ekkor folytatódhat a séta. Ezt csak akkor kezd el gyakorolni, ha a figyelem már tökéletesen megy. Mindíg légy következetes, ha egy viselkedés tilos neki, akkor nem hagyhatod egyszer sem, hogy megtegye, és mindíg minden parancsot addig csinálj, míg nem teljesíti (nem engedheted meg, hogy kimondod a nevét és ő figyelmen kívül hagyja azt. Ha másként nem megy, akkor rakd az orra alá a kaját, és azzal irányítsd magadra a tekintetét).
2013. szept. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Viszont, még érdekesebb, ha jön hozzánk valaki.

Olyankor úgy bepörög, hogy szinte szaltózik a levegőben.

Ha ott pirítgatnám előtte a bacont, azt sem venné észre.

Olyankor, jobbat nem tudván, pórázra teszem, és várom, hogy befejezze a műsort (20p fél óra kb) tiltjuk ha ugrálna.

Néha nevetek rajta magamban, pedig tudom, hogy nem vicces.

Mintha magára akarná vonni a figyelmet - ami abszurd, mert figyelünk rá is. :-/

2013. szept. 2. 09:24
 6/14 A kérdező kommentje:

Nos, köszi a tanácsot. :*

Igazából pont ezt csináltam, mikor még jutalomfalattal sétáltunk - csak aztán elhagytam a jutalomfalatot, mikor jól mentek a dolgok. Nem gondoltam, hogy "elfelejti", és újra meg kell ismételni.

2013. szept. 2. 09:28
 7/14 anonim ***** válasza:
Van egy igen kölyök pörgős, emberbarát kutyád. 5 hónapos. Ilyen idősen még javában nevelgeti az ember. Rögzíti benne az elvártakat.Kitartónak kell lenned és ahogy nő a kutyád, egyre jobban bele fog szokni az általad elvárt viselkedésbe.
2013. szept. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Imola Ágnes ***** válasza:
Egyébként nem golden vagy labrador? Azoknál a fajtáknál a legjellemzőbb ez a viselkedés:P
2013. szept. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Visszarántani nem szoktam, mert csak jobban belelendül.

Inkább megfordulok, vagy a járda másik fele felé haladok, esetleg leültetem -> ez az emberekkel esetében beválik. Viszont a folyamatos húzás ellen nem.

Mint írtam, ma kb egy órán át csigatempóban haladtunk haza.

És az eredmény nem az volt hogy végül rájött hogy mellettem sétáljon, és akkor minden ok. Hanem nyüszögni kezdett, és ásítozott. :D

2013. szept. 2. 09:33
 10/14 A kérdező kommentje:
Labrador - vizsla keverék! :D
2013. szept. 2. 09:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!