Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon odavan a...

A kutyám nagyon odavan a natúr joghurtért, már az illatától bepörög! Adhatok neki simát, vagy inkább laktózmentest? Van különbség?

Figyelt kérdés
Alkalmanként adnám neki, száraz táppal összekeverve egy kis kényeztetésnek, ha már ennyire odavan érte. Viszont tudom, hogy a kutyáknak nem igazán ajánlott semmilyen tejtermék fogyasztása, ezért gondoltam, hogy a laktózmentes nem terhelné meg annyira a gyomrát. Ez jó ötlet, vagy teljesen hülyeség? Nem vagyok amúgy egy túlaggódó típus de shar pei, és amúgy is kényes a gyomra, de ha száraz táppal keverve adok neki néha nasit, akkor nem szokott baja lenni.
2013. szept. 5. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs baja,nem megy a hasa és nem állandóan eszi,akkor szerintem adhatod a sima natúrt is.

Pl. havi 2-3 alkalommal szerintem nem lesz baja.

2013. szept. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kutyám két éve "mérgezést" kapott a meztelencsiga evéstől, hányós-hasmenéses tünetekkel járt.

Akkor az antibiotikumok mellé az állatorvos szigorú diétát írt elő, bár szerintem jobban élvezte, mint bármi mást.

Ezalatt a két hét alatt csak párolt barna rizst, főtt répát, főtt csirkehusit és kaukázusi kefírt/ natúr joghurtot kaphatott.

Azóta is imádja. Akkor a rizst és a répát kevertük össze vele, mellé kapta a csirkét, de semmi baja nem lett tőle.

Időnként most is főtt csirkehúst, vagy rizst keverek velük, és nasinak kapja.

Semmi baja nem lesz tőle, sőt!

2013. szept. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtattatok! :)
2013. szept. 5. 18:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2-dik válaszadónak: Komolyan, a kutyád megevett egy meztelencsigát??? Az enyém egyáltalán nem eszi meg. Amikor megláttam a meztelencsigát a járdán, mutattam neki, ő megszagolta, majd otthagyta. A szöcskét viszont meg szokta enni a fehérje miatt.


A kérdezőnek: ha a kutyád gyomra bírja ezt, akkor teljesen okés. Nem minden kutyának egyforma a gyomra. Az enyém pl. a rizstől akkor szokott hasmenéses lenni, ha magában eszik belőle (és sok is). Ezért úgy oldom meg, hogy 3 evőkanál rizst teszek bele a tésztába és úgy főzöm meg.

2013. szept. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akiteki ***** válasza:
100%
Ha a kölykök túl sokat kajálnak és hasmenésük van tőle, az orvosunk élőflórás joghurtot szokott javasolni. 1-2 nap alatt rendbeteszi a pocijukat. Nyugodtan adj neki.
2013. szept. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!