Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyára rá lehet szólni ha...

A kutyára rá lehet szólni ha ugat? Mit csináljak ha a kutyáim sokszor indokolatlanul ugatnak?

Figyelt kérdés

Ha kutyát sétáltatnak akkor természetesen ugatnak a kutyáim,ami ha zavar is, de nem szólok rájuk.(bár a saját hangomat sem hallom)

De viszont mikor 5 perce elment a kutya és teljesen indokolatlanul ugatnak utána, vagy amikor a tizenötödik kutyát hozzák-viszik az utcán és az én kutyáim megállás nélkül ugatnak vagy amikor ugyan az a kutya fel alá futkos a kerítésem mellett, akkor már néha sok lesz és rájuk kiabálok (szólni nem lehet mert azt én sem hallom meg)

Valamikor hallottam,hogy nem szabad rászólni a kutyára ha ugat, mert ugye az a dolga, de ha már megőrülök a szünet nélküli ugatástól akkor?

Többnyire indokolatlanul ugatnak, pl. a szomszédok kutyái már csak egyet-egyet "puffognak" míg az én kutyáim úgy ugatnak mintha ott lenne még az illetéktelen eb.


2013. szept. 6. 21:04
 1/7 Akiteki ***** válasza:
100%

Élmény lehet a környéketeken lakni.

Miért nem szabad rájuk szólni? Valami rendelet tiltja, vagy vallási szekta?

2013. szept. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem már ,de valahol olvastam erről,hogy nem a ajánlatos rászólni a kutyára ilyenkor és meg volt indokolva több pontban is hogy miért,most azon gondolkozom,hogy hol olvastam, de nem tudom...
2013. szept. 6. 21:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak lehet,kell is.Csak csoportosan nem fogod tudni hatékonyan kezelni őket ha meg sem hallanak,vagy nem akarnak meghallani.Egyszerű megoldás az ugatágátló nyakörv vagy szakemberrel beszélj.Én max kétszer szólok és utána megy a vödör víz.Hamar megjavul a hallásuk és ha következetes vagyok /tehát megy a víz ha leszarja amit mondok/ elérnem azt,hogy amikor rájuk szólok,befejezik.A másik pedig a rendszeres lemozgatás,mert akkor nem az ugatásban élik ki magukat.
2013. szept. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rá KELL szólnod, nem tudom, te hogy vagy vele, de engem idegesít a szomszéd kutya ugatása, akkor neki is kiszólok, és ő is megérti.

A sajátjaink pedig lovakra, színesfémgyűjtőkre és kutyákra érzékenyek, ha kutya van a dologban, akkor rájuk szólok és elhallgatnak, ha cigány, akkor meg hadd ugassanak, amíg nem szedik szét a kaput, nincs gond... Ettől még remek jelzőkutyák, csak minden fisz-f@*z dologért nem ugatnak.

2013. szept. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának az a dolga, hogy jelezzen, ha valami "történés" van. Miután jelzett, azután viszont át kell adnia neked az irányítást be kell fognia a száját. Az már nem dolga, hogy puszta szórakozásból perceken át feleslegesen hangoskodjon. Tehát a válsz, hogy nemhogy rá lehet szólni, hanem rá is kell szólni, hogy mostmár hagyja abba!
2013. szept. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:
Meg is őrülnék, ha nem hagynák abba az ugatást abban a pillanatban, hogy szólok. Az is elég, ha a szobából kiszólok a fő hangoskodónak, aki berohan és a többi is abbahagyja. A szomszéd pulija viszont álló nap ordít, senki nem szól rá. Már megszoktuk mi is meg a kutyáim is, de eleinte nagyon idegesítő volt. Most már immunisak vagyunk rájuk.
2013. szept. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nemcsak hogy lehet, de rájuk is kell szólni! Jól nézne ki a lakóövezetünk, ha minden eb naphosszat csak poénból ugatna. Nekem is a vödrös megoldás vált be. A parancs a "nemugat", habár én nem vagyok annyira türelmes, mint az előző vizesvödrös-kommentelő, hisz én csak egyszer szólok, aztán már a másfél liter víz jön. DE! Kb három alkalom után megtanulták a kutyák, hogy ok nélkül nem ugathatnak, ma már elég csak a parancsszó, és elhallgatnak. És ettől függetlenül nagyon jó jelzőkutyák, meg házőrzők, talán a legjobban az utcában, csak unalomból ma már sosem ugatnak, meg vonyítanak.
2013. szept. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!