Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hallottatok már a száraz szem...

Hallottatok már a száraz szem betegségről?

Figyelt kérdés
Az én kiskutyámnál(yorki) az idén nyáron ezt a betegséget diagnosztizálták. Akkor 3 éves volt. Soha semmi baj nem volt a szemével,aztán egyszer észrevettem, hogy hunyorít. Azonnal elvittem az orvoshoz, szinte semmi könny nem volt a kis szemébe. Azóta naponta 2-szer kenem a szemét OPTIMMUNE kenőccsel. A műtét lenne a végleges megoldás. Ha van valaki,aki ugyanezzel küzd,vagy meggyógyult az írjon.
2009. nov. 4. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én drága kutyusomnak ugyanez volt a baja, 2 évesen derült ki. Kb. 1 évig kentem Optimmunnal, ami elvileg könnystimuláló kenőcs. De ha nincs a kutyának könnycsatornája, vagy elsorvadt, akkor mégis mit stimulál? És hát baromi drága kenőcs is, bár úgy voltam vele, hogy a kutyusnak mindent. Aztán egy másik orvos tanácsára szépen lassan leszoktattm őt róla és ciloxan szemcseppel helyettesítettem, további 8 évig. Sose gyulladt be a szeme, nem hunyorgott, mindig szép tiszta és fényes volt a tekintete.

2009. nov. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
100%

Ha túl kevés a könnyfolyadék, a szaruhártya táplálása nem egyenletes, és részben kiszárad. Emiatt fertőzéseknek és sebesüléseknek is fokozottan kiszolgáltatott. A krónikus kötő- és szaruhártya-gyulladás extrém esetben a látás elhomályosodásával és vaksággal fenyeget. A veszély azonban korán jelentkezik. A szem érezhetően száraz, viszket és ég.

Száraz szem alakul ki akkor is, ha a könnyfolyadék összetétele megváltozik. Ha például a külső zsírréteg túl vékony, a folyadék gyorsabban elpárolog, és nem elegendő a felületi feszültség, hogy az egész szemet beborítsa. A film megszakad, a folyadék pedig túlcsordul a szemhéjon - könnyezünk.

A „száraz szem” okát megtalálni nem egyszerű. A kor előrehaladtával nagyon gyakran csökken a könnytermelés. Ugyanígy rejtőzhet mögötte gyógyszermellékhatás, hormonális változás vagy bizonyos betegség, például reuma vagy diabétesz. Enyhébb esetekben kivédhetők az okok, mondjuk, ha a fűtő-hűtő berendezések légáramlatai okozzák.

Vörös, égő szemek és könnycseppek azonban egészen más betegségekre is utalhatnak, például allergiára vagy eldugult könnyorr csatornára.


Ha a „száraz szem” kiváltó okai nem szüntethetők meg, vagy nem kezelhetők, orvosi cseppekkel kell a szaruhártyát nedvesen tartani. Az efféle könnypótló szerek összetétele megfelel a természetes folyadéknak, és többnyire tartósan is problémamentesen alkalmazhatók.


Tipp: gyakori használatra csak tartósítószer-mentes cseppek ajánlottak. A betegség súlyosságától függően hígabb vagy sűrűbb készítmények állnak rendelkezésre.


Könnypótló


Ha a száraz szem kialakulásának okai nem szüntethetők meg, a patikában kapható könnypótló folyadékok segíthetnek a szemet tartósan nedvesen és ezáltal egészségesen tartani.

A száraz szem okai sokfélék és nemritkán egymást átfedik.


Mindenképpen fordulj orvoshoz

2009. nov. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el egy másik orvoshoz is, hátha tud alternatív kenőcsöt/cseppet, az Optim. tényleg veszett drága, mert csak állatok kezelésére van, nincs rajta tb támogatás.
2009. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget,az Optimmune tényleg drága.

A Ciloxan-ra visszatérve: kapott már ilyen cseppet árpára,de csak kétszer használtuk, mert ahogy belement a szemébe,azonnal összerántotta és kezdte vakarni. Szerintem allergiás rá,mert a Tears NaturaleII-nél nem csinálja ezt. Egyáltalán nem is zavarja.

2009. nov. 4. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!