Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nyugtassam meg a...

Hogyan nyugtassam meg a kutyát rendezvények közelében?

Figyelt kérdés
Szerettünk volna elmenni a Városligetbe az Örökbefogadott állatok napján rendezett programokra. El is értünk a Királydombhoz és ott a kutyám már hallotta a hangosítást, ahogy a mikrofonba beszél a műsorvezető. Ettől annyira megijedt ,hogy visszafelé kezdett ( volna ) rohanni. Erről hogy lehet leszoktatni? Két hónapja van nálunk.9 hónapos. Régebben a nagyobb kutyáktól is félt ,de már őket megszokta. Viszont nem nagyon járunk ilyen rendezvényekre és a múltkor még durvább volt a reakciója. Alapjában véve egy nyugodt kutya ,de akkor úgy rohant volna el ( akkor közelebb értünk a színpadhoz és csak akkor kezdtek el beszélni ) hogy el is rántott és két lábon állt úgy vert a szíve mint még soha és zilált is. Most nem volt ennyire durva de látszott ,hogy fél.
2013. szept. 15. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Xanax-al...


Nem láttam olyan kutyát amelyik fél a villámlástól vagy a petárdától és sikerült erről lenevelni. Biztos van rá egy drága, hosszadalmas terápia amit szakképzett kutyaoktató talán el tud érni, de ez nem megy csettintésre. A mi kutyánk mellett géppisztollyal is lőhetsz, nem ijed meg, pedig nem süket. Ez egy rossz, stresszes beidegződés. Kicsit genetika is.

2013. szept. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De az biztos, hogy simogatással nem fogod megnyugtatni. Azzal csak azt fogod neki sugallni, hogy "jól van, jól csinálod, hogy ideges vagy", kvázi megerősíted.
2013. szept. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen tudom. Persze első alkalommal sajnos reflexszerűen simogatni próbáltam. Most magabiztosan mentem a hang irányába és most ő is jobban viselte..de láttam ,hogy már sok neki ezért visszafordultunk. Lehet ez is hiba volt :/ Nem tervezem ,hogy viszem ilyen helyekre egyébként, csak érdekelt ,hogy le lehet-e szoktatni.
2013. szept. 15. 14:47
 4/9 Akiteki ***** válasza:
66%

Az egy dolog, hogy nem láttál, de attól még megoldható. Én is leszoktattam a kutyámat a petárdarémületről.

Minél többször kell vinni ilyen helyre, olyan kutyák társaságában, akiket nem zavar a hangszóró meg a zaj. Te pedig viselkedj úgy, mintha észre sem vennéd, hogy pánikol.

2013. szept. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm! :)
2013. szept. 15. 15:26
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Mi is így indultunk az idősebb kutyámmal, ma meg teljesen higgadtan jött velem póráz nélkül (ugyanott, ahonnan ti visszafordultatok). Menni kell rendezvényre, csinálni kell, nem nyugtatni, csak ott lenni, hogy lássa, hogy nincs semmi gáz. Persze nem kell szívrohamig stresszelni, mindig csak annyit, amennyit még elvisel, és mindig akkor elmenni, amikor nyugodtan viselkedik, nem a legnagyobb hiszti közepén. Meg a színpadot kerülni kell, mert az baromi hangos, mi sem bírtuk elviselni, hát még ő. Jót tesz, ha van vele oldott, laza kutya is, jobban megérti, hogy nem gáz a dolog, ha ismerős, dominánsabb fajtárstól látja. De alapvetően az a fontos, hogy vidd és ne mutass semmiféle reakciót, ha stresszel. Lassú folyamat, de nem lehetetlen :)
2013. szept. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bár nullára lettem szavazva a poénom miatt - tudhatnám, hogy kutyások nem vicces emberek - igazat adnék abban a többieknek, hogy egy mód van rá, ha elviszed a zajforrás közelébe és nyugodtan viselkedsz. Addig amíg nem viselkedik nyugodtan, közömbösen, ne simogasd, ne jutalmazd.

1,2-es voltam.

2013. szept. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutyások értik a viccet, csak amit te előadtál, az nem vicc, hanem egy csomó idiótának a véresen komolyan gondolt véleménye. Máskor a humor egyezményes jeleivel (kettőspont-zárójel, kettőspont-nagydé) jelezheted, hogy vicceltél, és akkor meg fogjuk érteni :)
2013. szept. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Vagy ha viccesnek gondolod, legalább egy smilyt tegyél utána.
2013. szept. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!