Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tüzelésekor mit szoktato...

Kutya tüzelésekor mit szoktatok vele csinálni, hogy lemozgassátok?

Figyelt kérdés
..vagy ettől függetlenül viszitek kutyák közé? ( és jobban figyeltek? ) Elég aktív kutyám van. Ez az első tüzelése ( ezután mindenképpen ivartalanítjuk, csak az állatorvos azt tanácsolta ,hogy ezt várjuk meg! ). Naponta 3szor szokott sétálni. Egy rövidet reggel ( ha szabadnapos vagyok akkor egy- másfél órát ) kettőkor megint, akkor egy hosszabb és este van bandázás...de most én nem merem elengedni ,mert még amúgy sem olyan 100%os a behívás és így meg főleg nem akarok esélyt sem adni. Ti hogy szoktátok leviszitek kutyák közé így is? ..vagy egyszerűen ezt nem is "illik"? Bóklásszunk inkább külön ?
2013. szept. 17. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak jobban kell figyelni.
2013. szept. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kutyák közé amúgy se szoktam vinni, így a napi séta megoldható. Ha már nagyon nem bír magával, akkor nem engedem el a séták alatt, kb. ennyi a változás.


Amúgy meg tényleg nem illik tüzelő szukát más kutyák közé vinni. Ezt a kb. két hetet ki kell bírni külön!

2013. szept. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor hosszú pórázon van, nem engedem el, és nem megyünk bandázni, nem viszem a futtatóba, máshol tekergünk.
2013. szept. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kutyák közé nem szabad vinni. Olyan helyre vagy olyan időpontban (éjszaka) vidd, ahol/amikor nincsenek más kutyák.
2013. szept. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kutyapajtikat hanyagoljuk erre a 2 hétre.Amúgy nem illik tüzelő szukát vinni kutyás közösségbe,mert konfiktus lehet belőle!
2013. szept. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Eddig kan kutyám volt ( ő is kertes házban, neki a saját kutyáinkon és a szomszéd kutyákon kívül nem is voltak nagyon pajtásai ). Ezért is még bővítenem kell a kutyás etikett tudásomat. Akkor majd a város felé vesszük az irányt két hétig, így legalább több idő lesz gyakorolni is a parancsokat :) Egy-két hónap múlva pedig ivartalanítás ( most még kicsit köhög,ezért is kell még várni ). Köszönöm a válaszokat! :)
2013. szept. 17. 17:54
 7/10 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Tüzelés után eleve várni érdemes 2 hónapot az ivartalanítással. Úgy a legjobb, ha tüzelés előtt vagy után 2 hónappal van ivartalanítva.
2013. szept. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kiviszem sétálni és elengedem. Kertünk is van. Azért mert tüzel nem fog rosszalkodni, ez nálam nem megtűrt dolog. Kutyák közé olyankor nem megyünk. Nem illik meg butaság is.
2013. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Más kutyákat,főleg kanokat kerülni kell,mert akár összeverekedhetnek érte,vagy akár ha olyan helyen vagy,egy nagyobb ebet le sem szedsz róla.
2013. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem viszem sétálni tüzeléskor. csak itthon labdázunk a kertben. nemcsak a kankutyák miatt, hanem a fertőzésveszély is nagyobb.
2013. szept. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!