Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másokat is ennyire idegesít,...

Másokat is ennyire idegesít, hogy bárhova menjen az ember, online világban, mindenhol a több száz kiskutyás hirdetés várja?

Figyelt kérdés

Egyszerűen betelt a pohár nálam,nincs egy olyan csoport facebook-on,vagy gyakorin nincs olyan nap,hogy ne kelljen látnom "eladó kiskutyák" vagy szaporítani szándékozó emberek képeit,kérdéseit.

A tököm teli van,hogy mindenki ontja magából a fajtajellegű keverékeket,amik jó eséllyel a nyakukon maradnak,majd 3-4 hónaposan kétségbeesetten,már 5 ezerért hozzávágja BÁRKIHEZ,csak vigye már valaki,ha meg nem kell senkinek,akkor jobb esetben egy menhelyre adja,vagy rosszabb esetben kidobja az utcára.


Ezt vehet venni szimpla panaszkodásnak is,de egyszerűen eldurrant az agyam,ahogy most beléptem facebook-ra és 3 "kedves" ismerősöm is "fajtiszta" pitbullt(majd inkább amstaffot) illetve "extra mini","mini" csivavákat hirdet.

A menhelyesek meg szopnak ezerrel,meg az állatvédők,a gyakorisok,akik meg próbálnak észt beszélni a sötét fejekbe,azok meg ki vannak kiáltva okoskodó barmoknak.


Mikor lesz már valami pozitív is kutyás ügyben?


A kérdést költőinek is lehet tekinteni,hátha erre jár valami "Hány hónaposan pároztathatom a bak kutyámat a lány kutyámmal" ember...


2013. szept. 17. 20:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Van vagy 500 ismerősöm,igaz rohamosan fogyatkoznak,ráadásul facebook-ról beszéltem,így nem hiszem,hogy a baráti körömbe soroltam őket...sőt.

Régi osztálytársak,fodrász stb. illetőkről van szó.Még nem is nevezhető közeli kapcsolatnak,így jogosultságom sincs,hogy "kioktassam" őket.


Sajnos ez van,apródra,expresszre,meg már csak azért sem megyek fel,mert felfordulok tőlük...Pedig más téren hasznos dolgokat lehetne találni,de mindig megjelenik egy oldalsávban valami "fajtiszta" kutyus 10 ezerért...

2013. szept. 17. 22:28
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérdőjelezem meg az FB viszonylagos hasznosságát, de tény, hogy a többség nem igazán ismeretbővítésre, inkább időelütésre használja. ....a sok zombiról már nem is beszélve.

Talán le leszek oltva, de pl. ezért sincs FB-om. Nem hézek hiradót sem, nem olvasok szennylapokat....de nem barlangban lakom:)


Szeretem a természetet, az állatokat úgy általban is, van kutyám, nevelem, igyekszem az igényeit maximálisan kielégíteni minden téren. Van családom gyerekem. Megóvni magam ezektől a dolgoktól 100%-osan úgy sem tudom, de tisztában vagyok azzal, hogy ha segíteni akarok akár egy ismerős kutyáján, akár egy menhelyen hogyan tudom megtenni.

2013. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező egyet értek veled!

De sajnos tényleg annyira sötétség van a lakosság jó részénél,hogy nehéz lesz bármit is csinálni.


Amíg a láncon tartás jó dolog,meg pároztassuk Fifikét Buksikával,mert milyen szépek.Addig változás nem lesz!


Egyik ismerősömnek lett egy kutyája,hát szaporítótól,mert tk-s minek? versenyre nem viszi,meg sok pénzt nem költ a kutyájára.

Aztán kérdeztem sétálni viszik-e.Mondja nem ,de nem is fogják, mert 6 hónaposan úgy húz és ugat mindenre,mindenkire.Jobb lesz ha kertbe marad.Meg kennelbe kell zárni,mert ugrál mindenkire.Mondom nevelni kéne vagy kutyasuliba vinni,hát hogy ők nevelik,de hülye a kutya,nem érti.Kutyasuli meg kidobott pénz -.-

Hát inkább nyeltem egyet és eltereltem a szót,mert nem túl szép szavakkal illettem volna ezt az ismerőst és tudom,hogy bármit mondok mindenre van vmi magyarázata.


Ja meg volt olyan,hogy ismerősöm kiírja (amúgy nekem facen ismik,nem szoktak ilyen kutyás dolgokat kiírni),hogy "extra mini" yorki-t keres 10-20 ezer ft között.Nem tudtam szó nélkül elmenni ez előtt.

Leírtam,hogy ilyen fajta nincs,meg selejt..szóval felvilágosítottam,aztán reagált rá elküldött melegebb éghajlatra majd törölte a válaszomat.Pár hónap múlva lett egy ilyen szapis kutyája tette fel a képeket róla.Eleve megláttam a kutyát,már tudtam,hogy a yorkihoz alig van köze,ezt is megírtam neki,elhordott megint mindennek.Aztán szintén pár hónap múlva a képeket láttán egy havanese keveréket láttam,yorkira nem is hasonlított :D mondtam is neki képeket küldtem meg minden hogy lássa már be,hogy a köze nincs a yorkihoz a kutyájának. A kutyája már felnőtt és egy 4 kg -os havanese keverék :D

Ami szomorú,hogy valószínű nagyon kicsin választhatták el az anyjától,mert tényleg kicsi volt :( :(

Amikor mondtam,hogy na ugye megmondtam,hogy nem yorki..akkor csak annyit mondott,hogy lehet véletlenül összecserélték a kiskutyát meg ilyenek..hogy lehetnek ilyen sötétek az emberek???? :O :O

2013. szept. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Ismerős a helyzet utolsó,nálunk a szomszéd befogadott egy kutyát az utcáról...már szegény öreg 9-10 éves kan kutyus.Társasházban lakunk,a kert utcára néz,nincs is kerítés,csak tuját ültetett az út meg a kertrésze közé,és oda kötötte láncra a kutyát...Kb. 1 méteres láncon van,teljesen az út mellett,4-5 tujabokor választja el az autóktól...Kapott egy házikót,és ha szerencsétlen meg me szólalni (mert amúgy leszarják a fejét) és nyüszít,akkor meg a 10 éves kislány van a legnagyobb szájjal,hogy kussoljál,meg menj a helyedre.Kaját napi 1x kirakják elé,mindenféle állat odajár enni,a kutya nincs sétáltatva és nem is foglalkoznak vele.

Voltam náluk felvilágosítást tartani,el lettem küldve,hogy ők jó emberek,mert megmentették a csavargástól a kutyát,de foglalkozni nincs idejük rá.És ha engem ennyire zavar,akkor ÉN sétáltassam,mert ők nem fogják.


Megjegyzem kismama vagyok,és van mit csinálnom bőven,ezenkívül van 2 kutyánk meg 1 cicánk,akikkel bőven van dolgom.


Állami szinten kellene bevezetni az oktatásba a kutya-cica tatását,felelősségteljes,emberi módon.

Néhol a szülők a legnagyobb idióták.

2013. szept. 18. 14:12
 15/16 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok..


szegény kutyus :(

Csak az a baj sokan azt hiszik,hogy jobb befogni a kóbor kutyát,szegény sokat ér ha láncon éli le az életét..

inkább hagyták volna csavarogni,hátha egy jószívű ember befogadta volna és nem láncon kéne élni.


A szülők tényleg hibásak,mert sokan kb burokban nevelik a gyereket nehogy hozzá érjen egy kutyához macskához mert beteg lesz -.-


Erről eszembe jut,hogy én és húgom mindig is kutyák közt nőttünk fel,még hozzá kerti kutyák közt nagyszülők ott tartották szóval azért nem voltak annyira tiszták mint a mostani panel kutyák.

Az óljukba feküdtünk be,ölelgettük őket,puszilgattuk :D Annyira megerősödött az immunrendszerünk,hogy gyerekként alig voltunk betegek.Ellenben néhány ismerőssel akiket még a széltől is óvtak.Kb havonta kaptak vmi fertőzést.Mi most nagyon ritkán vagyunk betegek.Míg sok ismi sűrűn.


Olvastam is,hogy ha egy családban vmi házi állat van akkor a gyerekeknek erősebb lesz az immunrendszerük.


Ha lesz gyerekem akkor sem fogom a kutyáimat ki tenni a kertbe.Állatszerető és felelősség teljes gyerekeket szeretnék nevelni.:)

2013. szept. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Kaposváron lakom, itt a gyepmesteri telep egyben menhely is, az állatvédő szervezet a Kutyatár Természet- és Állatvédő Egyesület. Mivel a begyűjtött kutyák nagy része, talán mondanom sem kell, milyen bőrszínű emberektől származik, ők elkezdtek a bizonyos környékekre járni és a gyerekeket felvilágosítani az egészről, hogy mégis mi a felelős állattartás. Egyébként ugyanezt csinálták már több iskolában is, a gyerekeket nagyon érdekelte, főleg, hogy volt bemutató is (terápiás kutyákkal). Szerintem például ez is egy módja, nekem azért tetszik, mert ez nem kötelező és a gyerekek hajlamosak eleve utálni a kötelező dolgokat...
2014. jún. 22. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!