Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van akkor, ha a törzskönyvb...

Mi van akkor, ha a törzskönyvbe be van írva olyan név perpillanat Anni a kutya neve ami mellett nincs kennelnév?

Figyelt kérdés
Viszont szülők és utódok között van mindegyiknek, nagyszülő között van.

2013. szept. 18. 16:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Igen,tudom,hogy szapi...de gondolom én,a kérdező ilyesmire gondol,hogy kennelnév (törzskönyvi név) nélküli "törzskönyves" kutya...
2013. szept. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Hát ezt csak úgy tudnánk biztosra mondani ha látnánk a papírt.
2013. szept. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
11es! Azoknak van tk-i nevük, csak nem azon a kennelnéven, mint a jéki akármi kennel. Elég szánalmas amúgy az a kennel, nem is időztem ott sokáig.
2013. szept. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Akiteki ***** válasza:

Több lehetőség is van.

Egyik, hogy az illető Anni valóban B törzskönyves és abból az időből származik, mikor még adtak ki tenyészszemlét B törzskönyvre.

A másik, hogy import kutya. Néhány országban nem adnak ki kennelnevet, amíg az illető tenyészet valamilyen eredményt fel nem mutatott. Nem tudom pontosan, hogy milyen kiállítási eredmények van championátusok kellenek hozzá. Ilyen pl. Olaszország.

2013. szept. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Olaszországban nem adnak ki kennelnevet csak 3 alom születése után, és azoknak illik valami eredményt is felmutatni. Szerbeknél is lehet találkozni ilyen névvel, ahol nincs kennelnév, és a kiskutyáknak ugymond csak hivónév kerül a törzskönyvébe. Le tudod irni, hogy ez emlitett Anni neve mellett milyen törzskönyvi szám szerepel? Abból meg tudjuk mondani az országot. (feltéve ha nem lett honositva)
2013. szept. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
MEgnézetem ezt a moszkvai őrkutyásat és találtom ott olyat, hogy : Jéke kincse Csenge anyja volt Jéke kincse baba viszont annak az apjának és anyjának csak keresztneve van, nincs törzskönyvezett neve.
2013. szept. 18. 18:14
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem végül is nincs semmi. Vagy nem értem én sem, hogy mi lenne?

Gondolom a kérdést úgy érted, hogy van egy kutya aki csak egy bizonyos hivó névvel van törzskönyvezve , mint amit mondtál, hogy ,,Anni,, de a felmenőinek olyan tk-i neveik vannak amelyekben szerepel kennelnév is.

Én is láttam már ilyen kutyát, mert itt Szerbiában tényleg elő fordulnak, sőt kiállitásra is viszik, meg ch a kutyus.

2013. szept. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
ma 17:22 Az emlitett kutyáknak, amiknek viccesnek találod a nevüket, mindnek honositott a törzskönyve, ergo import kutyák. (Ez egyértelműen látszik a számokból) Olyan baromi könnyen aggatjátok rá a szaporitó nevet mindenkire. Kicsit jobban kéne tanulmányozni a dolgokat.
2013. szept. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Jéke Kincse Baba

MET.Mosz.Ő.632/00. Az apja külföldi kutya, az anyja, pedig egy honositott import szuka. csak tudni kell olvasni a törzskönyvben.

2013. szept. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
szóval honosításkor elveszik a kennelnév?
2013. szept. 20. 06:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!