Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem érzem magam jó gazdának,...

Nem érzem magam jó gazdának, kerti kutyák mellett?

Figyelt kérdés
Két kutyám van,szüleim nem engedik,hogy a házban tartsuk őket és valahol én is tudom,nekik sem lenne jó,mert egyszerűen nem olyan fajták.Mindketten idősek már,egész életükben kint voltak,egyszer-egyszer alhattak csak a házban,pl mikor nagyon hideg volt vagy mikor olyan rendezvény,kiállítás,akármi volt,hogy megfürdettem őket még este és akkor bent aludt velem(hogy meg ne fázzon és ne koszolja össze magát).Így,hogy kerti kutyák egyszerűen nem érzem úgy,hogy jó gazdájuk lennék vagy eleget foglalkoznék velük.Nyáron nincs semmi baj,itthon vagyok,minden nap sétálunk,játszunk,tanítgatom őket és egyébként is kint vagyunk a kertben,mindig asszisztálnak,bármilyen kerti munkát végzek.És persze simogatás is van bőven,néha a városba is beviszem őket autóval,hogy más kutyákkal ismerkedjenek,kicsit több inger érje őket,mint a faluban sétálva.Szeptembertől júniusig viszont 300 km-rel odébb tanulok,csak hétvégente jövök haza(de az anyagiak miatt ez sem sikerül minden hétvégén)és olyankor senki nem viszi őket sétálni,nem foglalkoznak velük,szüleim megetetik őket és max megsimogatják,de többre nekik sincs idejük így itt ki is merül a kutyázás.Alig várom,hogy a sulinak vége legyen,már csak egy évem van Pesten,júniustól itthon folytatom tanulmányaimat,így persze több időt fogok velük tölteni...Tudom,hogy az ő érdekük,hogy kint vannak,bent nem is szeretnek lenni,ahányszor behoztam őket,már mentek volna kifelé,lesték,mikor nyílik az ajtó-nem lennének boldogok,ha bekényszeríteném őket a házba.Ugyanakkor jóformán irigylem a panelkutyásokat,mert velük non-stop ott a kutyájuk,mindig látják,gyönyörködhetnek benne,simogathatják...És biztosan sokkal jobb kapcsolatban is vannak vele,hiszen egy fedél alatt élnek.Bűntudatom is van emiatt,megfogadtam már,hogy a következő kutyámat majd kölyökként már bent fogom tartani és mindig velem lesz,a házat fogja megszokni-de ugyanakkor meg vonjam meg tőle a hatalmas kertet,a szabadságot...?A kinti-benti meg nem igazán jó,akkor meg örökké behordja a koszt,azt megint nem engednék.Voltatok már hasonló helyzetben?Ti mit látnátok helyesnek,mit tegyek?
2013. szept. 22. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
a miénk kint is bent is van. szobába nem jöhet be de az ebédlőbe igen. mert ott fel tudok utána törölni ha sárt hozna be. ő nagyon szeret bent is kint is lenni.picit jobban szeret bent de csak nappal. este nem tudna bent maradni.
2013. szept. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miénk is kinti-benti. Már elég öreg és fázós és félős lett. Jobban szeret az előszobában aludni, egy puha takarón. De nappal egész nap kint van az udvaron.
2013. szept. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A benti kutya is behordja a koszt, mert azt is csak ki kell vinni naponta párszor. Szóval a kinti-benti sem sokkal másabb. Annyi, hogy nem kell rászokatni, hogy kétpercenként mászkáljon ki és be.
2013. okt. 29. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!