Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megeszi a mérgező...

A kutyám megeszi a mérgező gombát?

Figyelt kérdés
tele van az udvarunk vele

2013. szept. 24. 07:22
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Nem hiszem, hogy MÉRGEZÖ gombák lennének az udvarotokban, ugyanis azok nem ilyen helyen élnek, ezek legrosszab esetben csak a nem ehetö kategória. De normális kutya nem eszi meg.
2013. szept. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Akiteki ***** válasza:
A kutya nem gombaszakértő, megkóstolja. Ha nincs borzalmas rossz íze, enni is fog belőle.
2013. szept. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem akartam leszedni, mert nagyon jól néz ki, gyönyörű, ezért kérdeztem, de most leszedem-
2013. szept. 24. 09:17
 4/6 Platypus ***** válasza:

A mérgesgombára nincs ráírva, hogy az, és sok fajnak az íze sem rossz. Ha tényleg az, akkor jobb eltüntetni, mert akár játékból is megrágcsálhatja a kutyád. Felismered pontosan milyen gomba?


De úgy egyébként el is vihetsz egyet egy gombaszakértőhöz, a nagyobb piacokon szokott lenni. Sok helyen mérgezőnek hívnak mindent, amit nem ismernek, lehet hogy valójában nem is veszélyes. Nekem például nagy kedvencem a gévagomba, ami nem túl ismert, és már rengeteg ismerőstől megkaptam, hogy mérgező és meghalok ha megeszem.

2013. szept. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az 1-es nagyon rosszul tudja, például a kerti susulyka egy kifejezetten mérgező gomba, és csoportokban szeret a kertben nőni. És igen, egy kerti kutya hajlamos mindent megkóstolni, tehát jobb eltüntetni onnan a gombákat, még ha nem mérgező is, mert ha rászokik a gombaevésre, sétáláskor megkóstolhat más gombákat is, és az is lehet mérgező.
2013. szept. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még az ehető gomba sem túl jó a kutyáknak. a kutyákra másként hat a gombaméreg mint az emberre, ezért ha a kertbe sok van és a kutya érdeklődik iránta, akkor inkább szedd őssze egy zacsiba, szórd be fertőtlenítő szerrel és tedd a szemétbe. A máj és a gyomorsav ami lényegében meghatározza, hogy egy szervezet hogyan reagál a gombamérgekre. A gombák kitin sejtfalának emésztéséhez egy kitináz enzimre lenne szükségünk. ezért van, hogy a gomba a nehezen emészthető ételek közé tartozik. A vaddisznó viszont csak nagyokat pukizik a gyilkos galócától.
2013. szept. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!