Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek rosz vagy jó egy...

Szerintetek rosz vagy jó egy Husky kutyának?

Figyelt kérdés
Ha megvan kötve napi 4 órát és kb 4 órán keresztül sétáltatom és futtatom és a többi idöt szabadon futkorászhat az udvaron?

2013. szept. 28. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A husky és a megkötés még egy mondatba sem fér bele. Egyszer egy fél órára én is meg akartam az enyémet, ráadásul egy kiadós kirándulás után, de úgy 2 perc alatt szétrágta a pórázt. Volt hogy erős anyagú kötéllel kikötöttem, olyan hisztit levágott, hogy az nem emberi. Szóval nem való a huskynak (meg semmilyen kutyának, de neki főleg nem) a lánc.
2013. szept. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem huskym van.Az aktív foglalkozásos része az nagyon is jó lenne, bár nem csak sétát kéne beleszőni, mert az édes kevés neki, én is nagyjából ennyit foglalkozok vele naponta, de agilityzünk is, meg tömérdek trükköt tudunk már, meg ha sétálunk is kutyák közé viszem, elengedem, hogy had tombolja ki magát a fajtársakkal. Meg a séták is úgy általában 10+ Km-esek.

De, azt az én kutyámról tudom, hogy ha én megpróbálnám megkötni, hiába is a sok foglalkozás, teljesen kiborulna.

Bár, ő még soha nem volt megkötve úgy, hogy megakartam hosszú órákra kötni, kutyasuliban szoktam kikötni, hogy ha nem mi vagyunk a pályán, és kb az a negyed óra,amíg megkötve van hát az kész káosz. Hiába nem látja a többi kutyát ő tombol, és menne. Pedig nem órákról van szó.

Aláírom, hogy nem sok a 4 óra, de, mivel, hogy én most a saját tapasztalataimat írom le, szerintem nem igazán élvezné a kutya a kikötést. Amúgy miért lenne megkötve arra a 4 órára?

2013. szept. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kösz a választ
2013. szept. 28. 09:48
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát azért mert ha valaki olyan jön aki fél töle.De ahogy olvastam inkább csak elzárnám egy nagyon nagy udvarra.
2013. szept. 28. 09:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha olyan jön aki fél tőle attól még nem kell megkötni. Nálunk ez úgy működik, hogy ha jön egy félős ismerős akkor kimennek elé, leültetem őket és kiadom a marad parancsot, beengedem a vendéget, szépen bemegy a házba, akkor behívom a kutyákat is és a helyükre küldöm őket. Így a vendég nem érintkezik velük, de őket sem kell elzárni és megkötni. Bár nekem mondjuk százszor többet érnek a kutyáim bármilyen vendégnél és én mindig azt nézem, hogy nekik jó legyen, de emellett a vendéget is tiszteletben tudom tartani.

Ha neked a vendég többet ér akkor csinálhatod azt is, hogy megkötöd amíg bemegy a házba az illető,aztán kimész elengeded, mikor megy el a vendég akkor megint megkötöd arra az 5 percre és akkor azt még a kutya is kibírja és a vendég is örül :)

2013. szept. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kosz a vászokat.
2013. szept. 30. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!