Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol engedtek el, vagy hol...

Hol engedtek el, vagy hol mozgatjátok le, azt a kutyát amelyik nem jön vissza? Vezérnyszavakat próbáljuk, de ha elengedem, akkor meg se hall!

Figyelt kérdés
2009. nov. 9. 23:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból úgy kezdtem a kutyámmal, hogy kimentünk vele olyan helyre, ahol nem lehet gáz. Nagy rétre, távol úttesttől, mindentől. Az első lecke a behívás volt, amíg ezt nem tudta, nem is nagyon tanítottam neki semmit. Ha nagyon nem akart visszajönni, elbújtam. Dolgozott benne a falkaösztön, amint szem elől tévesztett, kétségbeesetten keresni kezdett. Természetesen meg is talált a bokor mögött, erre azonnal jutalomfalat. Ha nagyon nem boldogulsz, akkor menj ki egy nagy parkba és tegyél egy hosszú, kb. 10-13 m-es gurtnit a kutyádra póráz helyett (vagy futószárat, lovasboltból tudsz venni). És kezdd el a behívást így tanítani, hogy 10 méteres pórázon van a kutya. Ezt most nem írnám le ide, hogy kell, rengeteg leírást találsz róla a neten. Ezen kívül a rangsort rendezni kell, Te legyél a falkavezér, akkor jobban fog rád figyelni a kutyád. Érdemes lenne kutyasuliba is elmenned, ott meg tudják tanítani neked a behívást, valamint, hogy hogyan érd el, hogy rád figyeljen a kutyád és tudd motiválni.

A kölyök kutyámmal nem volt ilyen gondom, mindig visszajött, neki tanítani sem kellett. Talán az első alkalomkor volt az, hogy nekiindult, de amíg az összes oltást meg nem kapta, csak pórázon sétáltunk a járdán. Egyből olyan helyre vittem, mikor levettem először a pórázt, ahol sok kutya volt. Meg is volt szeppenve rendesen, így el sem nagyon mozdult mellőlem. Ha el is ment, gyorsan jött vissza hozzám, mellettem érezte magam biztonságban. Ezt összekapcsoltam a behívás tanításával, így olyan könnyen ment, hogy visszagondolva úgy tűnik, mintha tanítani sem kellett volna neki. :)

És még annyit érdemes kipróbálni, hogy legyen veletek olyan kutya, aki biztosan behívható és lehetőleg együtt menjetek ki. Ha van ott másik kutya vele, akkor nem fog elmenni, húzza a falkaösztön.

2009. nov. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

nem használt focipálya , bekerített önkorm.terület,esetleg töltésoldal. a városi forgalomtól elzárt területek .vigyél magaddal kis labdát ,

jutalomfalat,és egy cc: 20 m-es kiképző póráz is segítség.

( alapvetően, azért nem megy vissza,mert nem te vagy a vezér )ne játéknak vedd,hanem dolgozz a kutyával.

sokat kell még tanulnod a kutyák viselkedéséről, de nagyon gyorsan megtanulható.

és a kutyaiskola sokat segítene !

2009. nov. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Itt egy pár hasznos anyag:

[link]


addig is vegyél egy nyomkövető pórázat ha nincsen bekerített terület ahol mozoghatnátok.

2009. nov. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Vácon véletlenül nem tud valaki egy bekerített részt ahova, kutya mehet futkosni?
2009. nov. 10. 10:22
 5/14 anonim válasza:
Szia!Én Vácon lakom a Földváry téren és mi a vásártérre szoktunk lejárni az be van kerítve és a kutyádat is el tudod engedni.Sok kutyás jár oda minden délután. Remélem tudtam segíteni.
2009. nov. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen hosszú (akár 15-20 méteres) pórázzal próbálkozz. Pár ezerért lehet kapni kutyás boltokban.
2009. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A kutyaiskolában!
2009. nov. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Most kutyaiskolára nincs sajnos pénzem!
2009. nov. 11. 20:33
 9/14 anonim ***** válasza:

Vácra járok kutyasuliba. Már többször megdícsérték a kutyámat, hogy milyen okos, szófogadó, túlképzett. Csak éppen ha szabadon van, elengedi a füle mellett a hívó szót. Pedig elengedés előtt és közvetlenül utána is mindig gyakoroljuk a behívást: pár lépésről behívom, aztán jutifalat, majd kicsit messzebbről, de harmadszorra elszalad több száz méterre, s majd jön, ha úgy gondolja. Igaz, ő egy elkóborolt, befogadott, ráadásul vadászkutya keverék.

Bocs, nem tudtam tanácsot adni, csak jelezni szerettem volna, hogy nem vagy egyedül ezzel a problémával. És én is kíváncsi vagyok, hogy erre milyen megoldást tudnak mondani.

2009. nov. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

21:52-es vagyok: azért mégiscsak tudok válaszolni a lemozgatással kapcsolatban. Hosszú pórázon hagyom a kutyut, és mivel szereti, ha kergetik, azt imitálom. Ő fut (körbe), én meg szinte egy helyben állok, ill. csak forgok utána. Most vettünk túraboltban 15m erős zsinórt, majd azzal akarjuk kipróbálni.

A kutyasuliban egyébként jól kimozogja magát, mert van ott lehetőség a többi kutyával játszani, futkározni, elkerített helyen is.

2009. nov. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!