Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor ez most hogy van?

Akkor ez most hogy van?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom,hogy szaporítóknál 99%-ban ideggyenge kutyát lehet venni,ezért soha ne vegyünk ilyen emberektől.De mondjuk,ha e.ügyi problémája van,lehet,hogy a szaporító le se tojja.Viszont,ha pl. én megveszem,akkor én biztos ellátom,ha beteg,ha nem.Akkor most mit ajànlotok?Lehet,hogy sokba kerül majd,de inkább drága legyen,mint szomorú!Előre is köszönöm!

2013. okt. 11. 16:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%
már nincs olyan kutya aminek ne lenne valami baja szaporito és szaporito között is van különbség..a mi boxink pl egy 1xri almos kutya. Mégsincs semmi baja. Szeirntem onan nem érdemes venni kutyát ahol volt már 8 alma a szukának 3 évesen.+ Ugyis láttod..Hogy mien helyen vannak tarva.
2013. okt. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem az a baj, hogy beteg, mert tényleg nem lesz mindegyik beteg. Az a baj, hogy ha te hazaviszel egyet akit boldoggá teszel akkor miattad lesz még egy csomó másik szaporított kiskutya. Hogy miért? Azért mert ha megveszed, támogatod a szaporítót és lesz kereslet a többi kutyára is. Tehát egy kutyának jót teszel, de sokkal többnek teszel rosszat. És a többi nem biztos, hogy jó gazdához kerül vagy nem lesz beteg és nem fog szenvedni.
2013. okt. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Az én boxim is egyszeri almos kutya de mivel a szülőknek nem volt szűrése sajnos dysplasiás. Értem mire gondolsz kérdező csakhogy, ha megveszed a kutyust a szaporítótól arra ösztönzöd hogy legközelebb is ellesse a kutyáját, vagyis rossz üzenetet adsz neki. Az már csak hab a tortán hogy egy beteg kölyök mennyi gond és probléma. Soha nem adná, senkinek a kutyámat, de az öröm helyett nekünk a problémák jutottak. Soha nem élhet úgy mint egy egészséges kutya. Ez nem csak pénz kérdés hidd el. De érteni, érezni csak akkor fogod ha végig csinálod egy beteg kutyával az életet. Nem éppen móka és kacagás amikor azt látod mennyire nem bír dolgokat pedig szertné.
2013. okt. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Ezt pont a kérdezőnek írták: [link]
2013. okt. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
Kérdezz! Beszéltesd az eladót,a legtöbb igazi szaporító elmondja amit hallani akarsz,és még csak nem is sejti hogy elárulta magát.Kérdezz rá egyéb fajtákra,nincs-e,kérdezd meg jól ellik e a szuka,sokat ellik,jól nevel,mert akkor a szuka kölyök amit megvennél,az is jó tenyészkutya lesz.Vagy közelítsük a másik felől,de ebbe könnyebb hazudni.Mennyit sétáltatja a kutyákat,mit esznek,az anya kutya megkapta-e az oltásait,és a kölykök?STB stb.Nagyon könnyű rájönni.Ha egy törzskönyv nélküli kölyköt pl 2 oltással chippel,8 hetesen árulnak,én azért megnézném.Ha ott is minden oké,nincs kicsapva a kis család az udvar végébe egy kennelbe,a kiskutyák kíváncsiak,bátran közelítenek,fajtától függően a szülők is.Élénken csillogó szemekkel és szőrrel,akkor megvenném.
2013. okt. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%
Uccsó vagyok.Mondom ezt úgy,hogy eddig 2 beteg kutyám volt,mindegyik törzskönyves.A tk nélküliekkel eddig nem volt gond.Amúgy vettem már tenyésztésre foghibás kutyát,és a fajtahonosítót akitől vettem,nem nagyon érdekelte a dolog.Én már nem tudom ezzel a szaporító ellenes kampánnyal a tenyésztőket pénzeljük,vagy a szaporítót húzzuk le.Mindegyikbe van jó és rossz is.
2013. okt. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
# 5: Az utolsó gondolatmeneted szerint vásárolt egy ismerősöm gyönyörű, egészséges(nek látszó) kiskutyust. Csak sajnos ahogy növekedett kiderült, hogy öröklött mozgásszervi rendellenessége van és gyakorlatilag nyomorék a kutya. Az a kisebb baj, hogy már százezreket hagytak a dokinál, mert van pénze a gazdájának, nagyobb baj, hogy a kutya életminősége így nem kutyához méltó.
2013. okt. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
Az én kis boxim is élénk, csillogó szemű, érdeklődő, és oltásokkal rendelkező kutyus volt amikor érte mentünk. Meg dps, de ez csak később derült ki.
2013. okt. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Jó,akkor én képviselem a másik oldalt.Nekem meg berni pásztorom volt dp-s,és törzskönyves.Állítólag szűrt szülőktől.Fel van fújva az egész.Tenyésztőknél,ha valamivel kisebb arányban is,de ugyanúgy vannak beteg kutyák.Mázli kérdése.
2013. okt. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Természetesen bárhol előfordulhatnak egészséges és beteg kutyák is. Az is igaz, hogy mázli kérdése. De az, hogy az egyik odafigyel rá a másik nem az egyik helyen kisebb arányban a másik helyen nagyobb arányban az már befolyásolja a mázli valószínűségét. Okos ember szívesebben tesz olyan lóra, ami esélyesebb, bár az esélytelenebbel nagyobbat lehet nyerni. Meg bukni is. De ha valaki szert is hazárdjátékot játszani egy állat életével még akkor is ott a másik ok: Nevezetesen, hogy miért támogassunk anyagilag olyas valakit, aki nem a kedvenc fajtánk érdekében, hanem az ellen tevékenykedik? Ez igaz a törzskönyves szaporítókra is, tehát ezért is meg kell nézni, hogy kinek adunk pénzt egy kutyáért!
2013. okt. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!