Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből veszik egyesek, hogy a...

Miből veszik egyesek, hogy a rotinak erősebb a harapása, mint egy pitbullnak?

Figyelt kérdés
Szerintem ez akkora hülyeség. Volt már mindkét fajtám, nagyságrendekkel erősebb volt a pit harapása.
2013. okt. 13. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert egyesek ilyen marhaságokkal foglalkoznak.
2013. okt. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a NatGeo-n és más csatornákon is lemérték már a kutyák harapásának erősségét és a rottweiler 1,5x akkorát harapott, mint a pitbull. A rekorderek pedig a masztiffok és a pásztorkutyák, amelyek a pitnél 3x, a rotinál 2x harapnak erősebben.
2013. okt. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Haha, persze egy pásztorkutyának a legerősebb a harapása:D
2013. okt. 13. 14:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
És te miért vagy ennyire elfogult? Csak azért mert egy pit tud "lógni", egy rotti meg nem? Persze, mert a pit sokkal inkább elbírja a saját súlyát, egy rotti meg nem feltétlenül. Ettől még erősebbet harap, ha tetszik, ha nem :)
2013. okt. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4es vagyok.


Na meg ne gondold már azt, hogy egy pit erősebbet harap, mint pl. egy kaukázusi.

2013. okt. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A TV-ben látott mérés sem objektív. Egyetlen, de még 2-3 kutya összehasonlítása sem lehet alap az összevetésre.

Pontosan annyi az értéke, mint az általános leírásnak egyes fajtáknál.

2013. okt. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezzel szerintem marhaság foglalkozni, ideális esetben nem a harapása kedvéért vesz az ember kutyát, de: a mérést illetően megjegyzés: kb. akkor lenne értelme ilyen mérésnek, ha kellően nagy 'elemszámú' mintánál mérnének. Mondjuk random kiválasztott száz kutya átlagértékeinek összevetése másik fajtájú random száz kutyával. Ez esetben is a két csoport közötti rengeteg más befolyásoló tényezőt ki kell szűrni: életkor, aktivitás, kondíció, temperamentum stb, tehát illeszteni kell egymáshoz a csoportokat.

A kiválasztott egyedek tulajdonságain túl a helyzetet is összehasonlíthatóvá kell tenni: mindig ugyanaz az eljárás, ami egyformán ismerős minden kutyának, akik épp egyforma állapotban vannak (éhség, fáradtság, egyéb motivációs tényezők). Ha ez mind meglenne és sok ilyen mérés egymás után ugyanolyan eredményt hozna, akkor már lehetne következtetni, de még akkor is van esélye statisztikai hibának.

Más az egyed, más a fajta, sokszor mondtuk már. A te x darab kutyád mindenféle standard mérést nélkülöző megítélése csak egy elfogult vélemény.

2013. okt. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Rotit hozták ki, bár egy-egy dobermannak erősebb lehet.

2013. okt. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt soha nem értettem....ki a ...... érdekel ez??!! komolyan?? ennél már csak azt bírom mikor azt találgatják vajon a rotti vagy a káj vagy mit tom én milyen kutya győzne egy összecsapásban...bocsánat a fogalmazásért,de szerintem tök mindegy ,mert nem fogsz embert vagy bármilyen más élőlényt szétszedetni a kutyával(remélem)..akkor meg nem az a lényeg,hogy a természete milyen?????
2013. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja és arra nem gondoltál,hogy nem teljes erőből harapott meg egyik kutya sem(hacsak nem vagy kutyakiképző)tehát honnan tudod melyik fogta magát jobban vissza ,hogy ne okozzon neked sérülést???
2013. okt. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!