Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez milyen fajta kutya? (kép)

Ez milyen fajta kutya? (kép)

Figyelt kérdés
[link]
2013. okt. 16. 23:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
kissé border jellegű ausztrál juhász. :)
2013. okt. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi :) Egyszerűen annyira cuki... Ha férjhez mentem első dolgom lesz szerezni 1et.
2013. okt. 16. 23:29
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 van :) tényleg cukik de mielőtt neki állsz keresgélni azért olvass utána mert nem mindenkinek való a fajta :)
2013. okt. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
aussie
2013. okt. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Annyit kiderítettem, hogy van mini változat is. Esetleg van valami oldal, amit érdemes elolvasnom? (a wikipédián kívül)
2013. okt. 16. 23:39
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

itt a kennel infó alatt találsz valamennyi leírást: [link]

Még annyit tennék hozzá, hogy az aussie nagy mozgásigényű kutya (nem elviselhetetlen de nagy) Nagyon ragaszkodóak, borzasztó okosak és nagyon következetes nevelést igénylenek amit egyszer megengedsz azt onnantól kezdve folyamatosan harc lesz hiába akarod mondjuk tiltani.

Ajánlom ismerj meg a döntés előtt egy-két kutyát (ha más nem kiállításon)


Igen van mini sőt toy méret is de az FCI nem fogadja el, főleg az USA-ban tenyésztik őket, még a Németeknél van elvétve

2013. okt. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi. Mindenképp utánajárok előtte a dolgoknak, nem veszek magamhoz felelőtlenül állatot.

Egyébként ő is ilyen fajta? http://www.youtube.com/watch?v=5I_QzPLEjM4&list=FLI0ByaRpUlM..

2013. okt. 17. 00:34
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Juj, ezt a videón én is láttam!

Nem, mert pl. áll a füle, ő talán aussie/border keverék. :D De sok másban is különböznek.

2013. okt. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon mini aussiet nem fogsz találni, hála istennek ez a fajta még nem került a szaporítók karmai közé. Nem véletlenül, ritka fajta, 1000 eurónál kezdődik az ára és a tenyésztők nagyon megválogatják a leendő gazdikat, nem adnak minden jött-mentnek ilyen kutyát csak azért mert pénz lóbál az orruk előtt.


A videón lévő kutyus inkább border colliera hajaz, de lehet benne aussie is, mindenesetre tuti keverék.

2013. okt. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nézz utána ennek a fajtának, egyrészt okos, és bár szeret a gazdi kedvében járni, tud akaratos is lenni, ill. domináns a többi kutyával szemben, így kell ide a határozott nevelés. Az okosságából is következik, hogy ha hagyod elkanászodni, úgy ver át, hogy észre se veszed.

Nem feltétlenül barátkozik minden kutyával, főleg a játékstílusa miatt. Elsőre elég bizalmatlan tud lenni, főleg ha nagyobb csoportról van szó. Egyébként nagy mozgásigényű, sok szellemi lefárasztást igényel.

Szerintem egy remek kutya, én nem bántam meg, hogy ezt a fajtát választottam, ha magamhoz vennék még egy kutyát, megint csak aussiem lenne, de tény, hogy azért jövünk ki ilyen jól, mert passzol a személyiségünk.

2013. okt. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!