Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam 8 honapos, es a...

Russs kérdése:

A kutyam 8 honapos, es a tegnap az alatorvos azt mondta, hogy a szemfoga mar 6 honaposkoraban ki kellett volna esnie. Ezert azt mondta, hogy fel kell vagni a foghusat es ki kell vagni a fogat ez igaz? Allatorvosok irjanak! De a tobbiek is irhatnak

Figyelt kérdés
2013. okt. 17. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálam is 8 hónaposan esett ki mind a négy tej szemfog. kapott száraz kenyeret, csontot és kiestek.Viszont sok orvos csinálja a fog kiszedését.Attól függ, hogyan nőtt a maradandó fog.
2013. okt. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
Nekem 6 évesen estek ki a szemfogaim és felvágni se kellett
2013. okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a szemfogakat váltja utoljára a kutya. Ez ugy is kinézhet, hogy még a tejfog bennt van, de már nő mellette a csontfog. Adj neki rágcsálnivalót, szárazkenyeret, marhacsonotot, hogy ezzel is megkönnyitsd a tejfog kiesését. és nem kell felvágni!!!! Milyen doki ez????
2013. okt. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha már kinőtt a maradandó foga a kutyádnak, de a tejfog is még mindig ott van a végleges fog mellett, akkor nem várnék túl sokat (max pár hetet), hamarosan el kell távolítani azt a tejfogat, ha addig nem esik ki. Mivel előfordulhat, hogy rossz helyre nő így a maradandó, mivel a tejfog folyamatosan nyomja, tolja arrébb,és rossz lesz a kutyád harapása. Valamint két ilyen egymáshoz közel fekvő fog közé elég könnyen beszorulnak az ételmaradékok is, kialakulhat könnyen ínygyulladás is.

Az viszont nem igaz, hogy 6 hónapos korára ki kellett volna esnie. A fogváltás általában 7 (-8) hónapos korára fejeződik be.

2013. okt. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat,hat az allatorvos azt mondta,hogy ki kell muteni,mert megrothad a fog... am a kiskutyanak 2 fog van mind a 2 felol egymas mellett..
2013. okt. 17. 14:57
 6/12 anonim ***** válasza:
A mi kutyánknak sem estek ki a szemfogai, kinőtt a tejfog mellett a maradandó is. Kb. 9 hónapos volt már, mikorra megbeszéltük az állatorvossal, hogy akkor ne várjunk tovább, húzzuk ki. Bódításban csinálták, de nem kellett az ínyét felvágni, csak kihúzta, pedig több is volt, amelyiknek a gyökere sem szívódott fel. Én nem értem miért akarja az ínyét felvágni, én biztos nem engedném, inkább vidd el máshoz. Hozzátennem a mi kutyánk kb. 3 kiló volt, képzelheted milyen picike fogai voltak, mégis ki tudták neki húzni anélkül, hogy az ínyét felvágnák.
2013. okt. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Pont ugyan ebben a cipőben járunk mi is közel 8 hónaposan, a két felső szemfog meg sem akar moccani, a maradandók már teljesen kinn vannak, az alsók rendben kipotyogtak.


Rengeteg rágcsát kap, bikacsök és nyers csont és rengeteget huzakodunk is hátha, de meg se mozdulnak. Én várok még két hetet aztán irány a doki.

2013. okt. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igaz. Az enyémnek szerencsére kiestek maguktól, de nézegette a doki nálunk is, hogyha nem esik ki akkor ki kell szedni. Igaz én ember vagyok, de nekem pont ebből az okból volt szájsebészeti műtétem.... Tehát egészségügyi okból igen, muszáj ezt elvégezni.
2013. okt. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
6 valaszolo,az en kiskutyam 4,4 kg-s es aazt mondta az allat orvos,hogy beletorne !!! de majd holnap elviszem mas allattorvoshoz,lassuk mit mond :)
2013. okt. 17. 18:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Régebben az ilyen sokáig megmaradó tejfogat először röntgenen megnézték. Ha látszott, hogy nem akad össze a maradandó gyökérrel, akkor simán kihúzták. Ma inkább vágnak és akkor, ha gond a tejfog gyökere, akkor ki tudják szedni. Ha nincs gond, akkor is simán kiemelik.
2013. okt. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!