Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak anyámmal? Azt...

Mit csináljak anyámmal? Azt hiszi csak erőszakkal lehet megoldani néhány problémát.

Figyelt kérdés
Az egész ott kezdődik, hogyha nincs rendesen lefárasztva a kutyám, akkor ha én elmegyek valahova gyalog, vagy biciglivel, utánamszökik. (átugrik a kappun) Amúgy nem szökős, sosem szökne el, csak utánamszökik, ha nincs lefárasztva. Na ma mentem volna boltba. Persze utánamjött. Visszahoztam, szóltam anyumnak, legyen már kint vele, amíg elmegyek. Erre mondja, hogy hoz egy botot, ha ki akarna szökni. Mondom, akkor inkább nem megyek el, de ne üsse meg a kutyámat (persze nem erősen, de akkor se) Ezen aztán jól összevesztünk, meg már mindent fölhozott, hogy neki legyen igaza. Sajnos az előző kutyámhoz én is így álltam, és meg is lett az eredménye. Két évig jártam vele kutyaiskolába, szóval azthiszem, többet tudok a kutyákról, mint anyum. Furcsmód, mikor tesómat kértem, hogy legyen kint vele egy 10 percet, míg elmegyek, ő labdázott vele, és lekötötte a figyelmét, amíg elmentem, nem is jött utánam. De anya az iylen problémákat erőszakkal akarja megoldani, meg sem hallgat, hogy én mit akarok mondani, hogy kösse le a figyelmét. Nem tudom mit csináljak, nem éri meg, hogy nem jó, ha így akarja "nevelni" a kutyát. Nem mondom, hogy én soha nem nyomtam le a földre a kutyát, ha rosszat vcsinál, de amit meg lehet oldani etrőszak nélkül, azt oldjuk meg úgy szerintem. Egyszerűen nem tudo jobb belátásra téríteni, nem tudom mit csináljak..

2013. okt. 17. 16:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk hasonló a felállás, csak az én anyám meg még kényszerítő eszközökért is kiált, hogyha valami probléma van: elektromos nyakörv, és "megcsapatni", ha húzza a pórázt; fojtó, szöges nyakörv stb... (Még szerencse, hogy a közelben senkinél nincsenek ilyenek, szóval nem tudja őket beszerezni.) A magyar vizslánkra, akit kenyérre lehetne kenni, csak éppen "agyas" egy kicsit, de anyámnak meg sokszor nincs türelme hozzá, hogy határozottan, de szépen bánjon vele.

Az a legnagyobb baj, hogy nem tudja, nem látja be, hogy nem ért a kutyákhoz, sőt meg van róla győződve, hogy hát ő nagyon is ért hozzá, sőt vérprofi, miközben sokszor rossz nézni, ahogy bánik vele. Szegény kutyi meg eltűri. De hát alig vagyok otthon, mit csináljak.

Szerintem sokat nem tudsz tenni anyuddal, esetleg a kutyát vagy leszoktatni valahogy az utánad szökésről, vagy a kaput megcsináltatni.

2013. okt. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
160 cm magas kapun úgy urgik utánam, mintha ott se lenne, nem a kapuval van a baj.
2013. okt. 17. 17:07
 3/12 anonim válasza:
Akkor kösd meg, annyi időt a kutya is kibír még távol vagy.
2013. okt. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És nem tudnád neki valahogyan megtanítani az "Ott marad!" parancsot?
2013. okt. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tud helybennmaradni, de nem fog úgy maradni, amíg nem vagyok otthon. Meg ha suliba megyek, akkor is utánam szökik, vagy mi? Az sem lehet, hogy unatkozik, van még két máik kutyánk, egész nap játszanak, egy szava se lehet. Meg mikor én hazaérek, akkor elviszem sétálni, meg taulunk. Csak pl.: suliba menés előtt nem tudom elvinni futni, hogy elfáradjon.
2013. okt. 17. 17:16
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

már ne haragudj meg rám ,ha kicsit nyersen fogalmazok, de ha annyira nagyon értesz a kutyákhoz ezt gyerekjáték lenne neki megtanítanod

igen, persze, hogy humánusabb ha a tesó labdázgat vele, de mindig meg fogod rá kérni, ha el kell menjél otthonról?

meg kell neki tanítanod, hogy semmilyen körülények között sem jöhet ki a kapun és nem biztos, hogy ha lenyomod a földre az elég neki

nem tudom, leírtad e, hogy milyen fajta, most lusta vagyok mégegyszer elolvasni, de ha átugrik egy ekkora kerítést, akkor biztos nem valami öleb

könnyen lehet, hogy testi fenyítést kell alkalmazz nála

nem, nem kell szétverned egy botot a hátán, de ha úgy van nyugodtan vágd pofán, nem fog belehalni

mellesleg ez elég veszélyes is tud lenni, mert ha egyszer kiugrik utánad a kapun, kifut az útra és elüti egy autó akkor mi lesz?

2013. okt. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, anyukád mit ért erőszak alatt, de ez egy nagyon fontos dolog, amit minden kutyának tudnia kell, még akkor is, ha erőszakot kell alkalmazni.
2013. okt. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt kéne megértetni a kutyával, hogy a kerítésen átugrálni tilos. Azzal hogy te visszafordulsz, sőt, utána még a tesód is elkezd vele játszani, az csak azt erősíti meg benne hogy: átugrok a kerítésen = játszani fognak velem, és ugye minden kutyának ez a "célja" hogy a figyelem középpontjába kerüljön.


Amikor látod hogy készülne ugrani vagy már megtörtént a dolog, abban a percben ahogy elrugaszkodik/földet ér egy határozott NEM!-mel tilsd le (ha ismeri), ha átért akkor a grabancánál/nyakörvénél fogva tessékeld vissza a kertbe, mindenféle kontaktus nélkül. Valószínűleg ezt a tortúrát majd többször is el kell játszanod. Esetleg szerved be a tesódat vagy anyukádat hogy egy 2 literes flakonba tegyetek egy maréknyi kavicsot és amikor elmész akkor figyeljék a kutyát, és ha látják hogy ugrani készülne, akkor a flakont dobják hozzá és közben tiltsák NEM!-mel. Az üveg ki fogja zökkenteni, de ugye ez sem egyszeri alkalom hanem sokáig, folyamatosan kell csinálni, mert ha 1x is sikerül ezután bünti nélkül kiszöknie akkor kezdhetitek elölről az egészet.

2013. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Tényleg ez a flakonos eszembe sem jutott, pedig szoktam használni. Félreértettél, nem játszik vele senki, miután kiugrott utánam. Akkor labdázott vele tesóm, mikor még nem indultam el otthonról, és így el is felejtette a kutya, hogy utának szökjön. Azért ennyire nem vagyok hülye, hogy kiszökik, és akkor még labdázzanak is vele. :)
2013. okt. 17. 18:35
 10/12 anonim ***** válasza:
De azért azt te is érzed, hogy nem az a megoldás, hogy valakinek el kell terelnie a kutya figyelmét ha te kiteszed a lábad otthonról. Ha egyedül élnél mit csinálnál vele? Szerintem az a probléma, hogy a kutyád falkavezérnek képzeli magát, és állandóan vigyázni akar rád, ezért nem tehetsz nélküle egy lépést sem. Mit csinálsz amikor hazaérsz, elinduláskor van búcsúzkodás? Szerintem olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia c könyvét, neten fent van meg sem kell venni ártani nem árt.
2013. okt. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!