Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancsfertőzés? (SOS)

Kullancsfertőzés? (SOS)

Figyelt kérdés
A kutyánk tegnap kb délután egytől 4-5 órát sétált a normafánál, erdőben. Ma 11 körül kiszedtünk belőle egy kullancsot. Még nem szívta meg magát. Soha nem sétált még ennyit, azóta szinte folyamatosan alszik. Nem tudom, hogy ez simán a fáradtság vagy jelentkezhetnek-e ilyen korán fertőzés tünetei. Még 24 óra sem telt el. Egy óra múlva van időpontunk az állatorvoshoz, csak gondoltam, addig is felteszem itt a kérdést. Ja, kicsit sántikál is, amit annak tudtam be, hogy elfeküdte a lábát, de most olvastam, hogy szintén tünet lehet..de ilyen korán??

2013. okt. 24. 11:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Mindenképp menjetek dokihoz és csináltassatok tesztet.

Idén nagyon durva a babézia szezon! :(

Kérdezd meg a dokit, h az adott környéken milyen a fertőzöttség aránya.

Nálunk nagyon magas volt, én pár hete találtam egyet kutyámban, az én hibámból adódóan. Hívtam a dokit, mondta, h aznap 4 babéziás kutyát kezelt! Úh javasolta az imizolt még mielőtt a tünetek jelentkezhettek volna, nem bántam meg. Tágabb ismerősi körben idén már 2 kutyust vitt el a babézia :(

2013. okt. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
* A tesztet visszaszívom, ha adatsz be neki imizolt.
2013. okt. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

M.-H. Alexandra


Mi is nagy erdőben járók vagyunk, igaz még kicsi az enyém, 4 hónapos, és rövidszőrű, fehér, tehát hamar észreveszem a kullancsot, de mennyiért adnak be neki ilyet gyógyszert? Még nem volt rá példa, csak hogy képben legyek, azért kérdezem. Illetve sokat olvasok én is babéziás kutyákról, félek is tőle rendesen. Ha elkapná van rá gyógymód, ugye?

2013. okt. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
köszi, hát kiderül, mit mond az orvos. elvileg ivartalanítás lenne, de tartok tőle, hogy az akkor elmarad. az is lehet, hogy simán túlterhelte magát tegnap, a viselkedése miatt nem is aggódnék, ha nem lett volna az a fránya kullancs.
2013. okt. 24. 11:41
 5/19 anonim ***** válasza:

Imizollal kezelik a babéziás kutyákat is és ezt adják megelőzésképp is.

Hátránya, hogy valamelyest károsítja a májat, ezért nem célszerű sokszor beadatni!

Elég jó eséllyel gyógyulnak meg babéziából a kutyusok, de ez az idei év tényleg elég durva :(

2013. okt. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ja és a szuri nem drága egyébként, nekünk most vmiért felszámoltak az injekció beadásáért is ktg-et és 1000Ft körül volt így.
2013. okt. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm.
2013. okt. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Azonnal nem valószínű a fertőzés. Idő kell a kullancsnak, hogy befúródjon és utána kezdjen vért szívni, amikor már fertőz is.Ez nem egy nap.

De a te döntésed, hogy a tünetek nélkül kérsz-e imizolt, vagy nem.

2013. okt. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Minde év csak rosszab lesz, mert a hülye EU kitalálta, h nem lehet írtani a kullancsokat az eddig használatos írtószerrel. Viszont a többire benyújtott engedélyeket nem siertik el aláírni. Idén nem is volt átfogó kullancsírtás, ahogy tavaly sem.
2013. okt. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%
M.-H. Alexandra te magaddal beszélgetsz ? :DD amúgy idén tényleg nagyon durva a helyzet de főleg most ősszel , egész nyáron nem volt a kutyámba egy kullancs sem de most 6db ot is kivettem belőle nem rég , és persze hogy babéziás lett de szerencsére időben megkapta az oltást
2013. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!