Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lány kutyák szelídebbek...

A lány kutyák szelídebbek mint a fiú kutyák?

Figyelt kérdés

Igazából ha én válaszolok számomra így van.

Volt fiú és lány kutyám is.

A fiú kutyám többször volt domináns velem, többször is kapott belém esetleg. Míg a lány kutya élete során egyszer sem.

Miért volt ez??


2013. okt. 27. 11:39
 1/8 sippara ***** válasza:
Azért, mert nem vagy hiteles gazda, ez a szukának (nem a neme, hanem a természete miatt) még így is elég volt, a kannak viszont nem. Nekem most egy kanom, egy szukám van, a kan domináns kis szemét (de még ő sem kapott oda soha, legalábbis nem nekem), a szuka viszont még kölyök :)
2013. okt. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
véletlen volt így nálad... nekem jelenleg 2 kanom és 3 szukám van. A szukák sokkal dominánsabbak, többször bepróbálkoznak. A pasik még párzási időszakban is kenyérre kenhetők...
2013. okt. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is az a tapasztalat, hogy a szukák dominánsabbak és kötekedőbbek.
2013. okt. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én fordítva látom. Nálam a kan egy bújós "dög", mindig bújik az ölemben pedig nagytestű. A szuka is jön hozzám simiért, de ő inkább a félrevonulós fajta, és más kutyákkal dominánsabb.
2013. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Abszolút egyedi. A kanokat kicsit jobban hajtják a hormonjaik, de vannak nagyon paraszt és akaratos szukák is, nem kevesen. Ráadásul ha kanok "verekednek", az sokszor csak látszat, sok szőr meg nyál meg hörgés, de semmi komoly, maximum véletlenül sértik fel egymás bőrét, míg a szukák ritkábban verekednek, de ha igen, akkor az gyakrabban végződik az állatorvosnál.

Ezért kell kutyaválasztásnál nem a statisztikákat nézni, hanem az adott kutyát, hogy konkrétan ő milyen típus, domináns, akaratos, vagy alkalmazkodóbb, és annak megfelelően eldönteni, hogy jó lesz-e.

2013. okt. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem nem függő.

Pici gyerekkorom óta folyamatosan voltak kutyáink otthon. (kinti-benti)

Most hogy felnőtt vagyok, nekünk is van 3. (2 szuka, 1 kan)

A két csaj nagyon bújós, a kistöki már nem annyira. Viszont iszonyú türelmes. A főnököm gyerekei rendszeresen át jönnek őt nyúzni. A szukák is hagyják magukat, de ha megunták elvonulnak.

Nálunk az idősebbik szuka az agresszívabb, domináns. Más kutyákkal is és azzal az emberrel is, aki ütésre emeli a kezét, akárcsak játékból is(kivéve a kisgyerekeket). Tesóm kanja detto ugyan ez. Nem lehet össze engedni akár kivel.

Viszont soha egyikünkbe sem kaptak bele!


Az idős szukám befogadott. Egyszer morgott rám, amikor nem tetszett neki a rendszer. Akkor a földre tepertem a grabancánál fogva, aztán amikor már a hátán feküdt, rámarkoltam a torkára és rá morogtam. Azóta én vagyok a falkavezére. Próbáld ki te is. Kivéve ha nem egy 80kg-os kutyád van.

2013. okt. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg fordítva.A szukák a dominánsabbak.
2013. okt. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tényleg sokszor egyedfüggő, de ha nagy általánosságban mondjuk, akkor egyetértek veled. Nem is vágytam soha kan kutyára. Nem csak ezért, hanem olyan idegen tőlem ez.

Szukapárti vagyok, és akik eddig voltak, egy volt nagyon domináns, de ő eleve 3 évesen került hozzám, mentett kutya volt, akit bántottak. Ő nagyon agresszív volt más kutyákkal is, kanokkal is ugyanúgy, és sokszor emberekkel is.

2013. okt. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!