Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező a kutyaiskola egy...

Kötelező a kutyaiskola egy kölyök kutyának vagy itthon is meg lehet tanítani, internetes oktató videók segítségével?

Figyelt kérdés

Szocializálva pedig nem az "osztálytársai" között lenne, hanem a kutyaparkban a többi kutyus között.

Szóval meg lehet oldani egy jól nevelt, okos kutya kiképzését kölyökkutyából "házilag" vagy kötelező a kutyasuli?

(Nem első kutya lenne. )


2013. okt. 27. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Már hogy érted azt a szót, hogy "kötelező"?
2013. okt. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Egyáltalán nem kötelező. Egy átlagos kutya kiképzéséhez csak józan ész és kitartás kell. Mi csak akkor láttunk kutyaiskolát, amikor letettük a vizsgákat. Mondanom sem kell, jobban szerepeltek mint az oda járók akik kifizettek egy kisebb vagyont és pár hét alatt azt hitték, hogy mindent megtanul a kutyájuk.
2013. okt. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kutyától és a gazdától is sok minden függ.Az alap dolgok szerintem mennek maguktól is,de utána kell olvasni,alaposan,különben szépen félre lehet nevelni.Szóval,ha nem az elvárásaidnak megfelelően alakul a kutya viselkedėse,akkor mindenképpen érdemes egy gondosan kiválasztott suliba vinni a kutyát.Ott sem egyszerű és könnyű,de sokat segítenek az oktatók,az ember nem csinál később nehezen korrigálható hibát.
2013. okt. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
68%

Első kutyásnak mindenképpen ajánlott egy JÓ suli.

De suli nélkül se nehéz kutyát nevelni...bár függ a kutya EGYEDI tulajdonságaitól és a gazdi hozzáállásától, tapasztalatától.


Kutyám se járt suliba, ennek ellenére számtalan vizsgája van, versenyekre jár többféle területen is.

Most volt az első "incidens", mikor egy kiképző nem hitte ezt el...neki több, mint 20 éves kiképzői tapasztalata van, és ne mondjam, hogy nem járt suliba...mert "ilyen" munkához szakértő kiképző kell...na mindegy :D

2013. okt. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hovarju ***** válasza:
100%

Nem kötelező.

Ha meg tudod neki tanítani az alapvető feladatokat, ha biztosítani tudod számára a fajtárasakkal való kapcsolatot, játékot,ha tudsz következetes lenni.

Vannak emberek akikben ösztönösen benne van a "tudás" és a "vezetésre" való hajlam.


Ismerek több olyan kutyát is, akiket nem vittek iskolába mégis szófogadóak.


Viszont van sok olyan gazdi, főleg első kutyás, akinek meg kell mutatni a helyes irányt.


Nekem jelenleg a harmadik kutyám van és csak most vele jártam/járok óvodába/suliba, mert úgy éreztem, hogy van mit tanulnom kutya nevelésből és a kutya is és én is nagyon élvezzük a sulis napokat. Ráadásul a suliban volt alkalmunk kipróbálni sok-sok kutyáknak való akadályt.

2013. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért lenne kötelező? Akkor érdemes suliba menni, ha nem tudod, mit csinálj, vagy ha elakadsz valamivel, amit mégiscsak szeretnél működőre megcsinálni, illetve ha biztosra akarsz menni, hogy nem cseszed el. Meg persze ha komolyabb terveid is vannak a kutyával. De elég sok infó van a neten, kis érzékkel meg lehet oldani otthon is.
2013. okt. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!