Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta a legtanulék...

Melyik kutyafajta a legtanulékonyabb és egyben a legnyugodtabb?

Figyelt kérdés
Nagytestű, nyugodt, és könnyen tanítható kutya érdekelne. Volt border collie-m, de hiába mondják, hogy nagyon okos kutya, rettenetesen figyelmetlen volt, és nagyon nehezen tanítható. Beletelt egy évbe, mire nagyjából sikerült megtanítani arra, hogy ne szökjön ki, pedig sokat volt vele foglalkozva. Úgy tudom, hogy a malamut nagyon okos, de azért érdekelne pár vélemény. A válaszokat előre is köszönöm.

2013. nov. 2. 08:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Óriás uszkár, vagy golden retriever, labrador.
2013. nov. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

nagytestűek közül szerintem a Lablador, és a Berni pásztor!:)

kistestűek közül a Havanese és a Csivava".:)

de szerintem minden nevelés, és gének kérdése!.

2013. nov. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 sippara ***** válasza:
87%
Nincs ilyen. A border collie valóban nagyon okos fajta, de épp ezért tapasztalt, okos gazdi kell hozzá, aki képes levezetni és lekötni a hatalmas energiáit - és így van ez minden más tanulásmániás fajtával.
2013. nov. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem minden esetben az a döntő, hogy mennyit foglalkozunk a kutyákkal, hanem a gének is hozzájárulnak. Nekem kínai kopaszkutya szőrős változata van Powder Puff. Sok mindent tanult meg magától, beszéltem mindig hozzá, de direkt nem tanítottam sosem semmit, főleg nem jutalom falatokkal. Megtanult ülni, hogy ha valami kell neki, magától leül. Ha szeretne kimenni odamegy a hámjához és vagy leül elé, vagy ugat. Sok szót megért, és tud társítani dolgokat hozzá. Ezeket magától tanulta meg, én csak sokat beszéltem, magyaráztam neki.
2013. nov. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 sippara ***** válasza:
77%
Na, ott azért inkább ő tanított be téged, mint te őt, nem összekeverendő a kettő.
2013. nov. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerintem okos és okos között is van különbség, mert a németjuhászunkkal is ugyanannyit foglalkoztunk mint a border collie-val, és a németjuhász sokkal értelmesebb volt. Ha mondott neki vmit az ember, azt megcsinálta, pedig neki pl az ül/fekszik/ide gyere nem volt különösebben tanítva, de az is ment neki. Egyet értek, hogy a génekben lehet valami, mert a németjuhászunk nyugodt volt, gyorsabban tanult és sokkal szelídebb is volt.
2013. nov. 2. 12:32
 7/10 sippara ***** válasza:
A német juhász (mint fajta) ENGEDELMES, a border OKOS.Nem ugyanaz a kettő. Egy nj dolgozik, mert erre lett kitenyésztve, és imád akárkinek engedelmeskedni. Egy border dolgozik, ha megfelelően van motiválva,és a feladatok kielégítik az "intellektuális igényeit", mindemellett folyamatosan maximumon pörög, ha nincs kellőképpen lefárasztva - ilyenkor nyilván a munka is nehezebben megy. Valóban más a kettő.
2013. nov. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem...akkor a kérdésem volt rossz. Ilyen engedelmes kutyák a németjuhászon kívül akkor melyikek? Mert németjuhászt nem szeretnék, mert miután az enyém elpusztult mindig összeszorul a szívem tőlük. Nagyon tetszik az alaszkai malamut...az engedelmes?
2013. nov. 3. 04:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem éppen :) Jellemzően a vadászkutyák azok, akiket eleve úgy szelektáltak, hogy nagyon erős együttműködő képességük legyen, ezért javasoltam a Retrievereket, mert ők nem is annyira vészesen pörgősek, mint mondjuk egy vizsla.

Az óriás uszkár meg nagyon multifunkciónális, és ő is kimondottan együttműködő, mondhatni stréber :)

2013. nov. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:
Malamut önállóan gondolkodó, nagyon értelmes kutya. De ég és föld közte meg egy németjuhász között. Felejtsd el.
2013. nov. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!