Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német dog megfelelő lenne nekem?

Német dog megfelelő lenne nekem?

Figyelt kérdés

Szóval..először is, 23 vagyok de nem most szeretnék kutyát, csak érdekelne más véleménye. Jelenleg 2 kutyám van egy terriertől nagyobb keverék és egy labrador-agár keverék.

Amit tudni kell arról, hogy mire vágyok: könnyen-közepesen nehezen legyen nevelhető. Értelmes legyen, de ne túl komoly. A házőrzés fontos lenne, járnék vele kiképzésre. Szeressen sportolni, ne legyen lusta fajta. Körülbelül napi 3-4 órát tudnék vele a szabadban foglalkozni(séta). De alapvetően kinti-benti kutya lenne. Annyi pénzt tudnék rászánni, amennyire szüksége van, Orijen, Acana tápokban gondolkozom. Kertes háznál lenne, én és a párom tartanánk, de én lennék a gazdája.

Azért kérdezem, hogy ez a fajta mennyire illene hozzám, mert - őszinte leszek - beleszerettem a kinézetébe. De eddig amilyen kutyáim voltak (ez a két mix, és egy skót juhász), egyikkel sem volt probléma, mintha csak nekem lettek volna kitalálva:)

Remélem érthetően írtam le, sajna sokszor hablatyolva írok:D


2013. nov. 4. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Bevalllom nekem inkább a boxer ugrott be. Csak amikor a kinézetet irtad az ne stimmelt. De nem ismerem a dogok mentalitásást.
2013. nov. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gas72 ***** válasza:
0%
Német dogot benti kutyának nem könnyű elképzelni, lehet végül csak kinti kutya lesz belőle :) viszont tökéletesen alkalmas a házőrzésre, és tudtommal nem egy lusta fajta. Arra figyelj hogy általában egygazdás kutyák, szóval akkor tényleg csak te leszel a gazdája. remélem azzal is tisztában vagy hogy nem élnek túl sokáig :( viszont mindent együttvéve nem egy rossz választás
2013. nov. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Német dogról:

Nagyon jó őrző-védő kutya, régen vadászni jártak vele. Mivel nagytestű kutya, így a tartása elég sokba fog kerülni, és több betegségre is hajlamos,(főleg ízületi betegségekre)

Sajnos nem él sokáig. Átlag életkora 8-10 év, de sokszor elpusztulnak már 6 évesen.

Vannak jó tulajdonságai.

Mint írtam jó házőrző, imádja a gyerekeket, és meg is védi őket, játékos, tud szeretni (nem hiába nevezik szelíd óriásnak is) nagyon jó szaglása van. Lehet tanítani dolgokat neki, de lassan tanul..Jó tanulást jó jutalomfalatkákkal tudod ösztönözni.

Ha elfogadod hogy rövid ideig lesz családtag akkor jó választás egy német dog..

2013. nov. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem a dogokat,volt nálam 2 is ideiglenesbe,illetve nyomon követem a fajtamentés munkáját is.


Saját tapasztalatom: a dog abszolút nem házőrző,némelyik példánya a "bocs,hogy élek" kategória,ilyen arisztokratikus kutyák,nemességet árasztanak,de nem buzgómócsingok semmiben.

Értelmesnek értelmes,sportolásra nem igazán alkalmas,csak annyira,amennyit ő mocorogni akar.Köszönhető az óriás termetének,de egy folyamatos sportolásba hamar belefájdul valamije.

Dog az csak kinti-benti lehet,télen nem lehet kint tartani és ők inkább kanapé kutyák,hiába baromi nagyok.Szeretnek beleülni az emberek ölébe.


A tápokról az a véleményem,hogy az Orijen,Taste of the wild,stb. csúcskategóriás magas fehérjetartalmú tápok nem jók nekik,mert nagyon megnyomja a növekedést,főleg kölyök korban és teljesen tönkremegy a csontozatok,ízületük vagy épp az,ami a leggyengébb.

Dogoknál általánosnak mondanám,hogy kölyökként középkategóriás tápokon kell tartani,alacsony fehérjetartalommal,amit 2 éves kora után lehet kicsit emelni,de akkor sem 30%-osra vagy még többre.


Ha a sportolásból engedsz,valamint nem vársz el házőrzést,akkor kellemesen együtt tudtok élni jó kapcsolatban,amennyiben megfelelő összeget szánsz egy nagyon jó minőségű kölyökre.


Személy szerint a Blue Diablo kennelt ajánlanám,vagy a Középföldi német dog kennelt,ott nagyon szép,egészséges kutyák vannak és válogatott helyekre adnak csak kölyköt.

Ha az ő követelésüknek megfelelsz,akkor készen állsz egy dogra :)

2013. nov. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!