Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne egy orokbefogad...

Hogyan lehetne egy orokbefogadott kuyat atoratni masra pl. paromra?

Figyelt kérdés
jelenleg az en nevemen van a kutya. egy eve fogadtuk orokbe, de most parom nevere akarja hogy ove legyen. mi a menete kinek kell jelezni ezt aki atiratja a chipet illetve van vmi koltsege?
2013. nov. 8. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:

egy örökbefogadott kutya nem igen van senki nevén, max az álattorvosnál. Meg lehet nem ártana szólni a menhelynek ahonnan van.


Oda mentek és átíratjátok az oltási könyvében. kb ennyi

2013. nov. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
papirom van rola h enyem a kutya, mikor elhoztuk a menhelyrol meg ugye chipjen is en szerepelek
2013. nov. 8. 11:27
 3/9 anonim ***** válasza:
A menhelytől biztosan kaptatok örökbefogadási szerződést, ahol szerepelnek a kutya és a te adataid. A szerződésben elvileg az is ki kellesz legyen kötve, hogy a kutya tovább ajándékozása, eladása, stb... tilos az örökbeadó (menhely)tudomása nélkül. Keressétek fel őket mindenkéépen, csak ők adhatnak ki nektek új örökbeadási szerződést.
2013. nov. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
es ha pl egy egy masik menhelynek adom? ok irtak h csak irnom kell egy papirt h lemondok rola....es befogadjak
2013. nov. 8. 11:53
 5/9 anonim ***** válasza:
ők is értesíteni fogják az eredeti menhelyet ahonnan örökbefogadtad és azok majdnem biztos, megkeresnek, hogy miért is nem tartottad be a szerződésben kikötötteket. Ugyanis a chipben látszik minden változtatás.
2013. nov. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Állatorvos át tudja írni a kiskönyvét.

Nálunk, Barátom nevén van a kutya, de én foglalkozom vele csak, illetve orvoshoz is én viszem.

Legutóbb megkérdezte, átírja e a kiskönyvben, az én nevemre az ebet.

2013. nov. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
MOndjuk, kérdezd meg telefonon az állatorvost. Ha ő nem tud segíteni akkor a menhelyet. Akkor, ha együtt éltek, tulajdonképp nem változik semmi, csak a tulajdonosi név... szerintem nem para.
2013. nov. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
most mentünk szét és a kutyát vinni akarja
2013. nov. 8. 15:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Melyik menhelyről való a kiskutya? Mindenképpen jelentsd be a menhelynek,mert ez tulajdonosváltás. Ők kötnek egy új szerződést az exeddel, te kikerülsz a nyilvántartásból, ő az új szerződéssel átiratja a chipet és kész.
2013. nov. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!