Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féljek? Veszett lehet?

Féljek? Veszett lehet?

Figyelt kérdés
Már jó ideje kóborolt felénk egy fiú vizsla.Nagyon megsajnáltuk és ma befogadtuk. Egyszer átjött a szomszéd és jól ránk ijesztett. Megkérdezte nem habzott-e a szája, és belegondoltam hogy kicsit olyan volt mikor megláttam ma reggel. Mást nem vettem észre csak annyit hogy nyáladzik. Aztán eszembe jutott hogy nemrég veszett rókákat találtak felénk. Mást nem vettem észre rajta, nagyon barátságos és szelíd kutya,simogathatjuk ahol akarjuk és a kutyákkal is jól kijött. De akkor is félek hogy ez lehet-e a veszettség jele vagy hogy mérget evett ( a veszett rókák pusztítására kitett mérget) És talán mi is veszélyeztetve vagyunk, hiszen a nyálával kapcsolatba kerültünk...Félnem kellene? Sajnos az állatorvos nem megoldás mert ilyen szavaival élve " piti" dolgokhoz Ő nem jön ki.
2013. nov. 10. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Akk menj el te hozzá (doki)
2013. nov. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Olvastam itt valahol: " ha nem érintkezik a nyála a véreddel akkor nincs gond..." nos tegnap lett egy picike foltocska az ujjaim között valószínűleg ekcéma kezdemény...attól van esélyem a fertőzésre ha a kutyu tényleg fertőzött ?:( sajnos nem tudok sokat erről a témáról.
2013. nov. 10. 17:29
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha veszett lenne, nemcsak annyi lenne, h nyáladzik, hanem már régen rádtámadott volna...
2013. nov. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Olvasd már el a neten a kutya veszettségének tüneteit, lefolyását.
2013. nov. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
A veszettségnek jellegzetesek a tünetei,olvass utána,ha a tünetek megjelennek,már gyógyīthatatlan.A kutyának addig karantén,már ne tegyétek ki,holnap doki és oltás.
2013. nov. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Olyan nincs, hogy az állatorvos nem megy ki mert az ügy "piti"...Akkor rossz állatorvozt választottatok. Ha azután se tudtatok meg többet, hogy utánaolvastatok (amit kétlek), akkor keressetek meg egy igazi állatorvost, aki az ilyen dolgokat komolyan veszi, és szereti is az állatokat. Ez elfogadhatatlan...
2013. nov. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Akiteki ***** válasza:
92%

Mire a veszettség abba a stádiumba kerül, hogy nem tudja a nyáladzást visszatartani, akkor már egyéb súlyos idegrendszeri tünetei is vannak. Nem kell minden hülyeséget elhinni a szomszédnak.

Azt meg főleg nem, hogy a veszett rókáknak mérget tesznek ki, mert épp ellenkezőleg: oltóanyaggal kezelt ételt raknak ki, ha megeszi a róka, akkor gyakorlatilag be lesz oltva veszettség ellen.

Inni iszik a kutyus?

2013. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Az tényleg baromság,hogy a veszett állatoknak mérget tesznek ki,ugyanis azok a nyelésért felelős izmok bénulása miatt nem tudnak nyelni,tehát el sem tudnák fogyasztani a mérget.Veszett kutyánál erős a nyálzás,egyértelműen látod,az állkapocs általában lóg,nyelni nem tud.Épp ezért folyik a nyála.Ha ugat,az jellegzetesen rekedt,furcsa.

Ha a youtube-on beírod a keresőbe,hogy "rabid dog"illetve rabies,sok-sok videón megnézheted a veszett kutyákat.

Az "állatorvost"meg érdemes lenne jelenteni a Kamaránál a felelőtlensége miatt,a veszettség nem játék.Ha a gyanú felmerül,KÖTELES kijönni.

2013. nov. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nos ígérem olvasok még az ügyben, lehet csak ráparáztam...és igen ilyen az állatorvos itt, máshová meg nincs lehetőségem vinni..ez van....nos igen kedves utolsó, igen iszik elég sokat, arra gondoltam lehet azért folyt a nyála és habzott kissé mert nem jutott elegendő vízhez. Most elég hangosan ugat, és nem tetszik neki hogy ki van kötve ( csak ma éjjel ) valószínűleg hozzászokott hogy állandóan kóborol
2013. nov. 10. 17:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Azėrt oltasd be.Nagyon sokan csak legyintenek rá,de nem véletlenül kötelező.
2013. nov. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!