Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb mennyibe kerül egy Babézia...

Kb mennyibe kerül egy Babézia teszt kutyáknak?

Figyelt kérdés
2013. nov. 12. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Asszem olyan 10ezer körül volt a miénk és benne volt a Lyme is, de ez szerintem részben állatorvos függő is. De ha babézia-gyanú van akkor pénz nem számít csak a kutya!
2013. nov. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem babézia gyanús. Csak kíváncsi voltam.Ha megbetegszik,akkor azonnal vinném a kórházba,az nem lenne pénzkérdés.
2013. nov. 13. 00:29
 3/7 Akiteki ***** válasza:
Jártam már úgy, hogy a egyértelmű tünetek voltak, az orvos azonnal beadta az imizolt, másnapra a kutyám jobban is lett. Közben elküldött vérmintát és a teszt nem mutatta ki a babéziát. Azóta nem bízom a tesztben. Hogy mennyi volt, arra már nem emlékszem, 10 éve történt.
2013. nov. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem nagyon szokták tesztelgetni, legfeljebb csak a vizeletet a vérben. Nincs idő teszt eredményekre várni. Inkább egy feleslegesen beadott imizol, mint hogy túl későn kezeljék.
2013. nov. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Én is úgy tudom, hogy nem nagyon szoktak tesztet csinálni, gyanús kutyát azonnal kezelni kezdenek. Ha nem babézia, az kiderül abból is, hogy nem hat a kezelés.
2013. nov. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem totál semmi értelme ennek a tesztnek, nálunk is egyértelműen babéziás volt a kutya, imizolt kapott stb, de utólag csinált a doki egy babézia tesztet ami nálunk is negatív volt. Ha már a kutya olyan, mintha babéziás lenne, nem hagynám, hogy a doki teszttel szarakodjon, a kutyám meg elmegy másnapra. Ahogy előttem mondták, inkább egy felesleges imizol, minthogy rosszabb történjen.
2013. nov. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy ne csináltassatok tesztet , de az én kutyám pénteken csípte meg a kullancs, vasárnap éjszaka lázasodott be 41 fokos volt a láza mikor bevittem az állatkórházba, egyértelmű babézia volt ... Nekem ismerős csinálta a vérvételt és helyben 10 perc alatt meg is vizsgálta vért ( ehhez nyilván olyan felszerelt kórház kell ) negatív lett a vérvizsgálat eredménye . Vizeletmintát vett, ( reggel 6 kor, azt mondta 18 lesz eredmény ) szóval ha még arra vártam volna az +12 óra ...megkapta az imizolt , antibiotikumot, és lázcsillapítót ez a három injekció 1500 forint volt , plusz nem tudom kinél mennyi, de 2500 Ft nálunk a vizsgálati díj. Én megkérdeztem, hogy mennyi lenne egyébként mindez 14-15 ezer Ft mondott mindennel együtt .

Ha kullancs csípés gyanús azonnal vidd dokihoz és kérd az Imizolt! Én szerintem utolsó percben vettem észre a kullancsot, már annyira megszívta magát, hogy lehet leesik és észre sem veszem kullancs a gyanús:( Aztán lehetett volna találgatni és vizsgálódni a dokinál, lehet mire kiderül késő :(

Viszont az én kutyámon volt Scalibor, OK tudom, nem 100% védettséget nyújt, de egy hónapos az öv, most vegyek másikat ? vagy reménykedjek esetleg ha megint belemegy egy kullancs az nem lesz fertőzött ? Most vizsgálom minden nap este a kutyát, pedig az udvarról ki sem jár .

Egyébként 12 éves a kutyám nem tudom kinél hogy ment, nálam tegnap már javulás jelei látványosak voltak ( addig csak aludt és nyomtam a szájába fecskendővel a vizet, teát ) tegnap már magától ivott, ma már kérte az ebédét, de még mindig sokat alszik, viszont semmi jele a betegségnek.

2014. márc. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!