Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezd elhatalmasodni a takarmán...

Kezd elhatalmasodni a takarmányirigység a foximon, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Adott egy teljesen normális, játékos, jószándékú foxi. Egyetlen hibája van: hogy irigy. Ha megkapja a kajáját, nagyon szigorúan beőrzi, ha csak kinézek az ablakon:

http://www.youtube.com/watch?v=XrIIfPAETPQ

Na jó, ez hülye, gondoltam, és miután kiszórakoztam magam rajta, békénhagytam, amikor zabált. De most már odaáig fajult a dolog, hogy ha tele van a tányérja, ül a kutyaólban mellette, és morog mint a fene, akkor is, ha sehol senki nincs a látótávolságban. Pedig soha, egyetlen egyszer sem vette el a kajáját sem ember, sem állat... de mégis úgy tűnik, kezd teljesen az agyára menni a saját irigysége.

Mit gondoltok, mit tegyek? Hagyjam rá, hadd csinálja? Vagy csináljak ellene valamit? De mit?



#takarmányirigység
2013. nov. 14. 17:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

"takarmányirígység", "beőrzi" .. ezeket így még nem hallottam. :)


De akkor én is mondok neked valami ismeretlen fogalmat: Falkavezérség.

"soha, egyetlen egyszer sem vette el a kajáját"

Talán kellett volna!!!

2013. nov. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Nem az a baj, hogy őrzi, hanem az a baj, hogy akkor is morog mint a fene, ha senki még csak a közelébe se megy, rá se néz. Ez már szerintem nem normális. Még ha falkavezér komplexusa is van: kitől, mitől védi? Tán szellemeket lát?
2013. nov. 14. 17:52
 3/30 anonim ***** válasza:
Hogy fajult ez idáig? Egyértelműen ő az úr a háznál. Tudatosítani kéne benne, hogy ez azért nem így van.
2013. nov. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

"Pedig soha, egyetlen egyszer sem vette el a kajáját sem ember, sem állat" - és meg is van a hiba forrása.


Sürgősen gyúrj rá a falkavezérségre (bár, ha akkor is védi, amikor nincs ott senki, az már kissé elmeproblémának is tűnhet). Mennyit foglalkozol vele és mit csináltok?

2013. nov. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért van tele a tálja? Odaadod neki a kaját, ha nem kezdi el enni azonnal elvenni tőle. Majd másnapi etetésnél megkapja. Ha akkor sem eszi megint el kell venni tőle.
2013. nov. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

'Én a gazdád vagyok.'-mondod a videóban. Nem, te a kiszolgálószemélyzet vagy, bio etető és itató. A kutya a gazdájára soha nem morog.


Ahhoz, hogy ezen változtass, javaslom, olvass utána a falkavezérségnek, kérj segítséget szakembertől vagy látogass el egy kutyaiskolába.

2013. nov. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

négyes: semmi különöset. Reggel megsétáltatom, utána beül az ölembe és alukál, amíg a reggeli leveleimet olvasom. Kb. negyed óra múlva lelököm, utána szabadfoglalkozás. Néha bejön és játszani hív, akkor kicsit kergetem, amúgy elvan a kertben mint a befőtt a polcon. Délután három körül újabb séta, általában ilyenkor el is engedem. Hívásra visszajön (ha nem is mindig az elsőre, de a harmadikra biztos), hagyja magát pórázra csatolni is. Ezután kapja a kaját, én meg visszajövök a házba dolgozni. Egy kicsit rohasztja, morgolódik, de végül megeszi, majd a házörző műszak következik, kiül a kerítéshez, és minden arrajárót megugat, ez tart kb. este nyolcig, akkor bejön, és helyet foglal a foteljében vagy az ágyunkban. :) Néha ilyenkor kell vele egy kicsit rókalyukast játszani. Vagyis bebújunk a takaró alá, és ott bírkozunk. Ilyenkor én vagy lenyomom a fejét, vagy marokra fogom a pofáját, ő meg szájba veszi a végtagjaimat. Finoman, játékból. Aztán reggelig szunya, és másnap újra az egész. Egyébként rendes kis blöki, nem morog se rám, se másra, de a kaja a dilihoppja. Mindig is az volt. Csak régebben elásta a dolgait, viszont az első tél után rájött, hogy szívás, mert a fagyott földből nem tudja kiásni, úgyhogy most már csak eldugdossa.


ötös: majd megpróbálom holnap, hogy ha azonnal nem lát neki, elveszem. Ha beőrzi, mint a videon, mit csináljak vele? Rugdossam arrébb? Vagy csapjam le a seprűvel? (A kezemmel nem nagyon nyúlkálnék a közelében, mert vállalkozó vagyok, leharapott kézzel pedig nem tudok pénzt keresni.)


hatos: ja, néha én is így érzem... :) De máskor meg olyan rendes kis kutya. És általában ha követel, akkor jogos is a követelése. (Mondjuk ha már séta-idő van, én meg még nem is készülődök...)

2013. nov. 14. 19:06
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd egyelőre ezt a problémát. Ilyen esetekben azt szoktuk javasolni, hogy előbb egyéb területeken erősödj meg, aztn kezelheted ezt, de addigra általában már el is múlik. Pár tipp: minden egyes akciót, legyen az séta, etetés, játék, tanítás TE kezdeményezel. NEM a kutya, hanem te. Te döntöd el, mikor kezdődik, mikor ér véget, és te irányítasz végig.

Olyan sincs, hogy csak úgy az öledbe ugrik. Ha odamegy hozzád, elküldöd, majd amikor neked éppen kedved van, magadhoz hívod, megdögönyözöd, majd mehet a dolgára.

Ha a leveleidet olvasod, az a te dolgod, neki ahhoz semmi köze, küldd el, ha odaorcátlankodik.

Jelölj ki egy területet, ahova nem léphet be, pl. egy szobát.

Pórázon való séta során melletted menjen, nem előtted.

Mindig te lépsz ki előbb az ajtón, nem ő.


A kajáját pedig addig ne add oda, míg le nem nyugszik. Eléteszed, ha nem eszi 5 percen belül, elveszed, aznapra annyi volt.


Sok sikert, hogy kiszolgálószemélyzetből gazdává léphess:)

2013. nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom máskor is így beszélsz-e a kutyával amikor morog, mint a videóban. De feltűnt, hogy kedveskedő hangon beszélsz hozzá, nevetgélsz rajta, ezzel azt jelzed a kutyának, hogy tetszik neked, amit csinál, ezzel mintegy megerősíted a viselkedését. Nyilván a probléma forrása nem ez, de nem kéne még ezzel is tetézni. Ha az én kutyám morogna meg, mert kaja van nála, biztos nem röhögcsélnék rajta.
2013. nov. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom,hogy ez a viselkedés következetes /el/nevelėsed eredménye.Amúgy lehet,aranyosnak találod,de a kutya nyelven azt morogja el neked,hogy húzzál innen haver ,ha jót akarsz.Szóval nagyon a béka segge alatt vagy a rangsorban,engem ez zavarna,különösen,ha ennyit melózok,mint te,a kutyáért.Követeld meg a tiszteletet,mert jár neked.
2013. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!