Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik elkényesztetik a kutyájuk...

Akik elkényesztetik a kutyájukat azok nem gondolnak a következményeire?

Figyelt kérdés
Utána meg csodálkoznak ha a kutya semmibe veszi öket, neveletlen, akaratos lesz. Alapvetöen miért kell elkényesztetni egy kutyát?
2013. nov. 19. 16:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%

Mit értesz elkényeztetés alatt?

Miért baj, ha "akaratos" egy kutya?

2013. nov. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom a panelból szabadult szobacirkálókra gondol. Hát azokat én is utálom :( Nem az a baj, ha egy kutya kicsi, hanem az ha idióta és ez totálisan a gazdája hibája.
2013. nov. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Közepes testű kutyám van, és igazából, én is elkényeztetem.

De barátságos, elengedhető behívható, nem rohangál már oda idegenekhez... viszont akaratos, főleg ha játékról van szó. :D

Mondjuk nem beteges módon van elkényeztetve, csak sokat foglalkozunk vele. Sok játék, sok séta, jó kaja, ilyenek.

2013. nov. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, leginkább az ölebekre jellemzö a neveletlenség, akaratosság stb. Tisztelet a kivételnek, aki neveli a kutyáját
2013. nov. 19. 17:07
 5/16 anonim ***** válasza:
29%

Sokszor gyerekpótlék, de találkoztam olyannal is, hogy nem a gazda hibája volt a neveletlenség.

Egyik ismerősömék hoztak el egy goldit, szóval nem szobacirkálót. El kellett ajándékozni végül mert nem bírtak vele, a családban a gyerekek elrontották és a szülők nem vették észre. Éjszaka felhívták az ágyba, nappal állandóan hergelték, etették össze-vissza mindennel, még a vizestálat is odavitték neki, a kutya ettől megkavarodott és nem hallgatott senkire, teljesen elkanászodott bepisilt az ágyba, antiszociális lett... Persze a szülők hibája is, miért nem figyeltek a gyerekekre de nehéz. Én egyedül élek, de ha anya átjön kifejezett kérésem ellenére is süteménnyel eteti a kutyát, ha ott vagyok és figyelek nem, de abban a pillanatban ahogy kilépek a szobából már kapja is. (Németjuhász.) Hiába mondom hogy NE, mert nem érti, de mivel nem lakunk együtt így az a pár alkalom nem oszt nem szoroz, de a kutya őt cseppet sem tiszteli, tudja hogy mindent megkap tőle, elég szépen néznie.

2013. nov. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
3-as: én ezt nem elkényeztetésnek nevezném, hanem normális szintű törődésnek.
2013. nov. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

Van aki a saját gyerekét is elkényezteti és sokkal nagyobb következményei lesznek,mégsem érdekli :D

Az elkényeztetett gyerek az életben nem fog érvényesülni,és jó pár pofont kap az élettől....Egy kutyát (még ha el is van kényeztetve) sokkal könnyebb megnevelni és kezelni...De akinek gyerekpótló a kutya,azoknál többre ne számíts...

2013. nov. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Múltkor egy gülüszemű kis troll szobacirkáló rohant neki vicsorogva a malamutomnak aki amúgy pórázon volt, mert én tisztelek annyira másokat hogy ne kelljen félve elmenniük mellettünk mert esetleg nem ismerik a kutyát.

Kiscsaj ordibál a trollnak, troll oda se bagózik csak vicsorog és jön nekünk, én már a lábammal fogtam vissza.

Mondom a csajnak: "Talán pórázra kéne rakni, ha sz@rik rád!"

Csaj: "Hát már bocs, de neked van pórázon az agresszív kutyád!"

A kutyám pókerarccal nézett, nem is értette mi baja a kis vakarcsnak, szóval SÜTÖTT RÓLA AZ AGRESSZIÓ! :D

Ebből csak azt akartam kihozni, hogy sokszor a gazda is olyan idióta, hogy a kutyán már nincs is mit csodálkozni.

2013. nov. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

Errefelé is szabadon vannak szobacirkálók... a fő utcán :D

Néha már messziről hallom hogy acsarkodnak, akkor arra nem megyünk. De van, hogy az öreg*sszonyok röhögnek rajta, láthatóan tetszik nekik milyen pörgős ideggyenge kutyájuk van. Szóval erről ennyit.

Gellért hegyről jöttünk le, és kanyarban nekünk rontott egy kétkilós kutya. Neki is idős gazdája volt. Később, ahogy a hídon jöttünk, jó messziről hallottam, hogy a kiskutya megint találkozott "valakivel" mögöttünk.

Nemtudom, igazából lenézem az ilyeneket - az én kutyám egyszer ugatott vissza egy ilyen cirkálóra, végülis jogos reakció volt. Abban a pillanatban kapott egy maflást, és továbbvittem.

2013. nov. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy, csak akkor kellemetlen ez, ha váratlanul ér. Ha előre látom hogy mi jön, akkor nem zökkent ki, és úgy haladunk tovább, mintha ott sem lennének. De a legtöbb ilyen kis dögnek hihetetlen érzéke van ahhoz, hogy váratlan helyről a lehető legrosszabb helyzetben kezdje a műsort.
2013. nov. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!