Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudom, hogy még kicsi a...

Tudom, hogy még kicsi a kutyusom (4napmlva lesz 8hetes) de szeretném tanítgatni! Szerintem okos kutyus csak még nagyon kajla! Tudom, hogy nö a foga és azért harap vettem is neki mindent de akkor is csak emgem harapdál! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kicsit agresszìv néha!Mit tegyek?Hogyan tanìtsanlm,és hogyan szoktassam le arròl,hogy bàntson? Egyébként gyönyörüszép és làtszik,hogy értelmes kutyus!Rotweiler és Németjuhàsz keverék

#Kiskutyàm
2013. nov. 23. 13:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal,hogy még nálad sem lehetne.8 hetes koráig a törvény írja elő,hogy az anyja mellett a helye.

Ő megtanította volna arra is,hogy mekkorát lehet harapni,ami még nem fáj.

Minden kölyökkutya harap,nem csak a tied.

Az alomban a tesói között megtanulta volna azokat a jeleket,amik gátolják,hogy erősebbet harapjon,de így nem kis melóval neked kell megtanítod,mivel hamarabb hoztátok el,mint kellett volna...


Ha megharap,akkor nyüszíts fel,mint egy kiskutya és hagyd ott.Soha ne bántsd,és soha ne akkor játsszatok,amikor ő akar,hanem amikor te kezdeményezed.

Ilyen fiatalon még garantáltan nem fog semmit megtanulni,de elkezdheted játékos formában a behívást is tanítani neki,vagy az "ül" parancsot.

Egyszerre mindig 1 parancsot szabad neki tanítani,csak akkor lehet tovább lépni,ha az már megy.

És egyáltalán nem agresszív,csak még kölyök.


A fogváltás később fog beindulni,akkor kell neki keményebb dolgokat adni,hogy azt rágcsálja.Pl. malacfül,szárított malacláb,csont.(csirkecsontot tilos neki adni)


Ezen kívül remélem valami jó minőségű junior táppal etetitek,ami nem konzerves,hanem száraz táp.

És a teszkós meg pedigree meg darling nem jó minőség..

2013. nov. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Azért harap, mert nem az alomban maradt 8 hetes koráig. Kezd a tököm tele lenni az ilyen kérdésekkel,

AZÉRT HARAP A KUTYÁD MERT NEM TANULTA MEG HOL A HATÁR A JÁTÉKBAN!!!

Komolyan mondom, nem viccből járatjuk a pofánkat folyamatosan, hogy 8 hetes kor előtt nem hozunk el kutyát! És akkor még van aki idejön okoskodni, hogy hát miért, nem lesz semmi baja, 6 hetesen már elég nagy és nem szopizik... TESSÉK, ITT AZ ÉLŐ PÉLDA. (Kb. az ezredik ilyen kérdés, és kivétel nélkül mindegyikben 8 hetes kor előtt elszakított kutyákról volt szó.)

2013. nov. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

8 hetesen nem lehet agresszív, rosszul értékeled a viselkedését!!!

Így tanácsot se lehet igazán adni, látni kéne mikor mit, hogyan, milyen állapotban csinál.

Egyébként meg ha valamit túlzásba visz, korhatár nélkül ugyanaz a megoldás mind a kilencven milliárd ilyen eredetű viselkedészavarra: Le kell állítani.

A kutyákkal nem olyan bonyolult a kommunikáció ilyen szempontból...

2013. nov. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Három kutyám volt eddig, kölyökkorában mindegyik harapott. De azért harapás és agresszív harapás között nagy különbség van. A kölyök egyszerűen játszik, a te dolgod megtanítani, hogy mikor együtt vagytok, nem ez jelenti a játékot. Találj ki mást, labdázz vele, húzgálj neki rongyot vagy mittomén, légy kreatív. :-) Ha harapni kezd, hagyd ott, ne foglalkozz vele. Fontos, hogy légy következetes! Ha valamit nem szabad, azt soha nem szabad, nem csak néha. Tanítgatni is elkezdheted alapparancsokra, de csak játékosan, naponta többször, de egyszerre csak pár percig. Nem kell erőltetni, csak ameddig ő is élvezi.
2013. nov. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Kicsit agresszìv néha!Mit tegyek?Hogyan tanìtsanlm,és hogyan szoktassam le arròl,hogy bàntson?"

A gazdája szerint agresszív, és "bántja". Tehát nem játékosan harap.

2013. nov. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy még fiatal és nem kellett volna elhozni,de agyon csaptàk volna! És igen junior tàpot kap!vlIgyekszem minnél minöségibb dolgokat adni neki!Tudom,hogy még jàtékos de valahogy lekell szoktatnom ròla!és cannak kimondottan ilyen kiskutyàknak fogerösìtö amit ràghat és azt adom neki!
2013. nov. 23. 15:59
 7/13 A kérdező kommentje:
Köshzönöm a tanàcsokat!És ennek az idegesìtö személynek pedig üzenem ,hogy ne oksokdj bele mindenbe tudod vannak olyan gazdàk akik bàntjàk a kutyàkat és bem tudsz ellenük mit tenni és a mi azér hoztuk el ilyen koràn mer nagyon rossz helye volt plusz agyon akartàk csapni de te mit is tudhatsz ezektöl te csak okoskodsz itt,hogy mennyire eleged van nekem meg képzeld elegem van a magadfajtàbòl,hogy oksokodik amikor semmit nem tud!! És egyébként amikor a szopizàst abba hagya akkor ellehet màr hozni oksoka úgy hogy h ate ilyen feszült emver vagy kezeltesd magad az helyett,hogy irogatsz!!
2013. nov. 23. 16:06
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem lehet elhozni,ha abbahagyta a szopizást akkor sem.A 8 hetes kort nem poénból találták ki az állatorvosok.

8 hetes korára érik el azt a szocializációs szintet (amit az anyjától tanul meg az alomban)hogy egészséges kölyökként hozzád kerüljön,és ne legyen ilyen problémád,hogy harap.

Az anyja megtanítja neki,hogy mekkorát lehet harapnia,hogy azzal ne okozzon fájdalmat,tehát egy "előképzett" kutyát kapsz,akivel csak betartatni kell a szabályokat.

2013. nov. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
a te kutyád ivott bele tegnap a vegyszerbe? akkor jobban van ezek szerint!
2013. nov. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Nem okoskodom, pusztán veled ellentétben értek a kutyákhoz. :) Nem választunk el kutyát 8 hetes kora előtt, 6 hetesen elkezdjük a táphoz szoktatni, ha nem szopik már akkor sem történik semmi, kapja a kölyöknek való tápot, és AZ ALOMBAN MARAD, a tesóival. Játszanak, birkóznak, SZOCIALIZÁLÓDNAK.

Érdekes, hogy én vagyok aki nem ért hozzá és csak okoskodik, nekem 4 kutyából egynek sem jutott eszébe engem összeharapdálni (ja, hogy tenyésztőtől hoztam őket), te vagy az akinek problémái vannak a kutyájával, te vagy az akit "bánt". Te tetted fel a kérdést, nem kell megsértődni ha olyan válasz jön ami neked nem tetszik.

2013. nov. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!