Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barfos bugyuta kérdés?

Headlight kérdése:

Barfos bugyuta kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nézelődtem itt is, máshol is, de nem igazán találok választ a kérdésemre.

Ti hogyan csináljátok a kiolvasztást? Mennyit vesztek ki egyszerre a fagyóból és "hűtőhidegen" adjátok a jószágnak, vagy hogyan?

Gondoltam arra, hogy kivétel után bedobom meleg vízbe, hogy kicsit átlangyosodjon, vagy ilyesmi. Szerintem nem jó, ha hidegen eszi nem?



2013. nov. 24. 11:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és még azt, hogy a zöldséget turmixoljam, vagy elég reszelni? Mert ezt is mindenhol másképp írják. Oké, nyíljanak a sejtfalak, de a reszeléstől megteszik? :-)
2013. nov. 24. 11:56
 2/7 sippara ***** válasza:
Napi adagokat teszek el és vagy reggel kiveszem (ez általában nem jut eszembe) és estére kiolvad magától, vagy esti séta előtt/után veszem ki és forró vízbe állítom a dobozt/zacskót, így kiolvad fél-egy óra alatt. Általában melegen adom (nem forrón, csak kb. testhőmérsékleten), hidegen nem is jön be neki annyira a dolog. A zöldséget én turmixolom, mert reszelve hajlamos az édeseket (körte, alma) kiválogatni :)
2013. nov. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. :-)

A fagyasztási időkről tudsz írni vmit? Hogy melyik húsnak mennyi idő kell a fagyóban,a baci kiirtáshoz?

2013. nov. 24. 12:29
 4/7 anonim ***** válasza:

egy , két napi adagot veszek ki.

mikrót "defrost" ra állítom, pár percig mielőtt megkapja.

Nem adok neki zöldséget... néha kap túlérett gyümölcsöt.

MIkor elengedem, nem legel, és nem is vettem észre rajta, hogy nagyon igényelné a zöldéséget.

És néha rizst.

Átmosni sem rossz ötlet.

fagyasztással én nemigazán bíbelődök... egy heti adagokat vásárolok egy héttel előre, szóval egy hétig vannak kb fagyóban a dolgok. De ha hazaérek az új zsákmánnyal, van hogy egyből a frissből kapja az aznapi adagját.

Féreghajtás kéthavonta van, de nem mutat rosszabb képet így, mint mikor tápot evett.

2013. nov. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Turmixolás párti vagyok.

Este szoktam kivenni a fagyasztóból a reggelit és a vacsorát, reggeli kint olvad ki, így azt szobahőmérsékleten kapja, a vacsorája a hűtőben olvadozik, azt "hűtőhidegen" kapja. Semmi baja tőle.

Kiporciózom előre, amit lehet, így mindig annyit veszek ki, amennyi kell.

Viszont, ha egész nyulat veszek (ez fagyasztott), azt kiengedés után szoktuk darabolni, egy nyúl kb. 3 napi kajája, egyik részt visszafagyasztom, kutyáknál ez nem okoz problémát, ha párszor kiolvad és megy vissza a fagyasztóba :)

2013. nov. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
:-) köszönöm a válaszokat.
2013. nov. 25. 00:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is egy- egy adagot olvasztok ki, viszont van amit 2 kg kiszerelésben fagyottan veszek meg, abból leszedek 3 napi mennyiséget és a többit visszateszem a fagyóba. Azt nem tudtam, hogy nem gond, ha újrafagyasztóm, de örülök neki mert néha előfordul! Én hűtő hidegen adom, néha még fagyos is kicsit. A zöldség- gyümi turmixolva előre 1 hétre így nem kell mindennap reszelgetni, nekem így könnyebb.
2013. nov. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!