Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem késő most váltani? Scottyr...

Nem késő most váltani? Scottyról Eukanubára.

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves menhelyi shih tzu kevim. Eddig a Scotty meg egyéb ilyen ratyi konzerveket kapott,apunak már fél évem mondom,hogy vegyünk valami jobbat,pl.Eukanuba. Most megengedte,csak félek hogy a kutyus nem enné meg a szárazat. Mert néha vettem neki ilyen Josera-t de annak is a 430.-/kg változatát,megette 1 napig aztán megunta. Néha amúgy kapunk RC termékmintát,azt meg falja,tudom,hogy az nagyon jó. Csak rengetegszer hallottam,hogy a konzerven élő kutyát nehezen szoktatták szárazra.

Amúgy Eukanuba Adult Médium lamb And Rice-t néztem. Ebből mennyit adjak neki egy nap? A kutyus kan,8 kiló,4 éves,ha ez számít csak 3 lába van.

Köszi a válaszokat. Ja,van valaki aki ezzel etet? Tapasztalatok?



2013. nov. 26. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Eukanubának és a Royalnak jó a marketingje. Tele van kukoricával! Nézd meg az összetételét! Ebben az árban vannak sokkal jobb tápok is, amik jóval több húst tartalmaznak, mint ezek!

Arra, ha nem eszi meg, egyszerű a módszer. Lerakod elé, ha nem eszi meg, elveszed, másnap újra megkapja és így tovább. Nem szabad hagyni, h válogasson! Egy kutya sem halt még éhen kaja mellett :) Ha éhes lesz, enni fog!

2013. nov. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak válogat.


Az első jól írja,azok a tápok (Eukanuba,RC) agyon vannak reklámozva és nagyon drágák ahhoz képest,hogy a fő összetevője gabona.


Olcsóbb táp pl. a Brit vagy Brit Care,és sokkal jobbak az összetevők.Én azzal etetek már 3 éve és minden rendben van.

A csomagolásán rá van írva,hogy mennyi idős kutyának,milyen súlyban hány grammot kell adni naponta.Ezt célszerű 2-felé venni és reggel + este odaadni.Kicsit bevizezheted (ne ázzon szét) és leteszed elé,ha nem eszi meg elveszed előle,és majd csak a következő etetésnél kap újból,ugyanezt.

A kettő között nincs nassolás,nincs jutalomfalat.Ha éhes lesz,megeszi.Csak az a kutya nem eszi meg az elé rakott ételt,amelyik válogat.

Az enyém húst is kap (ami nyilván jobb,mint a száraz) mégis azonnal megeszi a szárazat is,amikor azt teszem elé.


Konzervet pedig ne nagyon kapjon,vagy ha vesztek neki,akkor próbáljatok minőségit venni,de ne minden nap,csak néha napján,mert akkor meg amiatt nem fog enni szárazat.

Minőségi konzervek: Animonda Gran Carno,Kennel's Favorite,Landfleisch.Ezekben valódi hús van,nagyon magas összetételben (90-95%)

2013. nov. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ne csak száraz táppal etesd. Lehet, hogy csak én kényeztetem el a kutyusom ( havanese keverék) Ő például minden nap kap főtt húst. De az a minimum h legalább konzervet is kapjon ( szerintem ).
2013. nov. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne vegyél neki tápot főleg ne Eukanubát ill. RC-t. Nem tudom nálatok milyen kutyás boltok vannak de nálunk a kutyakajásnál 300-350ft/kg a főtt csirke de ezt úgy kell érteni hogy rendesen egész csirke,mellel,combok mindennel.nyilván belsőség nincs benne.hidd el ilyesmit a te kutyusod is szívesebben enne meg! És nem véletlenül.Keress egy jó kutyakajás boltot és nézz szét mik vannak!Most nem akarok a szokásos(sokszor valóban idegesítő) BARF-os dumával jönni, sem a PREY MODEL-el(én e szerint etetek) de ezek olcsóbbak és 100x jobbak a Eukanuba,royal stb szaroktól. De tápokban is van szuper minőség Acana,Orijen ha azzal szeretnél etetni és ha utána nézel kg-ja nem drágább mint a fent említett mű fo..któl! Mindig a magas hús taratlomra törekedj(NE 4% csirke vagy hús származékok!) a kutyusod etetését illetően! Akár tápban,konzervben is gondolkozol.Jó kutyázást!
2013. nov. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A kutya kaja boltban 2000.- volt a Eukanuba azt nem vettem meg. A Pro Plan adult lazac rizs-t vettem,egy fél kilót. 1300.- volt kilója. 150g-ot adtam neki. Nagyon gyorsan megette. Majd veszek kisebb zsákokat,és cserélgetem az ízeket.
2013. nov. 27. 17:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!