Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdiképzés, hol van összeszed...

Gazdiképzés, hol van összeszedetten leírva?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát, de most sem az életkörülményeim, sem a tudásom nem elegendő, de szeretnék felkészülni. Elkezdtem olvasgatni különböző honlapokon, de nem áll össze a kép. Hiába kezdem az elején olyan, alap dolgok nincsenek meg, hogy hogy tiltom le a kutyát... (pl. hogy tanulja meg, hogy a "nem" tiltószó, vagy hogy lehet gyakorolni a behívást??)

Tudtok ajánlani, honlapot/könyvet, ahol a nulláról kezdhetek megtanulni kutyát "képezni"?


Egyébként létezik olyan kutya aki 99-100%-ig behívható? (Nagyon kezdő vagyok a kutya témában)


2013. dec. 4. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jan Fennel könyvét olvasd el először: ez ad neked egy alap szemléletet, egy hozzáállást. Nagyon fontos, hogy rendelkezz ilyennel, mert rengeteg nevelési, kiképzési módszer létezik, és nagyon nehéz kiválasztani egy olyat, ami neked is és a kutyádnak is jó - pláne, ha még alap szemléleted sincs. Szóval ezzel kezdd.

Irományok, amelyeket ajánlok:

- Cerberos kutyaiskola honlapján vannak jó cuccok

- keress rá ezekre: "Low Stress Handling", "közömbösítés": a közömbösítés nagyon hasznos módszer, segít a félelem vagy az ösztönös viselkedések leküzdésében (pl futók kergetése)

- vannak kutyaneveléses könyvek, olvass el néhányat, de az, hogy mit építesz be az eszköztáradba, akkor dől el, mikor már megvan a kiskutya


Vannak dolgok, amelyekre nem lehet teljesen felkészülni. Ezért érdemes a kölyökkel amint lehet, kutyaoviba járni. Pl nem fogsz tudni előre felkészülni erre a letiltás dologra sem... Lehet begyakorolsz valamit, aztán elhozod a kiskutyát, és le se kakilja, vagy épp, teljesen összezsugorodik tőle. Amíg nem mész vele oviba, a lényeget te is ki tudod venni, de egy szakértő külső szem nagyon sokat segít egy kezdőnek.

Tipikus példa a dicséret. Ahhoz, hogy egy magabiztos, jól motivált kutyád legyen, a tiltás mellett szükség van a megerősítésre is (mint egy hideg-meleg játékban: sokkal nehezebben jutsz a célhoz, ha az irányítód csak az egyiket mondja, és ha jó felé tartasz, meg se mukkan). Nagyon sok kezdőnél probléma, hogy ők azt hiszik, hogy tök lelkesen dicsérnek, de valójában alig más hangon, mint amikor simán beszélnek.


Most így ennyi jutott eszembe.

2013. dec. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Akiteki ***** válasza:
100%
Ha mindent meg lehetne könyvből tanulni, éhen halnának a kutyaiskolák. :)
2013. dec. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hovarju ***** válasza:
100%

Azt hiszem ilyen összeszedett képzési "etalon" nincs.


Annyit tehetsz, hogy elolvasol sok kutyaképzéssel kapcsolatos könyvet, videót. (amiket előttem ajánlottak az is nagyon jók)

Aztán a sok olvasott dologból egyszer csak összeáll valami elképzelés a hogyanról.Aztán ha a kutyus is megérkezik, onnantól lesz teljes a kép és akkor fog kiderülni az is, hogy mennyire válik be az a tanács, ami másnak bejött.


Nem vagyunk egyformák és a kutyák habitusa is különböző.


Sokat segít ha beiratkozol a kutyussal óvodába/kutyasuliba. Ott mindketten sokat tanulhattok és általában remek társaság gyűlik össze.


Sőt, amig nincs meg a kutyus nyugodtan látogass el különböző kutyaiskolákba és nézz végig egy-egy oktatást. Igy is sokat tanulhatsz és a legtöbb helyen szívesen is segítenek.


Jó felkészülést és boldog kutyás éveket kívánok!


És igen, szerintem létezik 99-100%-ban behívható kutya

2013. dec. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, létezik olyan kutya, amelyik 100 %-ig behívható, de rendszerint az ember saját kutyája inkább csak 95 lehet. Nekem az egyik olyan 95 (parkban más lasztija felülír egy-két dolgot). másik olyan 85 (macskák...), viszont volt oyan ideiglenesem, aki akármikor, akárhonnan visszajött. Egy büntetést kivéve csak pozitív megrősítéssel. Őt nem kényeztetem úgy el, mint a sajátokat:D
2013. dec. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!