Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyiért veszed az oltóanyago...

Mennyiért veszed az oltóanyagot ha magad oltod be a kutyákat? (parvo oltás 6hetes kutyáknak)

Figyelt kérdés
Csak azért érdekelne, mert egyik ismerős dokim rokonomnak egy 1000-sér adta oda az oltóanyagot, de gondoltam ha már a páromnak is van egy ismerős dokija rendezzük le vele. Na pofára estem... 3000ft-ot kért darabjáért... Ti mennyiért kapjátok?
2009. nov. 25. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel január 1. óta magánokirathamisításnak minősül, ha egy oltási könyvbe nem állatorvos ír be, ezért nem ajánlom. (Eddíg is tilos volt, csak büntetés nem járt érte)

Szintén jan 1 óta csak az állatorvosi kamara által állatorvosoknak kiadott, központilag számozott oltási könyvet és útlevelet lehet használni.


Tehát törvény szerint magánember nem adhat be kutyának oltást és azt nem rögzítheti az oltási könyvben.

2009. nov. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Fel is hívtam az állatorvosom, és azt mondta elvileg kamarai kizárás jár, ha valaki jelentené, hogy csak az oltóanyagot, adja oda az orvos. Volt is ilyen eset.


Nem értem egyébként miért kéne neked beadnod, nálunk minden alomnál jön kéthetente a doki az elléstől kezdve, végignézi a kutyákat, beadja a pasztát, az oltásokat, chippel, megnézi a szukát. Szerintem az a pár ezer forint már nem oszt, nem szoroz.

2009. nov. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem hogy miért nem jó ha szakember adja be a kicsinek ???

Egyik ismerősőm is vett oltó anyagot 8 kis pulinak akiket el is adott , de mind a 8 meghalt , mert rossz voltóanyagot adott az a valaki neki !

És a kicsik mája tönkre ment .

Erről ennyit . Ne vacakolj azon a pár ezer ft on !

Amúgy nekem 1500.- 1 oltás !

2009. nov. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég azt rosszul beadni :( arról nem is beszélve hogy egy olyan orvosra aki leigazol egy oltást amit be sem adott a sámlimat se bíznám rá, nemhogy a kutyámat! ;/


A biztonság fontosabb kellene hogy legyen mint a pénz!

2009. nov. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Szóval 1500ft. Akkor engem jól átbasztak....
2009. nov. 25. 15:44
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
1500, orvos által beadva, beragasztva, lepecsételve.
2009. nov. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de meg is érdemelted...
2009. nov. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én 780-ért veszem patikában a parvót, és 1020-ért a kombit, aztán 8 hetesen jön a doki, és 100-100Ft-ért rányomja a pecsétet :DD
2009. nov. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igazi tenyésztők, ez az...
2009. nov. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

én 15.06


Ilyenkor ég az embernek ki a szeme.

Már a szüleim is tenyésztettek, de az orvosra mindíg volt pénz.

És hány olyan orvos van, aki hajlandó erre. Katasztrófa.

És ez azt jelenti, hogy a kölyköket se látja 8 hetes korukig az orvos? Mert akkor ugye beadná ő az oltást.

Tényleg nem értem, hogy kölykönként pár ezer forintért miért kell az egészségüket veszélyeztetni, törvénybe ütköző dolgot csinálni, csalni. És kis kacsintással még el is mesélni, mintha ez jó poén lenne.

Szomorú.

Nagyon remélem, hogy sikerül elérni, hogy szigorodjanak a szabályok és vége lesz ennek a gyakorlatnak.

2009. nov. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!