Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cestal-t adjak e az 5 hetes...

Cestal-t adjak e az 5 hetes kutyámnak holnap is ha gilisztát hányt?

Figyelt kérdés

Gilisztát hányt a kutyám,Cestal -t vettem neki,be is adtam neki egy negyedet,mivel a súlya még nem az előírt.Ugyan is még nagyon pici,5 hetes.

A patikában azt mondták,hogy 6 hét múlva adjam neki a következő adagot.De féllek,hogy ez kevés lesz neki.

Adjak be holnap is neki egy negyedet inkább?


2013. dec. 20. 15:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Érdemes lenne állatorvost felhívni és megkérdezni.Hogyhogy 5 hetesen nálad van?
2013. dec. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azért van nálam,mert a gazdája ki akarta dobni,mint valami szemetet!S befogadtam.De nagyon aggódom érte,ilyet még sosem láttam.Hétfőn jön az állatorvos,de féllek,hogy addig elpusztulna :(
2013. dec. 20. 15:57
 3/18 Andizsuzsi ***** válasza:
21%
Nem fog elpusztulni, és nem érdemes holnap is adnod neki. Amit ma megkapott, attól elpusztulnak a már kifejlett férgek. A petéket viszont nem pusztítja el, azért kell 6 hét múlva újra kapnia. Aztán 3 havonta folyamatosan.
2013. dec. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
nehogy 6 hét mulva add a következőt!!!! ma kapott egyet, 10-14 nap mulva mehet ismét, mert kb ennyi idő alatt kelnek ki a férgek a lárvából. A veszettség elleni oltásig (12 hét) 2 hetente féregtelenits, utána elég lesz 3 havonta. és már majd mehet neki a Novibac első oltás, 5 hetes kortól lehet.
2013. dec. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%
Ebben a korban két hetente kell ismételni a féreghajtásokat.
2013. dec. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Picit megnyudtam.
2013. dec. 20. 17:17
 7/18 Akiteki ***** válasza:
100%

Most már mondtak elég összevisszaságot.

A féreghajtást normál esetben 2 hetente kell ismételni a kölyökkutyáknál, mert a féreghajtó csak a kifejlett egyedeket pusztítja el, a petéket és a lárvákat nem. 2 hét alatt kikelnek és mielőtt újra szaporodni kezdenek, akkor kell megint adni neki. Ha nagyon férges, akkor sem szabad túl gyakran, mert az elpusztuló férgek bomlásából keletkező méreg káros lehet rá, akár meg is ölheti.

Egy hét múlva újra adj neki egyet, de akkor Drontalt, aztán arra két hétre újra Cestalt és két hét múlva megint Drontalt. Érdemes váltogatni, hogy mindenre hatásos legyen.

2013. dec. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Platypus ***** válasza:
100%
Az előző jól mondta. Annyit tennék még hozzá, hogy holnap azért se add oda neki, mert a mai még nem fog lebomlani addigra, így túl is adagolhatod.
2013. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Akiteki. Kb mindenki ugyanezt mondta, a második kivételével.
2013. dec. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Azóta 3x-or hányt.Most 2x-er és egyszer kb 2 órája.Nem tetszik ez nekem,most is volt féreg a hányásában és az ürülékében is,de ezek már nem mozogtak.Akkor felszívódhatott a gyógyszer?
2013. dec. 20. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!