Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartás Budapest belvárosá...

Kutyatartás Budapest belvárosában. Érvek, ellenérvek?

Figyelt kérdés

2013. dec. 21. 02:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nos, én is itt lakom. A házban több kutya van: keverékek, 2 vizsla, mini kutyák, labi és egy német juhász.


Ha tudod biztosítani a mozgásszükségletét, akkor semmi gond.

Amúgy lehet. A nagyon kicsiknek megfelel egy sima séta, a nagyobbakat lehet futtatni a Lánchíd melletti hivatalosan kutyafuttatónak kijelölt területen, bőven van hely, nem elkerített kicsi "kutyafuttató".



A Szabadság téren ugyan kint van a tábla, hogy kutyát bevinni tilos, és rendőrök is folyamatosan vannak, mivel ott az USA nagykövetség, de senkit nem érdekel, hogy a füvön egy tucat kutya hancúrozik egyszerre :) :)

2013. dec. 21. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egész jól megy :)

Amit nem szeretek, az hogy ha kutyák falakra, kukákra, felnire vizelnek, ezt az előző kutyámnak megtanítottam, hogy nem szabad, az ideiglenesek is megértik idővel, de amíg a tanulás folyamatban van, szégyelni szoktam magam, hogy csurog a pisi a betonon. Mondjuk vannak olyan részek, ahol egy talpalattnyi zöld sincs, azok kellemetlenek, de szerencsére kb. már tudom fejből, hogy hol van fa.

A másik a kaki, amit ha összeakars szedni, akkor rendszeresen belelépsz a többiek által nem összeszedett kakába. Ez is elég irritáló.

Amúgy én azért szeretem, mert tele van a belváros kutyás közösségekkel, és sokkal jobban lehet szocializálni egy kutyát itt, mint vidéken. Villamossal csomó helyre el lehet jutni sétálni, mi járunk a Népligetbe, a városligetbe, a margitszigetre, a hajógyárira, a szent istván parkba, szóval mindenfelé.

Az is jó, hogy szerintem barátságosabb hely a belváros kutyával, mint anélkül. Valahogy több a mosoly, jobban szóba állnak velem az emberek.

Meg szerintem az is előny, hogy ha a belvárosban laksz, akkor van arra esélyed, hogy meló után hazafuss megsétáltatni a kutyát és még el tudj menni valahova. A külvárosból már nem jönnél vissza séta után, az úgy elég kényelmetlen lehet.

2013. dec. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

érv/ellenérv: mikor kicsi volt a kutyám nem tudtam kivinni úgy, hogy 4 méterenként 1-1 turista engem levegőnek nézve ne gügyögött volna neki, akarta volna felkapni, stbstb. Hogy ez pozitív illetve negatív e, hangulat kérdése. :D Viszont így a kutyám jól rászokott az ugrálásra, amivel sokáig gonduk volt, hogy leszokjon róla. Most 8 hónapos, de még mindíg azt hiszi, hogy mindenki hozzá jön. :D


Amúgy, nagyon jó a környék, itt a Gellért hegy, vagy számos más hely, ahová könnyedén el lehet jutni. Kutyákkal gyakran találkozni... éltem vidéken is kutya nélkül annó... alig láttam kutyákat. Ott valahogy nem divat parkokban elegedni őket, szóval biztos igaz, hogy itt jobban lehet szocializálni, hozzászoktatni mindenféle ingerekhez.

Belváros azért is jobb szerintem, mint bármely más városrész, mert az emberek barátságosak, nagyon részben nyitottak, kedvesek a kutyákkal. Tényleg igaz, amit írtak előttem, hogy kutyával jobban szóbaállnak velem. Gyakran volt hogy találkoztam fiatal gazdikkal, vagy idősebbekkel akár, rámköszönnek, megállunk a kutyákkal ha olyan van, szóval jóval barátkozósabb így az élet.

2013. dec. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Jah, éltem a város más kerületeiben is, és messze a belváros a legtisztább, ami a kutyás dolgokat illeti.

Viszont a parkok teli vannak szeméttel... Itt a mi közelünkben pl Nehru part... jó ideje nem megyünk már oda, mert mindíg teli volt szétdobált kajamaradékkal, szeméttel. Volt hogy használt tampont szedtem ki a kutya szájából, ami elég extrém szerintem egy park közepén :D és még sok mást... Úgyhogy én parkokat hanyagolom, viszont Gellért hegy, más természetes közeg rendben van.

2013. dec. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
És egy golden retriver mennyire érezné jól magát?
2013. dec. 21. 10:20
 6/19 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy milyen minőségben mennyit tudnál foglalkozni vele. Jó sok belvárosi goldit ismerek, esténként másfél óra rohangálás a haverokkal elég szokott lenni nekik.
2013. dec. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Amig a belvárosban laktam, eszembe sem jutott, hogy tartsak kutyát. Akkor vettem az első kutyámat, amikor Pest mellett megvettük a házunkat. Igy is bent van a kutya, de mégis több szabadságot élvez, ha napközben kimehet a kertbe, nyáron pl. sütkérezni. És ha el kell mennem mondjuk több órára, akkor sem görcsölök, hogy be van zárva szegény. Rengeteget futtatom, és iskolába is járunk, tehát nem kerti disz. tehát nekem ez az ellenérvem, sosem hagynám 8 órát a kutyát bent a lakásban. Márpedig az emberek zöme ugye ennyit dolgozik, +még az utazás, tehát simán kijön 10 óra is. Van egy nagyon szép fűtött garázsunk, ami be van neki rendezve, télen oda bemehet, de amikor itthon vagyok, akkor velem van.
2013. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Minden tőled függ nekem vizslám van a városban és nagyon jól megvagyun.

A KUTYA HASONUL A GAZDÁJÁHOZ

2013. dec. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
71%

Nem is laknék ott, nagy a zaj, a szmog, nem lehet ablakot sem nyitni, nincsenek fák, kevés a zöld terület a környéken, betonon sétálni állandóan nem élvezetes.


DE! Ha valaki veszi a fáradtságot, hogy NAPONTA LEGALÁBB EGYSZER, de inkább kétszer MINIMUM 1,5 ÓRÁT sétál a kutyával zöldben, tehát odáig eltömegközizik, elkocsikázik, ahol SZABADON lehet a kutya, sokat kirándulnak, akkor nincs ellenvetésem :)

A "kutyafuttatók" undorítóan koszosak és kicsik, a járdák tele vannak hugyozva, minden négyzetcm zöld tele van szarva, stb...

Kizárt, hogy bármiért is oda költözzek, ergó ott tartsak kutyát :D

2013. dec. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Kedves Előző! Te NEM ismered Budapest belvárosát.Nincs fa,nincs zöld..jajj hagyjukmár,ahhoz meg,hogy a belső kerületekben élve találj zöldfelületet nem kell tömegközlekedést használni,csak sétálni kéne a kutyával mondjuk 20-30 percet.
2013. dec. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!