Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van vagy volt Aktija?

Kinek van vagy volt Aktija?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy kinek van vagy volt akitája vagy Shibája? Milyen tapasztalatotok van velük kapcsolatban? Vennétek még egyszer? Szóval írjatok le mindent amit ti tapasztaltatok a fajtával kapcsolatban :)

2013. dec. 29. 09:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásért. Akitája!
2013. dec. 29. 10:04
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

SZia! NEkem most van egy 10hetes akita kanom,és egy 3éves shetlandi juhász kanom, a családba van még egy 3éves kan fekete-cser dobermann is-és a kis akita mindegyik kannal jól elvan vagy bármelyik kutyával játszana akit az utcán meglát,ha engedném(oltásai miatt ,ég várom ,hogy kialakuljon a védettség,így családon kívüli kutyákat kerüljük).Vásárlás előtt elmentem más helyekre is szétnézni,az egyik helyen volt az akitákon kívül még egy pár írszetter és jack russel is-össze voltak engedve és jól elvoltak fajtól és nemtől függetlenül.Első kutyásnak enm való(nekem Ő a 6.az életemben)és állítom eléggé makacs a séták alatt,ha nem arra akar menni amerre én ,akkor lecövekel és nem mozdul,nagy türelem kell hozzá :) ,de imádni valóak.A Sheltie-el is jártunk suliba ,vele meg pláne,hogy a kutyákhoz,emberekhez szokjon és minimálisan a dominanciáját letörjük benne-elsőrangú házörző így örző-védő képzésre nem ajánlott külön vinni.Sok törősés-szocializáció és bármit ellehet nálukl érni viszont Ő magának való kutya,de a gazdához hűséges,labdát nem tudod neki 100x eldobni hogy visszahozza,ha valamit megun akkor csak simán odébb áll.:)

Olvashattad,hogy szuka szukával,kan kannal nem jön ki,na aktől vettük ott a 2szuka imádja egymást sosincs harc köztük.nevelés kérdése,viszont(mint nálunk is) ha együtt nőnek fel később se lesz gond ,mert falkája tagjának fogja tekinteni a többi vele élő állatot

Ezt írta akitől vettük:

"az akita domináns kutyus de nem bánt senkit ha együtt nőnek fel. Nekem a két szuka már egybe van 3napja ahogyan elválasztottam a kicsiket és nincs jele agressziónak. Viszont ha idegen jön a házhoz ugatnak de nem támadnak nagyon családbarát kutyák. Ők egy kiváló házi társ imádja a gazdáját és a gyerekeket is. Az a jó a fajtába hogy nincsennek semmi betegségre való okai mint más fajtáknál. Szivós erős kiskutyák birják a hideget meleget nagyon jó kutyus én imádom őket."

Ennyi lenne röviden.Kezdettől fogva nevelni,szocializálni kell! Következetesség fontos és sok türelem a makacssága miatt! Önfejű az enyém ,ha nem arra akar menni amerre én lecövekel és semerre nem megy.

Kérdés van még írj!

2013. dec. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ui.: nem tudom milyen lesz nagy korában(amilyenre neveli az ember),meg nem is a film (Hachiko)akarom hasonlítgatni,hiszen a film alapján mindenki csak ezt a fajtát venné...de ha olyan amilyennek képzelem biztos fogok még ilyen fajtát venni,de akkor már 1kant-1szukát és csak vörös-fehér színben,mert valahogy a tigris csíkos és a fehér nem jön be. Rakki a neve :D
2013. dec. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az akita nehéz fajta. Úgy könnyebb a nevelése, ha van a családban már másik kutya is. Rengeteg figyelmet igényel, sok sok tanítást, és magabiztos gazdit. Makacs, nehéz személyiségű kutyák. Első kutyának nem ajánlom, de ismerek olyat aki első kutyaként is megbirkózott vele. Ez csak azon múlik hogy tudsz e minden nap megfelelő időt szakítani a kutyádra, és mennyire vagy felkészült egy ilyen jellegű fajtára.
2013. dec. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kiss1978 válasza:
57%
Egyáltalán nen nehéz fajta. Foglalkozni kell vele ez a titka az egésznek. Amúgy egy nagyon nyugodt kutya.
2014. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kiss1978 válasza:
57%
olyanok írják azt hogy nehéz fajta aki életében nem Tartott akitát csak hallotta hogy ez azt mondta stb....
2014. jan. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem közel 20 év alatt a mostani a 6. Akitám! :) (igaz ebből 2 kölyök volt és csak 10 hetes korukig voltak Nálunk). Rengeteg fajta kutyánk volt már. Jelenleg egy 5 éves fiú kutyám van.

Ha össze akarom hasonlítani az eddigi kutyákat, köztük az Akitákat, akkor nyilván mindegyiknek meg volt a maga egyénisége.

Ugyanakkor az Akitának (mint fajtának) abszolút megvannak a sajátosságai. Domináns kutyák! Ez tény. Viszont szuka és a kan közötti különbségek is észrevehetők. A szukák általában csendesebbek. (A fajta magában hordozza az intelligenciát, ezek a kutyák nagyon értelmesek. Arra reagálnak igazán, ami valóban lényeges és csak ha őket az érdekelni fogja. pl: "...nem tudod neki 100x eldobni hogy visszahozza" . Ennek az oka pontosan az iménti mondat! :) )

A szukák általában csak az igazán fontos jelenségre tudnak reagálni morgással, ugatással. (Egyik lány kutyánknak kb 2x hallottuk a hangját 4 év alatt; a másik lány kutyánk is nagyon ritkán ugatott, bár Ő az előzőnek a kölyke volt, lehet ez családi vonás volt Náluk! :) ) Bár általában ez tényleg jellemzője a szukáknak. A kanok viszont hangosabbak tudnak lenni, persze ők is csak a fajtához képest. Fölöslegesen ők tényleg nem ugatnak! Jobban megtűrnek más állatokat, a szukák féltékenyebbek. Tapasztalatom, hogy a szukák ugranak a kisebb gyerekekre, azokra akik a kutyák szemmagasságát érik el, mivel az akitának az könnyű (játék) préda. A kanok ezzel annyira nem foglalkoznak. Ők más állatokkal dominánsak!

Az iménti tulajdonságokat, reakciókat persze felnőtt, 2-3 éves kutyákról képzeld el. Nagyon fontos szocializálni! Ha egy kutya (fajtától függetlenül) olyan környezetben, családban nő fel, ahol pl vannak kisebb gyerekek, akkor annak a kutyának nem lesz idegen a helyzet, és (bár sajnos kivétel mindig van) biztos hogy NEM fogja letámadni sem a szuka sem a kan akita, hogyha a megfelelő neveltetést kapja!! De tény ami tény, Én ezeket tapasztaltam a kutyáimról! (Konkrét probléma nem volt ezzel, de észrevehető volt a reakciójuk kerítésen belül is)

Amit nagyon érdemes ezekkel a kutyákkal végrehajtani, az az időben elkezdett, megfelelő neveltetés! Hihetetlen bundás, cukorfalatok tudnak lenni kis és felnőtt korukban is! De mind a kutya mind a gazdája érdekében, elég hasznos, ha nem hat meg a kutya cuki pofája(rejtett makacssága) és elkezded nevelni kölyökként! Nem kutyaovi, nem kutyasuli, NEVELÉS, amit a gazdája csinál!! Az Akita nagyon tanulékony! Ül, fekszik, marad.... 1 hét és már profi benne!! Nem zavarodik össze, ha egyszerre tanítod! Az igazán nagy kihívás a makacssága leküzdése, ami türelemmel jár! Nem az a kérdés, hogy Te mit akarsz, hanem hogy Ő mikor választ Téged gazdává! Ez a folyamat nem rövid! Türelem. De felgyorsíthatod folyamatos neveléssel, törődéssel. Sétálásra ajánlott a tükörmódszer, már kiskorától!

Az Akiták nem híresek arról, hogy megnyalják akárkinek a kezét. Van, hogy 2 év után nyalja meg a kezedet, ezzel is jelezve a tisztelet feléd!

Ami még rögtön eszembe jut Velük kapcsolatban, az a nemes, tekintélyes viselkedés, higgadt, megfontolt cselekedetek, és az intelligens jellemük! Egyszóval: Ha türelmes vagy, lelkesen tanítod őt/őket, falkavezérré/gazdává válsz a szemében, akkor csakis pozitív csalódásod lesz az Akitákkal kapcsolatban! Ebben biztos lehetsz!! :)

/És igen, imádok sok kutyafajtát, de BIZTOS, hogy lesz még Akitám! A kutyák arisztokratái! És tényleg! :D /

2014. jan. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha akarsz Akitát, akkor mindenféleképpen ezt olvasd el! Hasznos! ;)

[link]

2014. jan. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!