Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier king charles spaniel?

Cavalier king charles spaniel?

Figyelt kérdés

Akinek van, lenne olyan szíves és mesélne róla?

Főleg az érdekel, hogy mennyi a mozgásigénye, bírja-e a hosszú sétákat, tartható-e kint, és kell-e nyírni a szőrét.


Köszönöm!



2013. dec. 29. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nem egy örökmozgó fajta de kell neki a napi 3 séta. Azért nem kell félteni elszaladgál más kutyákkal, elvan a sétákkor. Otthon alapból nagyrészt pihen. A túrákat bírja nyugodtan lehet vinni az embernek, maximum néha néha felveszi vagy beiktat egy 15 perc pihenőt. Csak kint esélytelen tartani, ez egy benti kutya társasági kutya. A szőre nem igényel nyírást amúgy fésülést kefélést viszont elbír. Szóval nappal ha kint van nem gond, de azért túlnyomó részt bent szeret lenni.
2013. dec. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem van cavim. Nagyon aranyos, igazi tàrsasági kutya. Nem nagy a mozgásigénye, szeret sokat a gazdival lenni. Igazi ölbe kutya. Amire nagyon vigyázz van egy betegség a Syringomyelia. Sajnos az állomány 80%-át érinti. A kutya koponya formája miatt alakúl ki. Szűrés nincs rà, nem gyógyitható. Sajnos az enyém is ebben a betegségben szenved. Nagyon gomdold meg annak ellenére hogy imádnivaló kis csöpség, soha többé nem lesz cavim.
2013. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnos elfogult vagyok, de a legszebb fajta, legokosabb fajta. :)


Imádja a hosszú sétákat, de imád a lakásban pihenni.


Amint az előző válaszoló ír, számomra meglepő, mert Angliában valóban sok kutya fertőzött SM-el, de itthon én eddig 2-3 darab kutyáról hallottam, hogy SM-es. Van rá szűrés, itthon is, csak borzasztóan drága, így nem igazán alkalmazzák.

Sajnos a fajtát a szaporításnak köszönhetően elég sok betegség sújtja, de ha megfelelő helyről választasz picit, nem kell aggódnod.


Kedves előző válaszoló, ha nem vagyok túl indiszkrét megírnád, hogy honnan jöttél rá, hogy SM-es a kutyusod,és kik a szülei? Fontos lenne tudni a fajta érdekében is.

Köszönöm szépen!

2013. dec. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szűrés is van rá,és gyógyítható.Bonyolult és drága műtéttel,de gyógyítható.Én még nem hallottam itthon Sm-es cavalierről.
2014. jan. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van/volt itthon több SM-es cavalier is sajnos. Ahogy sok másik a fajtára jellemző betegséggel rendelkező kutya is. Csak sajnos amíg a "tenyésztők" a pénzt látják a tenyésztés mögött, addig nem is fogják kivonni ezeket a kutyákat a "tenyésztésből", elismerni, hogy valóban betegek... :(

Megírnád, milyen műtétről tudsz, amivel gyógyítható? Mert én még ilyenről nem hallottam.

2014. jan. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5-ös tényleg van műtét! Pillanatnyilag úgy tudom Svájcban használt eljárás. Egy drén csövet ültetnek be a nyakszirthez ami elvezeti az agyvizet ezzel csökkenti a nyomást. A műtét ára kb 1,5 milló forint és kb 50%-os eredményt garantálnak. Mo-n nem ismert az eljárás, legalábbis ezt az infót kaptam az orvosoktól. Más gyógymódról nem tudok. Most mi is megoldásokat keresünk amivel csillapítjuk a tüneteket, és meghosszabithatjuk az életét. Ha van bárkinek infója a betegséggel, kezeléssel kapcsolatban szivesen fogadom a tanácsokat ötleteket.

Egy SM beteg cavi gazdája.

2014. jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm az infokat!! Ez új volt számomra, de valószínűleg az ára miatt nem hallottam még róla, főleg úgy, hogy még ez sem okoz 100 %-os gyógyulást. Illetve nem garantálják.
2014. jan. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az en 8honapos cavalierem kisse hiperaktiv. :) nagyon is jol birja a setakat es meg elvezi is. Igazi energiabomba:) Ez a kutya nem kinti tartasra valo, neki kell hogy ember kozeleben legyen.Nagyon ragaszkodik az emberhez es nagyon jo tars! okos, konyen tanithato!
2014. jan. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó.Lehiggad,nyugi.Alapból egy nyugodt fajta,de kölyöknek-kamasznak tényleg pörgősek.Kitartás. Sm-es gazdi,miért nem próbálsz gyűjteni pl facebookon.Csodálkoznál mennyi őrült adna egy kutya műtétjére.Akár még én is.
2014. jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sziasztok, látom ez egy èvekkel ezelőtti poszt. Ha esetleg olvassa valaki ès van saját tapasztalata az sm betegségről segítséget szeretnék kérni. Köszönöm.
2022. dec. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!