Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz és komondor közül...

Kuvasz és komondor közül kellene választani, alábbiak szerint?

Figyelt kérdés

Volt már több kutyám is, 2 őv fajta, kutyaiskolába is jártunk, szoval kezdőnek nem mondanám magamat semmiképp. Tudom, hogy a kuvasz/komondor nem összehasonlítható a németjuhásszal, boxerrel. De...

Ezek tudatában, ha egy átlagos méretű kertes házba szeretnék tenyésztőtől venni a két fajtából valamelyiket, akkor a kuvasz is szóba jöhet szerintetek? Nehezebb eset, tudom, nagyobb a mozgásigénye. Szoval, adott lenne egy átlagos méretű kertes ház, ahova be is jöhetne a lakásba, nem lenne soha kikötve, járna kutyasuliba és olyan helyen lakunk, ahol nagy területeken lehet sétáltatni, erdő mellett. Szóval rendszeresen lenne sétáltatva és szocializálva is. Valószínű, lenne még más háziállat is a portán, macska, és baromfi is. Tehát feladata az lenne. Ja és egy 6 tagú család mellé jönne. Mindkét fajta tetszik, tudom,hogy a komondornak megfelelőbb lenne a nem túl nagy kert, de a kuvaszt is be lehetne így vállalni?

Hülyék ne írjanak hülyeséget, hozzáértők válasza érdekel. És a "kuvasz megvadul"-c. baromság sem érdekel.


2013. dec. 31. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Én elfogult vagyok a komondorral szemben, a kedvenc kutyáim, de nem látom okát, miért ne lehetne kuvaszod.

Egyébként a komondorok, főleg a kanok idős korukra egyáltalán nem könnyű esetek, azokkal is tudni kell bánni.

2013. dec. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Hovarju ***** válasza:
100%
Én a kuvaszt választanám. Ha a felsorolt dolgokat be tudod tartani remek választás lehet. Ráadásul szerintem (de ez csak az én véleményem) az ázott kuvasz kevésbé büdös, mint az ázott komondor.
2013. dec. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
:D Igen? Nahát, azt hittem, lebeszéltek a kuvaszról. Nekem itt az átlagos kert miatt vannak aggályaim. Mert ugye annál jobban érzi magát, minél nagyobb a területe. Bár van még bőven időm eldönteni.... Őszintén engem az zavar a komondorban, hogy nem látom a tekintetét... amúgy imádnivaló!
2013. dec. 31. 15:42
 4/12 Firestorm ***** válasza:
100%
Ha megfelelően van mozgatva és vannak feladatai is akkor simán mehet a kuvasz.Rokonoknál a szomszédban is volt kuvasz egy tök átlagos kerttel,mindig vitték sétálni meg úsztatni illetve kirándulni és abszolút nem volt gondja a kutyának.12 évig élt és nem bolondult illetve vadult meg.Következetesnek kell lenni.
2013. dec. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szuper!
2013. dec. 31. 16:08
 6/12 anonim ***** válasza:

Mindkét fajta jó megfelelő neveléssel és elhelyezéssel.

A kuvasz temperamentumosabb, inkább egygazdás, nagyobb a mozgásigénye. A komondor nyugodtabb típus, de marconább a kinézete.

2013. dec. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Arra figyelj, hogy JÓ tenyésztőtől vegyél KIEGYENSÚLYOZOTT szülőktől megfelelő kiskutyát! Ugyanis sokan szaporítják...ismerősök már vagy 20 éve "kuvaszokat" vesznek...vhogy egyik sem hasonlít rá :P
2013. dec. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem komondoraim vannak, szóval mellettük fogok érvelni. :) Előszőr is nincs sok értelme kutyasuliba járatni. Nem az a típus, ami ül-fekszik-ül-fekszik parancsokat teljesítgeti egész nap. Őrzésre sem kell tanítani a vérében van.

Másodszor, a komondornak is nagy a mozgásigénye. A mieink nem csak heverésznek, hanem sokat játszanak és futnak is, de a portát egy percig sem hagyjá őrizetlenül. (Bocsi hogy ezt írom, de hülyeség, hogy a komondornak megfelelőbb a nem nagy kert. Ilyet még senkitől sem hallottam... Alapvető, hogy a nagytesű kutyáknak sok mozgásra van szükségük.) Volt/van pár komondorom, remélem segítettem egy kicsit.

2014. jan. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Kutyaiskolával kapcsolatban én legfőképp a szocializálásra gondoltam, mert gondolom abban egyetértünk, hogy a kölyköt szocializálni milyen fontos. És ha én nem csak kerti dísznek szeretném a kutyát, akkor ha sétáltatni/utaztatni fogom, akkor pláne fontos. Szóval az ovi szerintem mindenkinek fontos, fajtától függetlenül. Úgy értettem a komondor/nem túl nagy kertet, hogy a kuvasz azért pörgősebb. És olvastam, hogy a komondor nyugisabb kutya, többet heverészik.
2014. jan. 1. 21:02
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze, ha más lehetőség nincs a kutya szocializálására akkor jöhet a kutyasuli. Mi járunk kiállításra is, de más módszereket használunk :) Valóban nyugisabb mint a kuvasz, de terület terén ugyanaz a szükséglete.
2014. jan. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!