Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye csak fogzik a kutyám?

Ugye csak fogzik a kutyám?

Figyelt kérdés

Kis tacsim, 3,5 hónapos, mai nap elég kedvetlen volt, elég sokat szokott szaladgálni, játszani, de ma egész nap aludt/feküdt, eszik de nem sokat, iszik de nem sokat. Nem lázas, ha ébren van hideg és nedves az orra. De nem rágcsál, a száját nem igazán hagyja piszkálni.

Nem rég kiírtam egy kérdés a füléről, ugyanis az egyik fülében mintha eltört volna a porc, nem áll szimmetrikusan ahogy kellene, ott megnyugtattak, hogy ez a fogváltással jár. De akkor még nem volt ilyen bágyadt...

Ugye nincs komolyabb baj? :(



2014. jan. 2. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:
ha holnap sem változik, nézesd meg. amúgy előfordul olyan, hogy ha egyik nap nagyon kifárasztja magát, másnap szinte mozdulni sincs kedve. mondjuk gondolom, nem vittétek túrázni, úgyhogy ez annyira nem játszik. az meg normális, hogy ha kevesebbet mozog, kevesebbet is eszik.
2014. jan. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Harapás / rágásCerberos Kutyaiskola


A kölyökkutya harapdálása nem feltétlenül egyenértékű a felnőtt kutya tényleges harapásával. A kutyák esetében a fogváltás 4-6 hónapos kor között zajlik. Ilyenkor a fogíny viszket, fáj, amit az állat intenzív rágással igyekszik csillapítani. Ebben az időszakban biztosítsunk a kutyánknak megfelelő rágcsálnivalót, hogy ne a bútorok lássák kárát a fogváltásnak. Nyugodtan adjunk neki borjú csontot, ez még nem olyan kemény mint a marha csontja, viszont a legtöbb esetben a kiskutya lelkesebben rágcsálja, mint az erre a célra árusított műanyag rágcsálnivalókat. Ha a kiskutyánk szájába olyan dolog kerülne, amit nem szeretnénk darabokban látni (távirányító, különféle vezetékek, bútordarabok…) határozottan szóljunk rá, vegyük el tőle, és cserébe adjuk oda neki a csontot, így hamar leszoktatható a nem kívánatos aprításról.

Mi a teendő azonban olyankor, amikor a kutya láthatóan nem a fogváltás miatt harap, hanem játék közben, vagy éppen figyelemfelkeltés céljából? Nagyon fontos az időzítés. Amint a kutya a szájába veszi a kezünket és erősebben ráharap, a mutató és a középső ujjunkat összeszorítva határozottan pofozzuk meg a fangját (a pofa oldalsó része, ahonnan a bajszok nőnek), egészen odáig, míg abba nem hagyja a harapást és ekkor fejezzük be vele az adott tevékenységet, hiszen a kiskutya számára az a legnagyobb büntetés ha nem foglalkoznak vele.


Az én kölyköm is mindent rágott anno-Ő most már 3éves ( a jelenlegi kutyám is rág 11hetes) igy nem hinném,hogy fogzana-bár sose tudni-én ezeket a leírtakat egyiknél se tapasztaltam!Ha továbbra is fenn állnak a tünetek,vidd orvoshoz!!!

2014. jan. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha holnap is ilyen lesz elviszem dokihoz délután. Amúgy folyton rágcsál, már szedett szét pár játékot, de ma kedvetlen lett, de mint mondtam, semmi láz, rendesen jelzett ha ki akart menni pisilni, evett ivott is, amikor hazajöttem boldogan üdvözölt, ha a szájába adom a játékot pár percig lelkesen csócsál, aztán inkább abbahagyja és pihen...

Sajnos volt már beteg, mivel rövid szőrű, odakint megfázott, akkor nagyonránk ijesztett napokig lázas volt, naponta jártunk vele orvoshoz, aztán felépült, de ez most nem ilyen. Úgy tudom a fogzás minden kutyánál más lehet, nekem volt már két kutyám, az egyik mindent szétrágott a másik nem rombolt viszont hőemelkedése volt.

2014. jan. 2. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!