Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most néztem egy videót a...

Most néztem egy videót a youtubon, ahol az etetésrol volt szó, most akkor mi legyen?

Figyelt kérdés

Sok tévhit van a világban, az én kutyám mindég tápon élt, és a múlt nyáron váltottam húsra, az nem jott be, aztán vissza a tápra, az sajnáltam mert húst-egézséges kaját akartam neki adni- és most nyersezunk, szereti, bármikor képes enni, nem úgy mint a tápot. A videón arról volt szó, hogy nem jó állandóan váltani a tápot, keverni stb......de anyira hiteles volt, hopgy félek a kutyám nemkapja meg a szukséges dolgokat. Pl. a nyers húsban sok a fehérje ami jó, de viszont keves a kalcium.... Kéne hozzá mindenféle pirula, de honnan tudjam, melyik, mikor rengeteg van, mindet nemvehetem meg neki :/ Tik hogyan csináljátok? Mit adtok nekik? és ki tapasztalta, hogy jó ahogy etet, pl egézséges szor, fogak, izomzat, és életév.....


Amúgy a videot tenyészto amstaffokkal foglakozók, és magyarországi állatorvosok mondták


2014. jan. 7. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Nyers étrendnél nincs jobb.

Nem csak húst kell neki adni, akkor borul a Ca:P arány.

BARF étrendnél 30% hús, 40%csontos hús, 30% turmixolt zöldség/gyümölcs.

PREY étrendnél 80% hús, 10% csont, 5% máj, 5% egyéb belsőség.

Ha ezekhez az arányokhoz tartod magad, nem lehet baj.

2014. jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nyers hússal etetek. Leginkább baromfival (csirke, kacsa, liba, pulyka). Farhát, fej, nyak, szárnytő, néha láb. Ritkábban marha belsőség.

Ehhez minimális mennyiségű zöldség, leginkább sárgarépa.

Valamint kevéske gabonaféle, többnyire rizs vagy zab.


A kutyák teljesen egészségesek, jó kondiban vannak.


Ha nyaralni megyünk hosszabb időre és nincs lehetőség több 10kg húst magammal vinni, akkor szoktam száraz tápot vagy konzervet adni nekik. Nem gagyit, de nem is prémiumot.

2014. jan. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem helyesen írtad, hogy "sok tévhit van a világban". Sokan csak táppal tartják a kutyáikat és kiállításoznak, elletnek, dolgoznak velük. Mások főznek, és van a nyers etetés csoportja. A nyers húsban nem sok a fehérje. Pont annyi, amennyi kell. A csak teljes hússal etetésnél van az, hogy elvonja a kálciumot a szervezetből a foszfor hiánya miatt. Ezért kell csontos húst és belsőséget is adni.Nem szabad azon görcsölni, hogy "mindent" megkap-e a kutyád. Ha jól néz ki, jól érzi magát, nem lesz beteg hetente, megfelelően eteted.

Bármilyen etetési formát használsz, sajnos, nincs biztosíték arra, hogy nem lesz a kutya egyszer beteg.

2014. jan. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát igen tudom, hogy beteg lehet, akkor ezekszerint maradjak a nyersnél? :) Belsoséget kap, 100gramm ra van osztva és kb 3-4x hetente adok neki, most leginkább csak hús van, ami darabolt-őrölt ha jól irpm, meg darbos húsok vannak. Csontok éppen nemvoltak, tehát abból most minimum volt :/ Zoldséget ritkábban adok, régen tobb zoldség volt mint hús azért nem volt jó, de most répát, salátát, kaposztát szokok adni, tojást kb 1x 1héten, tészta félét is, vagy zabpehelyt 1x 1héten, van nekem az a zold por-szlovákul riasa :) Kelpa :) meg Vitamin tabletták, meg a patikában most akarok megint venni pangamint, az jó mindenre :) ja, meg halolaj :D azt akkor adom, ha kemény a széklet :P Kb hogyha így etetek, akkor mennyi csontos hús kellene? kb?
2014. jan. 7. 13:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Senki nincs, aki neked ezt megmondja. Pontos számokat kéne hozzá tudni. Valamelyik etetés mellett tedd le a voksod és nagyjából tartsd magad ahhoz, különben borítékolható, h a Ca:P arány nem lesz megfelelő.
2014. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen de ha most maradok a ynersnél, és ha nem jól csinálom, akkor a kutyám szenvedhet kalcium vagy bármi más hiányában is nem? :/
2014. jan. 7. 14:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen jól ki vannak számolva az arányok, amiket írtam.

Ha így etetsz, nem lesz kalcium hiánya. Ha nem tartod magad ahhoz, amit leírtam (most nem pár dekáról van szó, hanem nagyobb eltérésről), akkor előfordulhat.

2014. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy pluszban mindenféle vitaminokat veszel még, nem teszel jót egyáltalán.Ha betartod kb az arányokat , nincs szükség semmiféle vitaminokra még.
2014. jan. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!