Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack russel panelban? Tapaszta...

Jack russel panelban? Tapasztalatokkal rendelkezik valaki?

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy a mozgásigénye,nem pannelba való kutya.
2009. nov. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha tudod mozgatni napi rendszerességgel akkor mehet. De elég nagy felelősség.

Sok odafigyelést és törődést igénylő fajta akkor ilyen erővel nem kerti kutya..

2009. nov. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Hát.. télleg nem egy panelkutya. Miénk kertesben van, de még így is esténként plusz sétálni visszük, iszonyat mozgásigénye van. Szerintem ha bezárnám a házba, letépné az összes mozdítható tárgyat.
2009. nov. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A pusztítás nem mentalitás hanem nevelés kérdése. Alapos nevelésé. Nem téged akarlak kijavítani csak a kérdező figyelmét felhívni 1-2 dologra:)
2009. nov. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Helló! Nekem is Jack Russelem van már legalább 10 éve! A kotorék eb-ek fajtájába tartozik, ezáltal én semmiképpen nem ajánlanám panelbe.Eredeti feladata: A kisebb vadállatok, rókák, borzok, rágcsálók előcsalogatására tenyésztették ki. Rendkívül hiperaktív kutyus. Kis termete ellenére hatalmas a mozgástere. És rengeteg foglalkozást igényel, bár elvan magában is de akkor képes hatalmas rumlit csinálni :)

[link]

Itt nagyon sok mindent megtudhatsz róla! Ajánlom figyelmedbe!

2009. nov. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pontosan! A HIPERAKTÍV a legjobb szó rá. Panelba semmiképpen nem ajánlanám én sem, és kertbe is csak akkor ha elég időt és energiát tudsz rá fordítani a nevelésére. Rengeteg mozgást és törödést igényel, különben még a kertet is szétszedi ha unatkozni fog:)
2009. nov. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Napi 3X-4X-i hosszú, minimum 1 órás séta, és intenzív agymunka (trükkök tanítása). A jack russelt fizikailag szinte lehetetlen lemeríteni, agyilag annál inkább.


Nekem az egyik ismerősöm otthon dolgozik, kötetlen munkaideje van (grafikus) 30 nm-es panelban lakik, de sokat foglalkozik/foglalkozott a kutyájával és simán egyedül tudja hagyni, nincs vele semmi gondja.


Nem sokan rendelkezünk ilyen életstílussal, szóval válassz egy egyszerűbb kutyát. A foxi egész hasonló a jack russelhez, és talán egy lhelletnyivel kezelhetőbb is. Gondold át egy átlagos napod, heted és képzeld el hová illesztenéd be a kutyát. Minél kevesebb időt találsz rá, annál nyugodtabb habitusú kutyát válassz.

2009. nov. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valószínű igazatok van.
2009. nov. 30. 21:33
 9/10 anonim ***** válasza:

ha panelba küldöd a szegény kutyát, akkor az maga lesz a vég... én már csak tudom.. nekem is volt jack r.-em, most meg van egy parson r.-em.

nem csakhogy a lakást fogja lerombolni, de hiányozni is fog neki a mozgás

2010. jún. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát az én JRT-m valami rendkívüli lehet...mert nem rombol!Pedig egy ideig kertesben laktunk,ott i benti kutya volt!Már egy jó ideje panelban,de nem rombol szét semmit a világon...kivéve,hogy széthordja a játékait a lakásban!Le kell vinni sétálni reggel is,akár hajnalban és akkor nem lesz gond!Pedig elég rosszcsont az enyém is,de sosem rombolt!Ez nevelés kérdése!
2011. ápr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!